Ico Публікації Ico Горішні Плавні

У Горішніх Плавнях купують яйця за завищеними цінами. У фірми, пов’язаної зі скандальним підприємцем

Ілюстративне фото. Джерело: depositphotos.com

15 травня комунальний заклад дошкільної освіти «Дюймовочка» Горішньоплавнівської міської ради уклав договір на придбання курячих яєць. Вартість угоди  34 560 гривень. Про це стало відомо з порталу Prozorro.

Тендер

Загалом у дитячий садочок придбають 7200 штук яєць. Якими партіями їх постачатимуть дитячому садку невідомо, бо замовник не оприлюднив договір. Але в тендерному оголошенні на Prozorro є строк постачання товарів: 720 десятків яєць мають бути доставлені до горішньоплавнівської «Дюймовочки»  фактично «на вчора» і за один день – 12 травня 2023 року. 

Рахуючи із загальної суми угоди, одне яйце коштуватиме замовнику 4,8 гривень, а за десяток він віддасть 48 гривень. Така вартість вища, ніж в супермаркетах, де нині ціна знизилася до 35 гривень і не перевищує 45 гривень.  

Також зауважимо, що купує комунальний заклад яйця оптом, тому ціна для замовника мала б бути нижчою за роздрібну.

Постачальник

Угоду на постачання уклали з полтавським ТОВ «ФУДГРАНД», яке зареєстроване у липні минулого року зі статутним капіталом 1000 гривень. Про це йдеться на сайті Youcontrol.

Попри те, що керівником фірми є Наталія Хубова, ТОВ «ФУДГРАНД», через адреси гаражів, приміщень, транспорт і контакти, пов’язують зі скандально відомим підприємцем Володимиром Сергієнком та низкою підконтрольних йому ФОПів і фірм.  Він є найбільшим постачальником для полтавських комунальних підприємств. Як пише видання «Полтавщина», Сергієнко утверджує свою монополію на ринку постачання продуктів для бюджетних замовників у багатьох громадах не лише в Полтавській області, а й у сусідніх регіонах, тісно співпрацюючи з чиновниками.

Інші замовлення та інша ціна

ТОВ «ФУДГРАНД» за останній місяць уклало договори на постачання партії яєць і в інші бюджетні заклади області. Зокрема, на початку травня 2023 року ТОВ «ФУДГРАНД» отримало замовлення на постачання яєць Гуманітарному відділу Ланнівської сільської ради Полтавського району, де 3174 яєць погодилися придбати за 20 000 гривень. Вартість одного яйця в даній закупівлі становить 6,3 гривень.

9 травня ще один договір був укладений з Полтавським спортивним ліцеєм. Там за 46 200 штук яєць фірма попросила 277 600 гривень. Таким чином одне яйце коштувало замовнику ще дорожче – 6 гривень. Угода була оприлюднена і з неї відомо, що яйця мають бути упаковані в лотки з гофрованого картону по 30 штук.

Варто зауважити, що під час цієї закупівлі (на етапі висунення пропозицій) вимоги з’явилися у підприємця Володимира Сергієнка, які замовник зрештою задовольнив. Але участь у закупівлі взяла лише фірма «ФУДГРАНД». Це вчергове доводить зв’язок між нею та полтавським підприємцем. 

Більше того, подаючи свою пропозицію як ФОП, Володимир Сергієнко таким вже не був, бо з 27.02.2023 року припинив господарську діяльність як фізична особа-підприємець. Про це стало відомо з ухвали Вищого суду 4 травня 2023 року, де Володимир Сергієнко намагався оскаржити штраф у розмірі 85 мільйонів гривень, накладений на нього ще у 2021 році Антимонопольним комітетом у справі про змови в закупівлях продуктів харчування на Полтавщині.

Але не всі замовники погоджуються на цінову пропозицію полтавського монополіста. Наприклад, у квітні, під час аукціону на постачання яєць для управління освіти, молоді та спорту територіальної громади Світловодської міської ради, фірма «ФУДГРАНД» програла, бо замовник обрав фінансово більш вигідну для себе пропозицію.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Читайте також:

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Справа про корупцію у Верховному Суді. Що відомо?

Увечері 15 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура... Читати далі

Увечері 15 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура... Читати далі

На головну сторінку