Ico Публікації Ico Полтава

На капремонт хірургічного корпусу у Полтаві витратять 22 мільйони

На фото 2-а міська клінічна лікарня. Джерело: офіційний сайт медзакладу

Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому, за результатами аукціону, витратить 22 млн грн на капітальний ремонт у хірургічному корпусі №2 2-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради. Повідомлення про намір укласти договір з переможцем відкритих торгів з особливостями опубліковано 4 квітня у Prozorro.

Капітальний ремонт

За проведення капітального ремонту в хірургічному корпусі полтавської 2-ї міської клінічної лікарні члени виконкому проголосували окремим рішенням на початку грудня 2022 року. Цей капремонт стане першим за останні 30 років саме у зазначеному корпусі медзакладу.

За даними Prozorro, переможець повинен виконати всі роботи до 31 грудня 2023 року. Тендерною документацією передбачено демонтажні роботи з розбирання даху, штукатурки, дверних перегородок тощо. А потім – вивезення будівельного сміття і подальше облаштування нового даху, фасаду, покриттів стін, стелі та підлоги, каналізації, систем вентиляції та опалення, проведення електромонтажних робіт та інше.

Аукціон

Оголошена управлінням капітального будівництва вартість робіт – 22 млн 60 тис. 347 грн. На торгах змагалися дві полтавські компанії. Розглянувши наявні пропозиції, замовник відхилив найдешевшу, яку пропонувало ТОВ «Ремтехналадка». Підприємство знизило ціну від початкової вартості на понад 7 млн грн. Таку ціну визнали аномально низькою, і компанії дали час обґрунтувати вартість, але у підсумку пропозицію відхилили.

Скріншот з порталу Prozorro

Відповідно до оприлюдненого протоколу, причин відмови кілька. По-перше, фірма не надала підтверджувальних документів щодо своєї довгої і плідної співпраці з постачальниками та виробниками будівельних матеріалів, від яких має додаткові знижки на товари.  По-друге, не надано підтверджувальних документів на раніше придбані матеріали, закупівельні ціни на які значно нижчі від сформованих у тендері ринкових цін. По-третє, компанія не надала на підтвердження документів, як саме планує додатково працевлаштувати внутрішньо  переміщених осіб (щоб мати можливість отримати додаткову компенсацію та знизити вартість запропонованих робіт).

Єдиним конкурентом підприємства «Ремтехналадка» було ТОВ «БК «ЛІДЕР СТРОЙ», яке і стало переможцем. Цінова пропозиція цього учасника відрізнялась від початкової лише на 32 тис. грн. Таким чином капітальний ремонт хірургічного корпусу виконають за 22 млн 28 тис. грн.

Підрядник

ТОВ «БК «ЛІДЕР СТРОЙ» добре відоме полтавським комунальним структурам. Від свого дня заснування, у березні 2019 року, будівельна компанія отримала 30 держзамовлень на загальну суму у 37 млн грн. Усі ці підряди були від одного замовника – управління ЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Скріншот з порталу Clarity Project

Власником фірми «БК «ЛІДЕР СТРОЙ» є Шалва Ісаян. Він був заступником голови Полтавської міської організації політичної партії «Сила людей». Під час виборів 2015 року він балотувався як мажоритарник до Полтавської обласної ради 7-го скликання і до Полтавської міської ради 7-го скликання, але не пройшов. Упродовж 2014-2019 років був помічником на громадських засадах у двох нардепів: Сергія Капліна (обраний до Верховної Ради від БПП «Солідарність») та Руслана Богдана (від «Батьківщини»).

Давні взаємини

Схоже, власник компанії є давнім партнером полтавських комунальників. Так, з 2017 по 2019 роки як приватний підприємець Шалва Ісаян отримав низку державних підрядів загальною вартістю у понад 9 млн грн. Відповідному ФОПу замовляли ремонт ліфтів у житлових будинках, сходових майданчиків та тротуарів. Усі ці держзамовлення були від полтавського управління ЖКГ. ФОП Шалва Ісаян було ліквідовано за кілька місяців до реєстрації «БК «ЛІДЕР СТРОЙ».

У проведенні ремонтів у Полтаві бере участь не тільки підприємець Шалва Геворгович Ісаян. Його батько Геворг Шалікович Ісаян також співпрацює з управлінням ЖКГ та різними департаментами. Так, згідно з даними порталу Clarity Project, за останні 7 років із ФОП Ісаян Геворг Шалікович підписано 86 договорів на загальну суму 26,71 млн грн. 

Крім того, Геворг Ісаян був керівником ТОВ «ІШГ Євробуд», яке нині ліквідовано. Ця компанія фігурувала в провадженні щодо розтрати бюджетних коштів службовими особами Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради на ремонтах трубопроводів у Полтаві.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

На проєкти ремонтів медзакладів у Полтаві та Лубнах витратять понад 4 млн

5 квітня Департамент будівництва та містобудування Полтавської... Читати далі

5 квітня Департамент будівництва та містобудування Полтавської... Читати далі

На головну сторінку