Ico Публікації Ico Полтавщина

Житло для переселенців: у Пришибі за 20 мільйонів реконструюють будинок

Фото: Полтавська ОВА

3 березня в Полтавській ОВА розповіли, що в селі Пришиб Кременчуцького району триває реконструкція житлового будинку для ВПО. У двоповерховій будівлі відремонтували дах, замінили вікна та двері. Договір на реконструкцію, на загальну суму 20 мільйонів, уклали із приватним підприємством із Горішніх Плавнів. МедіаДоказ дослідив, скільки коштуватиме ремонт однієї квартири, і що відомо про підрядника.

Будівля для ВПО

Як повідомили у Полтавській ОВА, в реконструйованому будинку проживатимуть ті переселенці, які вирішили залишитися в селі Пришиб. За словами очільниці Пришибської сільської територіальної громади Валентини Городянко, оскільки людям немає куди повертатись, бо їхнє житло зруйноване і території ті тимчасово окуповані, вони написали звернення на придбання житла в громаді. Загалом у Пришибській громаді зареєстровано 217 ВПО.

У двоповерховій будівлі всього планують реконструювати 11 квартир. Проєкт реконструкції будинку передбачає: зовнішнє утеплення,  влаштування скатної покрівлі, облаштування ґанків, заміну дверей та вікон, оздоблення стін і стель, облаштування водопроводу, побутової каналізації, опалення, вентиляції, газопостачання, електропостачання, блискавкозахисту. Нині відремонтували дах, замінили вікна та двері.

Договір

Угоду на реконструкцію двоповерхового житлового будинку в селі Пришиб Кременчуцького району із ПП «Техбуд-Сервіс» виконавчий комітет Пришибської селищної ради підписав 3 листопада 2022 року. Вартість робіт – 20 млн 424 тис. грн.

Після ремонту в будинку планують заселяти переселенців. Вочевидь через цей фактор, чиновники вирішили скористатись правом провести закупівлю на час дії воєнного стану поза електронною системою Prozorro, тобто на безконкурсній основі.

У системі оприлюднили договір. Згідно з угодою, компанія повинна відремонтувати будівлю на вул. Молодіжній, 1 у Пришибі до 31 липня 2023 року.  Зокрема, фірма проведе будівельні роботи на 19,5 млн грн. Які саме роботи проводитимуть, у договорі не уточнюють, але з цих витрат на матеріали піде 11,98 млн, за експлуатацію будівельних машин і механізмів – 366 тис. грн, на зарплатню – 2,3 млн, на загальновиробничі витрати – 1,27 млн, на інші супутні витрати – 2,7 млн, на покриття адміністративних витрат будівельної організації – 137 тис. грн.

Фото: Полтавська ОВА

Крім того, приватне підприємство має придбати та доставити на будову устаткування на 927,5 тис. грн. При цьому ПП «Техбуд-Сервіс» врахувало приблизно 408 тис. податку, а його прибуток складе лише 262 тис. грн.

Водночас до договору, підписаного 3 листопада, двома додатковими угодами внесли зміни. Ними подовжено строк дії договору до кінця 2023 року і узгоджено суму попередньої оплати на придбання матеріалів та оплату робіт на загальну суму 2,65 млн грн. Договірна ціна всіх робіт залишилась такою ж.

Інші угоди

Відповідно до даних Prozorro, окрім основного договору, впродовж листопада-грудня 2022 року Пришибський виконком замовив також й інші роботи, які стосувалися реконструкції двоповерхової будівлі:

Таким чином сума робіт зросла на 799 218 грн. А виходячи із загальної, на даний час, суми робіт, ціна реконструкції однієї квартири в будинку для ВПО у Пришибі коштуватиме 1,9 млн грн.

При цьому в усіх угодах, зокрема і в основній, вказано, що житло реконструюють для подальшого тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Скріншот з порталу Prozorro

Про підрядника

Компанія, яка виконуватиме основні будівельні роботи, – приватне підприємство «Технобуд-Сервіс». Фірму зі статутним капіталом у 100 грн створено в червні 2017 року в місті Горішні Плавні. Нині власниця компанії – Варвара Ряховська.

До 2020 року власником ПП «Технобуд-Сервіс» був Олександр Ряховський. У 2016 році він був суб’єктом декларування, подавав декларацію як головний інженер КЖЕП № 3 у місті Горішні Плавні.

У 2018 році ПП «Технобуд-Сервіс» отримало перші два державні замовлення на ремонт у двох дитячих садочках у Горішніх Плавнях. З того часу, згідно з даними Clarity Project, фірма стала переможцем у 36 закупівлях на суму 36.90 млн грн. З нею підписано 34 договори на суму 30.87 млн грн. Найбільшим контрактом за увесь час є замовлення від Пришибського виконкому.

Скріншот з порталу Clarity Project

Оплата

Фінансування об’єкту здійснюється за рахунок місцевого бюджету. Вартість робіт, згідно з договором, у межах бюджетного фінансування на 2022 рік становить 2,66 млн грн без ПДВ. Вартість на 2023 рік становить 17,77 млн грн без ПДВ.

Згідно з даними порталу Spending, виконавчий комітет Пришибської сільської ради у 2022 році сплатив більше, ніж вказано в договорі. 25 листопада 2022 року підприємству «Техбуд-Сервіс» заплатили 2,65 млн, а 28 грудня – 1,77 млн.

Скріншот з порталу Spending

У цій проплаті є й інша цікава деталь: в призначенні платежу вказано «На реконструкцію 16-квартирного житлового будинку». Натомість в усіх угодах будинок названо просто двоповерховим, а 3 березня на сайті Полтавської ОВА заявили, що всього у Пришибі відремонтують 11 квартир.

Скріншот з порталу Spending

МедіаДоказ планує з’ясувати причини такої розбіжності.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

5 років умовно і річна заборона на публічні посади. Вирок Мамаю у справі хатніх робітниць

2 березня Вищий антикорупційний суд затвердив угоду міського... Читати далі

2 березня Вищий антикорупційний суд затвердив угоду міського... Читати далі

На головну сторінку