Ico Новини Ico Україна

Справа про корупцію у Верховному Суді. Що відомо?

Увечері 15 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили, що викрили масштабну корупцію у Верховному Суді. Низка ЗМІ заявили, що йдеться про отримання хабаря в розмірі 2,7 мільйона доларів головою Верховного Суду Всеволодом Князєвим. 16 травня цю інформацію підтвердили на брифінгу керівників САП та НАБУ. До справи також виявився причетний олігарх з Полтавщини.

15 травня видання ZN.UA з посиланням на джерело в НАБУ повідомило, що обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, а голова Верховного Суду отримував гроші від людей, які діяли в інтересах бізнесмена Костянтина Жеваго. За їхніми даними, мова йде про рішення від 19 квітня, коли Верховний суд залишив 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo у власності компаній, пов’язаним із Жеваго.

16 травня керівники НАБУ і САП провели брифінг, де підтвердили затримання Всеволода Князєва при отриманні хабаря. Директор НАБУ Семен Кривонос розповів, що ще на початку 2023 року отримали інформацію про злочинне угруповання у суддівській гілці влади із залученням керівництва. Щоб викрити злочинців, залучили детектива під прикриттям.

Правоохоронцям вдалося зафіксувати низку контактів власника банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго з одним із власників адвокатського об’єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності. Під час цих зустрічей було домовлено передати хабар для високопосадовців Верховного Суду для ухвалення потрібного рішення.

За словами директора НАБУ, через цю домовленість перенесли засідання, призначене на 15 березня. Наступне призначили на 19 квітня, де й ухвалили потрібне рішення. На початку травня адвокат отримав від керівництва суду вказівку про розподіл грошей серед учасників угруповання. Правоохоронці зафіксували, як 3 травня передали першу частину хабаря, а 15 травня – другу частину.

За даними правоохоронців, мова йде по значно більшу схему, адже адвокатське об’єднання фактично прикривалося наданням легальних юридичних послуг. А насправді було «бекофісом», тобто виступало посередниками між керівництвом суду і тими особами, які бажали за неправомірну вигоду вирішити свої питання у суді. Це стосувалося не лише Верховного Суду, а і більшості судів на території України.

НАБУ буде звертатися до Вищої ради правосуддя з клопотаннями про забезпечення заходів кримінального провадження щодо Всеволода Князєва. На цей час підозру йому ще не вручили, бо слідчі дії тривають. Але вже відомо про затримання двох осіб, серед яких і голова Верховного Суду.

16 травня пресслужба Костянтина Жеваго оприлюднила заяву для медіа, де бізнесмен заперечив свою причетність до хабаря у $ 3 млн голові чи суддям Верховного Суду. За його словами, паралелі між корупційною справою у Верховому Суді та рішенням Великої палати Верховного Суду від 19 квітня 2023 року є «явною підставкою», а Велика палата ВС прийняла свою квітневу ухвалу не в інтересах бізнесмена Жеваго, а «в інтересах великої, публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі». 

Читайте також:

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

500 тисяч на коригування проєкту капремонту хірургічного корпусу у Полтаві

11 травня управління капітального будівництва Полтавського... Читати далі

11 травня управління капітального будівництва Полтавського... Читати далі

На головну сторінку