Ico Новини Ico Полтава

Верховний Суд не скасував штрафи у справі про змови в закупівлях продуктів харчування на Полтавщині

Фото: sud.ua

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду закрив касаційне провадження за скаргами фізичних осіб щодо притягнення ФОП Сергієнка В.І. та ФОП Мазаратій Н.І. до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Мова йде про одного з найбільших підрядників у Полтаві у сфері продуктів харчування –  Володимира Сергієнка. Щодо нього проводили не одне розслідування, оскільки він фактично монополізував ринок харчування у комунальних закладах Полтави. 

Нагадаємо суть справи. У 2021 році Антимонопольний комітет України наклав 200-мільйонний штраф на компанії та ФОПи із «обойми» Володимира Сергієнка. Мова йшла про 60 закупівель, які впродовж 2017-2019 років провели в Полтавській, Харківській та Сумській областях. Загальна сума цих тендерів – 245 млн грн. За версією АМКУ, під час тендерів на постачання продуктів харчування фірми змовлялись між собою, таким чином усуваючи конкурентів і завдаючи збитків державі.

Тоді на ФОП Сергієнко В.І. було накладено загальний штраф за вчинення порушень під час участі у 22 процедурах закупівель у розмірі 82 052 756 грн, а на ФОП Мазаратій Н.І. накладено загальний штраф за вчинення порушень під час участі у 23 процедурах закупівель у розмірі 16 515 453 грн.

Саме цей штраф намагалися оскаржити Володимир Сергієнко та Наталія Мазаратій. Вони подавали касаційну скаргу у якості фізичних осіб, бо з 27.02.2023 припинили господарську діяльність як фізичні особи-підприємці.

Читайте також:

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

ПублікаціїРозслідування
ПублікаціїРозслідування

Дороги в Полтаві ремонтуватиме фірма, власником якої є родич депутата Полтавської облради

3 травня управління житлово-комунального господарства... Читати далі

3 травня управління житлово-комунального господарства... Читати далі

На головну сторінку