Ico Публікації Ico Глобине

Фірма батька начальника Кременчуцької РВА отримала чергову угоду на ремонт гуртожитку для переселенців у Глобине

Глобинська міська лікарня. Фото зі сторінки лікарні у Фейсбук

15 грудня КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради оголосило про капітальний ремонт системи опалення у будівлі корпусу №2. Ремонт за 264 тисячі гривень виконає ПП «Райагробуд», керівником і засновником якого є Віктор Лєднік, батько очільника Кременчуцької РВА. У серпні його фірма також виграла тендер на 7,74 млн грн на ремонт цього ж корпусу лікарні, де планують поселити переселенців. Цікаво, що договір тоді підписали 22 серпня 2022-го, а строки виконання робіт спочатку поставили …23 серпня 2022 р. Але будівлю, схоже, і досі ремонтують.

Ремонт системи опалення

15 грудня в системі Prozorro з’явилось оголошення Глобинської міської лікарні про ремонт системи опалення у другому корпусі поліклініки. Договір уклали із ПП «Райагробуд» на 264 тис. гривень. Строк виконання робіт — до 31 грудня 2022 року. Закупівлю провели поза електронною системою, тому немає інформації, що саме та за якими цінами робитиме підрядник.

Ремонт будівлі

Наприкінці липня Глобинська міськрада прийняла рішення відремонтувати корпус Глобинської міської лікарні. Після ремонту там тимчасово проживатимуть переселенці. Для цього з бюджету виділили 7,9 млн грн (вартість будівельних робіт оцінили в 6 млн 380 грн, інші витрати – 1 млн 489 тис. грн).

Єдиним учасником торгів було те ж таки ПП «Райагробуд». Оголошена вартість ремонту – 7,74 млн. Таку ж ціну запропонувала фірма-учасник, з якою, як видно з даних системи Prozorro, підписали договір.

За умовами договору, на заробітну плату підрядник планує витратити 1 млн 147 тис. грн, на будівельні матеріали – 4 млн 394 тис. грн, на загальновиробничі витрати – 662 тис. грн, за експлуатацію машин і механізмів – 39 тис. Прибуток складатиме лише 136 тис. грн.

Що цікаво, угоду на поточний ремонт будівлі уклали 22 серпня 2022 року, а строк виконання робіт поставили – 23 серпня 2022 року (в частині розрахунків – до повного виконання сторонами своїх зобов’язань).

Скріншот з системи Prozorro

Є два припущення, чому такі строки: або роботи на об’єкті велися до підписання договору, або ж підрядник – чарівник, що сподівався виконати ремонт будівлі за добу.

Скріншот з системи Prozorro

Однак в договорі був припис, що його можуть продовжити на період, на який продовжено воєнний стан (хоча й не пізніше 31.12.2022 р.).

І дива з ремонтом за добу не сталося, бо договір таки продовжили, уклавши додаткову угоду. Але зробили це у день його підписання – 22 серпня. За цією додатковою угодою строк виконання робіт був до 21 листопада 2022 року.

У той день об’єкт знову не здали, бо 21 листопада підписали ще одну додаткову угоду, де знову продовжили строки – цього разу до 25 грудня 2022 р. І залишилось менше тижня дізнатись, чи зустрінуть переселенці Різдво у відремонтованій будівлі.

До речі, причинами подовження строків дії договору вказують обставини непереборної сили і затримки фінансування витрат замовника.

Підрядник

Згідно з даними порталу YouContorol, ПП «Райагробуд» засновано 22 роки тому у місті Глобине Віктором Лєдніком. Він же є керівником компанії.

23 березня 2021 року головою Кременчуцької районної державної адміністрації призначено Олега Вікторовича Лєдніка. Неодноразово полтавські ЗМІ повідомляли про те, що керівник ПП «Райагробуд» та голова Кременчуцької РДА є батьком та сином. Зокрема, про це свідчить біографія Олега Лєдніка, де вказано, що він народився у с. Великі Кринки Глобинського району та працював майстром з будівництва на фірмі «Райагробуд». У Великих Кринках народився і Віктор Лєднік.

У 2022 році підприємство Лєдніка-старшого отримало бюджетних замовлень на 9 млн грн. Як свідчать дані аналітичної системи Clarity Project, «Райагробуд» був учасником 133 закупівель, ставши переможцем у 121-й з них. З підприємством підписано 113 договорів на суму 58,65 млн грн.

Графік переможних тендерів підприємства у системі Youcontrol

Найбільшими замовниками ПП «Райагробуд», згідно з даними аналітичної системи «Дозорро», є Полтавагазвидобування, відділ ЖКГ Лубенського виконкому, Глобинська центральна районна лікарня та Глобинський виконком.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

76 російських ракет та аварійні відключення по усій країні: дев’ятий масований ракетний удар окупантів

Вранці 16 грудня по всій країні оголосили повітряну тривогу.... Читати далі

Вранці 16 грудня по всій країні оголосили повітряну тривогу.... Читати далі

На головну сторінку