Ico Публікації Ico Опішня

Ремонт приміщення для переселенців за 13,6 млн в Опішні. Аналіз ризиків та зв’язків

фото facebook.com/mikolariznik

Днями на майданчику Prozorro з’явилася інформація про закупівлю, яку провів виконком Опішнянської селищної ради. 13,6 мільйонів гривень планують вкласти в ремонт будівлі для облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб. 

Багатомільйонний підряд віддали без конкурсу, ще й ФОПу з неоднозначною репутацією. Деталі, ризики, зв’язки — висвітлюємо в матеріалі.

Для розуміння

Повномасштабна війна міцно укріпила за Полтавщиною славу гостинної  тилової області. Близько 1,5 млн людей на добу, в перші дні, тікали сюди від війни. 

На лютий 2023 року в Полтавській ОВА повідомляли про понад 200 000 переселенців на обліку.

Найбільша кількість людей проживала в Полтавському, Миргородському та Лубенському районах. Левова частина — харків’яни. На кінець 2022 року в області нараховували 241 місце колективного проживання, на 12,6 тисяч місць, де мешкали понад 8 тисяч переселенців. 

Опішня

В Опішнянській селищній раді під тимчасове проживання внутрішньо переміщених осіб вирішили пристосувати приміщення старої лікарні. Станом на липень 2022 року переселенців у громаді було 1600 осіб. 

У будівлі вже проводили ремонтні роботи. Зокрема, було відремонтовано частину приміщень під терапевтичне відділення, але після повномасштабного вторгнення пріоритети знов змінилися. Відділення переселили, розпочали роботи над утепленням фасаду.

фото facebook.com/mikolariznik

21 березня із системи прозоро стало відомо, що ремонтні роботи в приміщенні продовжено.

13 мільйонів 604 тисячі гривень спрямують посадовці опішнянського виконкому на капітальний ремонт нежитлового приміщення для облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб.

Угоду виконком уклав із ФОП Сазонов Руслан Анатолійович. Самого документа у відкритому доступі немає, тож і про розподіл фінансів розповісти вам не можемо. 

Натомість ми знайшли в системі запрошення учасників, із технічними характеристиками закупівлі. 

У документі передбачено 218 видів робіт, які стосуються приміщень, сходових майданчиків, каналізації, вентиляції, водопостачання, електрообладнання тощо. Роботи виписані до дрібниць, від плитки та світильників, до вивезення сміття і монтажу гучномовця. 

Цікаво, що з усім обсягом (218 видів робіт) підприємець має впоратися дещо більше ніж за 3 місяці,  до 30 червня. Це доволі стислий строк, а строки не сильна сторона ФОПу. Та про все по черзі.

Історія успіху ФОПу

Угоду підписано з ФОП Сазонов Руслан Анатолійович. За даними youcontrol, участь у державних закупівлях підприємець бере 4 роки. Починав з 1,2 млн у 2019 році, і у 2022 році зріс до 6,6 млн. 

Початок 2023-го для ФОПу видався найбільш вдалим: підприємець встиг укласти угод на 15,1 млн грн. Опішнянський виконком є безумовним лідером у замовленнях: тільки за останні два роки посадовці віддали підприємцю підрядів на понад 16,8 млн грн.

Підприємець вже фігурував у матеріалах МедіаДоказу як виконавець робіт у Мачухівській громаді, де він також опікується облаштуванням приміщення для переселенців. Тоді ми повідомляли, що Сазонов Руслан Анатолійович працював головним державним інспектором у Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області (м. Полтава). 

Факти з минулого

Враховуючи зростання кількості підрядів, ми вирішили більш детально поглянути на ФОПа —  і виявилось.

Руслан Сазонов був засновником, керівником, беніфеціаром і підписантом у кількох компаніях, пов’язаних із будівництвом.

Особливу цікавість викликають 2 підприємства:

ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ  «ЦЕНТР-БУД», де пан Сазонов 19.11.2019 був видалений з бенефіціарних власників, 

та 

ТОВ «СТАРК-ПЛЮС», де чоловік був керівником з 11.02.2021. 

