Ico Публікації Ico Полтава

500 тисяч на коригування проєкту капремонту хірургічного корпусу у Полтаві

На фото 2-а міська клінічна лікарня. Джерело: офіційний сайт медзакладу

11 травня управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому замовило коригування робочого проєкту та отримання позитивного експертного звіту. Мова йде про капітальний ремонт у хірургічному корпусі №2 у 2-й міській клінічній лікарні Полтавської міської ради. Угоду на коригування підписали із підприємцем Романом Мягкохлібом. Загальна вартість робіт – 500 тисяч гривень. Про це йдеться у системі Prozorro.

Ремонт

Нагадаємо, за проведення капітального ремонту в хірургічному корпусі полтавської 2-ї міської клінічної лікарні члени виконкому проголосували окремим рішенням на початку грудня 2022 року. Цей капремонт стане першим за останні 30 років саме у зазначеному корпусі медзакладу.

11 квітня управління уклало угоду на 22 мільйони 28 тисяч гривень із полтавським ТОВ «БК «ЛІДЕР СТРОЙ». Управління відхилило пропозиції іншого учасника, у якого сума була меншою на  7 мільйонів, вирішивши, що його аргументи на нижчу ціну не є обґрунтованими. Натомість пропозиція «БК «ЛІДЕР СТРОЙ» відрізнялась від початкової лише на 32 тисячі гривень. Тобто економія на цих торгах склала менше 1 %. Подробиці того, як відбувався аукціон і що відомо про переможця МедіаДоказ вже розповідав у матеріалі.

Через три дні після цього сторони підписали додаткову угоду, де зазначили, що розмір фінансування проєкту на 2023 рік із 22 мільйонів буде зменшено до 9 мільйонів відповідно від виділеного фінансування (ремонт фінансується з місцевого бюджету).

Ще через місяць, іншою додатковою угодою, фінансування проєкту на 2023 рік зменшили на 500 тисяч. А на наступний день замовили коригування проєкту на ті ж таки 500 тисяч. 

Коригування

Що саме планують коригувати – у закупівлі не вказано, адже замовник не опублікував ані договору, ані інших деталей тендерного оголошення.

Натомість у системі Prozorro ми знайшли й інші проєктні роботи, які замовляли в того самого підрядника і по тому самому обєкту.

Так, 21 листопада 2022 року управління замовило підприємцю Роману Мягкохлібу виконання робочого проєкту та отримання позитивного експертного звіту на об’єкті вартістю 300 тисяч гривень. 22 листопада цю угоду розірвали у зв’язку з необхідністю уточнення назви об’єкту.

Вагомою причиною, через яку відмінили цю угоду, стало невірне закінчення. У початковому варіанті було ««Капітальний ремонт з усуненняМ аварії», а стало «Капітальний ремонт з усунення аварії».

Через два тижні (6 грудня 2022 року) управління і Роман Мягкохліб знову підписують угоду на 300 тисяч гривень. Підряднику замовляють  виконання робочого проєкту та отримання позитивного експертного звіту. І цього разу виплачують кошти по завершенню.

Підрядник

Як приватного підприємця Романа Мягкохліба було зареєстровано у січні 2015 року в Полтаві. Відтоді він є незамінним проєктантом для комунальних підприємств Полтави. За період існування ФОПу з ним підписано 237 договорів на суму 25,89 мільйонів гривень. Нині очікують ще 6 договорів на 310 тисяч гривень. При цьому конкурентними визнано лише 16 тендерів, де брав участь зазначений ФОП.

У трійці лідерів щодо замовлення проєктних робіт цьому підприємцю – департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА, управління ЖКГ та управління капітального будівництва Полтавської міськради.

Скріншот з порталу Clarity Project

Роман Мягкохліб потрапляв у поле зору антикорупціонерів. Так, у 2018 році слідчі підозрювали його та іншого проєктанта у завищенні вартості ремонтних робіт та привласненні бюджетних коштів. Але провадження нікуди не привело, бо у 2021-му збігли строки розслідування, а суд відмовився їх продовжувати.

У 2019 році журналісти повідомляли, що Роман Мягкохліб спроєктував капремонт вулиці в промзоні Полтави за ціною будівництва автобану. Тоді, за його проєктуванням, ремонт одного кілометра вулиці коштував 29 мільйонів гривень.

У червні 2022 року Октябрський райсуд Полтави оштрафував підприємця через те, що у 2019 році він підписав документи з авторського нагляду за ремонтом мосту через річку Сула, хоча сам на той момент перебував в Італії. Суд визнав проєктанта винним у підробці документів і призначив 3 400 гривень штрафу та 8 110 гривень відшкодування державі за залучення експерта.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Коломацька сільрада віддала давньому партнеру 3,66 мільйони на укриття

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Коломацької сільської... Читати далі

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Коломацької сільської... Читати далі

На головну сторінку