Ico Публікації Ico Миргород

У Комишнянській громаді замовляють ремонт доріг на 1,4 мільйони

Ілюстративне фото. Джерело: depositphotos.com

На Полтавщині продовжують замовляти поточний ремонт доріг комунальної власності. Ми вже розповідали про Лохвицю та Пирятин. Цього разу мова піде про Комишнянську громаду на Миргородщині. Усі ці тендери об’єднує небажання проводити конкурентні закупівлі – замовники розбивають ремонт по вулицях, укладаючи низку договорів, вартість яких окремо не перевищує 200-тисячний бар’єр. Це дозволяє обирати підрядника за неконкурентною процедурою.

Так, упродовж 27 квітня виконавчий комітет Комишнянської селищної ради уклав 10 угод на поточний ремонт вулиць у селі Остапівка на Миргородщині. Загальна вартість робіт складає майже 1,4 млн грн. Строк виконання робіт – до 31 серпня 2023 року. Мова йде про ремонт доріг на вулицях села за такими адресами:

Як вже зазначалось, закупівлі проведені без конкурсу як допорогові. При цьому замовник не оприлюднив жодного договору.

В усіх випадках підрядником обрали одну компанію – ТОВ «КВА», засноване у 2015 році в Гадяцькому районі на Миргородщині. Власником та керівником фірми є Віктор Кондратенко, який за даними моніторингового проєкту Dozorro є двоюрідним братом Олексія Матюшенка, чинного депутата Полтавської облради.

У 2015 році підприємець сам намагався стати депутатом Гадяцької міської ради від політичної партії «Європейська солідарність», а в 2020 році – від партії «За майбутнє», але безуспішно.

Натомість успішною стала співпраця компанії із комунальними підприємствами та установами Полтавської області. Згідно з даними Clarity Project, із 2016 року з ТОВ «КВА» підписано 426 договорів на суму 73,32 млн грн. Очікують ще  5 договорів на суму 1,09 млн грн.

Скріншот з порталу Clarity Project

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «КВА» має широкий перелік видів діяльності – аж 82. За держзамовленнями компанія виконує різні виді послуг: окрім ремонтів доріг та будівель, постачає відеореєстратори, принтери, вироби для ванної і навіть насіння трави. Більшість підрядів було отримано за процедурою прямих договорів, без проведення аукціонів.

У реєстрі є інформація про низку проваджень, де фігурує ТОВ «КВА». Мова йде про провадження за статтею 191 КК України (Привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем), за статтею 212 (Ухилення від сплати податків) та за статтею 364 (Зловживання владою або службовим становищем).

Зокрема, у 2021 році обласна прокуратура намагалась визнати недійсними результати закупівлі та договору підряду на капітальний ремонт приймального відділення між Гадяцькою міською центральною лікарнею та ТОВ «КВА» на 8,5 млн грн. Перед тим Північно-Східний офіс Держаудитслужби в Полтавській області провів моніторинг закупівлі й встановив, що пропозиція переможця не відповідала вимогам тендерної документації замовника та підлягала відхиленню. Але суди кількох інстанцій відмовили прокуратурі в задоволенні позовних вимог.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Мерія Кременчука купує графічні планшети

26 квітня виконавчий комітет Кременчуцької міської ради... Читати далі

26 квітня виконавчий комітет Кременчуцької міської ради... Читати далі

На головну сторінку