Обидва підприємства були фігурантами низки проваджень, що стосувались нанесення збитків державі під час виконання будівельних робіт.

Враховуючи обмеження доступу до реєстрів, більш повну картину скласти складно, але обидва підприємства мають за плечима численні суди. 

ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ  «ЦЕНТР-БУД»

фігурує в кримінальних та адміністративних провадженнях. Мова про ухилення від сплати податків. У реєстрі судових рішень є низка ухвал, датованих 2020— 2021 роками. З них випливає, що протягом 2017-2018 років службові особи ТОВ «БК «Центр-Буд», за попередньою змовою із службовими особами розпорядників бюджетних коштів, вчинили зловживання своїм службовим становищем під час проведення будівельних робіт на критично важливих об`єктах інфраструктури. 

Це спричинило тяжкі наслідки у вигляді збитків бюджету в розмірі 3,3 млн грн. Зокрема, в документах згадано «Капітальний ремонт існуючої будівлі аеровокзалу ПОКП «Аеропорт-Полтава» та ухилення від сплати податків.

Із найпершої ухвали відомо, що розпорядники бюджетних коштів це : 

Останні ухвали у справі датовано 2022 роком, і стосуються вони питань майна та застави. 

ТОВ  «СТАРК-ПЛЮС» теж було фігурантом пов’язаного провадження. Йдеться про вчинення кримінального правопорушення за фактом заволодіння бюджетними коштами ТОВ «СВ-Білдінг», спільно із службовими особами ТОВ «Старк-Плюс», виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району, державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» ім.В.Кричевського та відділу освіти Шишацької селищної ради. Було те упродовж 2019 року.

Станом на 2022 рік справу розглядали в суді. 

Зараз

ФОП Сазонов Руслан Анатолійович у жовтні 2022 року вже отримував підряд від Опішнянського виконкому. Мова про капітальний ремонт фасаду тієї ж таки лікарні. Ціна питання — майже 3,2 млн грн. 

Примітно, що тендер посадовці віддали так само без конкурсу, а роботи мали бути завершені до кінця 2022 року. 

Не вийшло. Кінцевий строк виконання продовжували двічі: спершу до 19 лютого 2023, потім до 19 травня. 

Тепер, крім фасаду, підприємець має ще й виконати 218 видів робіт на 13,6 млн. 

МедіаДоказ звернувся до очільника Опішнянської громади з проханням прокоментувати закупівлю. Про відповідь ми обов’язково повідомимо додатково. 

Зведення тимчасового житла — один із пріоритетів

Щоб забезпечити внутрішньо переміщеним особам належні умови перебування, було ухвалено обласну програму. Фінансування на 2023-2024 роки —  понад 2,6 млрд грн. 

Левова частка — державні кошти на зведення житла. 

166,8 млн — гроші обласного бюджету,  88 млн —  кошти громад. 

У Полтаві вже виділено землю під три шестиповерхівки на 900 квартир, підведено комунікації та тривають роботи з облаштування модульного містечка з 240 модулів, на пів тисячі людей.  

Роботи з ремонтів приміщень проводять і в районах області. Журналісти МедіаДоказу перевірили закупівлі по 5 об’єктах — і всі вони проходили повністю або частково поза електронною системою. Закон зараз це дозволяє, а можновладці активно користуються

Фактично десятки мільйонів гривень розподіляють без конкурентної боротьби, що несе корупційні ризики. Більше того, в деяких лотах взагалі не розкривають деталі укладених угод, тож за що саме платять громади — невідомо. 

Згідно з матеріалами, маємо:

Читайте МедіаДоказ у соціальних мережах. Актуальні оновлення у телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Збитки в майже 4 млн та службова недбалість. Підозра посадовцю Полтавської міської ради

У вчиненні злочину підозрюють заступника керівника одного... Читати далі

У вчиненні злочину підозрюють заступника керівника одного... Читати далі

На головну сторінку