Ico Публікації

У Лохвиці віддали давньому партнеру майже мільйон гривень на утримання доріг

Ремонт дороги у Лохвиці у 2021 році. Джерело: сайт Лохвицької міської територіальної громади

Виконавчий комітет Лохвицької міської ради у квітні уклав низку угод на експлуатаційне утримання автомобільних доріг у місті. Загальна вартість тендерів – 880 тис. грн. Про це повідомляється у системі Prozorro.

Закупівлі розбили окремо по вулицях, що дозволило не проводити аукціон, адже кожна закупівля не перевищує 200 тис. грн. Замовник напряму уклав угоди з підрядником, при цьому станом на 25 квітня жодну з них не було оприлюднено для загалу в системі Prozorro.

Підрядником обрано дочірнє підприємство «Лохвицький Шлях» приватного акціонерного товариства «Облшляхрембуд», яке було зареєстровано в Лохвиці у 2010 році. Директором фірми є Геннадій Степура. Кінцевими бенефіціарами – Жанна Михайлівна Мішур, Роман Михайлович Мішур та ПАТ «Облшляхрембуд». Останнє засноване у Гадячі у 1995 році, власниками найбільших пакетів акцій та бенефіціарами також є Жанна та Роман Мішури.

За інформацією у тендерних оголошеннях, підрядник до 19 травня повинен виконати роботи на дорогах Лохвиці за такими адресами:

Крім того, той самий підрядник отримав від лохвицького виконкому низку угод і в 2022 році, загальною вартістю 4,6 млн грн. Мова йде про роботи на двадцяти п’яти вулицях Лохвиці, серед яких вулиці Перемоги (угода на 179 тис. грн) і Бурмистренка (198 тис. грн), що знов опинились у переліку у 2023 році.

У 2013 році адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного  комітету встановила порушення конкурентного законодавства. Зокрема, перевірка виявила, що під час закупівлі на капітальний ремонт проїзної частини вул. Паризької Комуни, проведеної Лохвицькою міською радою у травні 2013 року, ДП «Лохвицький шлях» ПАТ «Облшляхрембуд» та ПАТ «Облшляхрембуд» в особі Гадяцької філії узгодили свої дії на торгах. ДП «Лохвицький шлях» гарантовано стало переможцем торгів і виконало роботу за неконкурентними цінами. Натомість Гадяцька філія ПАТ «Облшляхрембуд» виконувала роль «прикриття», тобто брала участь у процедурі, не ставлячи за мету перемогу в аукціоні. У підсумку адміністративна колегія оштрафувала обидві компанії загалом на 68 тис. грн за спотворення результатів торгів.

Однак цей штраф мало що змінив у відносинах давніх партнерів. За період участі в публічних закупівлях ДП «Лохвицький Шлях» отримав 215 договорів на загальну суму 67,74 млн грн, левова частка з яких – від виконавчого комітету Лохвицької міської ради.

Скріншот з порталу Clarity Project

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Виконком Горішніх Плавнів замовляє телевізори на 85 тисяч гривень

Як стало відомо з порталу Prozorro, виконавчий комітет Горішньоплавнівської... Читати далі

Як стало відомо з порталу Prozorro, виконавчий комітет Горішньоплавнівської... Читати далі

На головну сторінку