Ico Публікації Ico Розслідування Ico Полтава

Дороги в Полтаві ремонтуватиме фірма, власником якої є родич депутата Полтавської облради

Ілюстративне фото. Джерело: depositphotos.com

3 травня управління житлово-комунального господарства Полтавської міської ради підписало договір на поточний ремонт вулично-дорожньої мережі та інших територій у Полтаві вартістю 22 млн 29 тис. грн. Підрядником обрали ТОВ «Будівельна компанія Гранд — Строй». Про це повідомляється у системі Prozorro.

Про тендер

Тендерною документацією передбачено, що до 31 серпня 2023 року підрядник має виконати ремонт вулиць, автомобільних доріг місцевого значення та доріг комунальної власності. Загалом мова йде про 39 вулиць у Полтаві:

На етапі подання пропозицій у замовника були надзвичайно конкретизовані вимоги до потенційних виконавців. Зокрема, учасники торгів мали подати сертифікат, який би засвідчив кваліфікацію інженера-проєктувальника (або інженера з проєктно-кошторисної роботи, або інженера-кошторисника) та відповідний рівень його освіти. Під оголошенням в управління ЖКГ запитали, який орган видає цей сертифікат, адже про рівень освіти зазвичай свідчить диплом. На це замовник відповів, мовляв, професійну атестацію здійснює Мінрегіон та/або саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності, тому звертайтесь до них.

Крім того, потенційних учасників здивувала вимога мати щонайменше чотирьох водіїв на одному вантажному автомобілі для перевезення матеріалів та сміття. На те замовник відповів, що така кількість осіб – мінімальна потреба для виконання послуги на різних напрямках.

Підрядник

Єдиним учасником на тендері було ТОВ «Будівельна компанія Гранд — Строй». Цю компанію зареєстровано півтора роки тому в с. Бобрик Миргородського району. Основний вид діяльності – допоміжне обслуговування наземного транспорту. Керівником і засновником компанії є Кондратенко Віктор Анатолійович.

За півтора роки діяльності «Будівельна компанія Гранд — Строй» отримала 60 державних замовлень на 46,33 млн грн. Починала фірма із тендерів від Комишнянської сільської ради на Миргородщині, з нею підписано найбільше договорів – 23. Найбільшим же за вартістю став договір з УЖКГ на 22 мільйони.

Скріншот з порталу Clarity Project

Крім того, Віктор Кондратенко є власником ТОВ «КВА». Ця компанія теж активно співпрацює із комунальними підприємствами та закладами Полтавщини. Згідно з даними Clarity Project, із 2016 року з ТОВ «КВА» підписано 422 договори на 75,78 млн грн. Очікують ще 7 договорів на суму 5,25 млн грн. Про 10 угод на 1,4 мільйони, які виконком Комишнянської сільської ради уклав із ТОВ «КВА» впродовж одного дня, ми вже розповідали в нашому матеріалі.

Родичі

Про підприємця Віктора Кондратенка відомо, що він є уродженцем Гадяча і двічі балотувався до Гадяцької міської ради: у 2015 році від політичної партії «Європейська солідарність», а в 2020 році від партії «За майбутнє». Але так і не зміг стати депутатом.

Натомість депутатом є родич підприємця. За даними ЗМІ, які посилаються на ексдепутатку Гадяцької міськради Людмилу Голуб, Віктор Кондратенко є двоюрідним братом депутата Полтавської облради від «За Майбутнє» Олексія Матюшенка. Останній з квітня 2014 року по липень 2019 року був головою Гадяцької районної державної адміністрації.

Зв’язки

Хоча ТОВ «Будівельна компанія Гранд — Строй» було єдиним учасником на торгах з особливостями, з ним не одразу підписали угоду. УЖКГ виявило кілька невідповідностей у пропозиції компанії  і дало їй час на виправлення. Так, підприємство додало довідки про наявність відповідної орендованої техніки та виробничої бази у Гадячі, після чого з ним і підписали договір.

Скріншот з порталу Prozorro

У доданих документах компанія повідомляє, що орендує автогрейдер, три дорожні котки, екскаватор-навантажувач та самоскид у ТОВ «Гадяцьке АТП 15337».

Скріншот з порталу Prozorro
Скріншот з порталу Prozorro

У довідці про наявність складу для зберігання матеріалів є два нежитлових приміщення, розташованих за адресою: м. Гадяч, вул. Кіндратенка, 25 – це юридична адреса «Гадяцького АТП 15337» і підрядник надав договори оренди із цією фірмою.

Скріншот з порталу Prozorro

Компанію «Гадяцьке АТП 15337» засновано у Гадячі 25 років тому. З 2020 року директором фірми є Віталій Пазинич. Цю людину вказано у довідці працівників «Будівельної компанії Гранд — Строй». Він є водієм автотранспортного засобу, найнятим за цивільно-правовою угодою. При цьому досвід цього працівника складає… 4 дні.

Скріншот з порталу Prozorro

З 31 грудня 2022  року кінцевим бенефіціарним власником «Гадяцького АТП 15337» є вже згадуваний Олексій Матюшенко.

До усього, серед працівників «Будівельної компанії Гранд — Строй» начальницею відділу логістики зазначено Зливко Лесю Олександрівну.

Скріншот з порталу Prozorro

Людина з точно такими ПІБ є помічницею-консультантом депутата облради Олексія Матюшенка.

Скріншот з сайту Полтавської облради

Що ще знаходимо серед орендованої матеріально-технічної бази? Третє приміщення «Будівельна компанія Гранд — Строй»  орендує у Полтаві на вул. Заводській, 12, у ТОВ «Фортуна Т».

Скріншот з порталу Prozorro

Цю компанію було засновано майже шість років тому в Гадячі. Засновником та керівником підприємства є Юрій Мотренко. Він уже потрапляв у поле зору журналістських розслідувань, при чому його пов’язували і з Віктором Кондратенком, і з Олексієм Матюшенком.

Скріншот з сайту Dozorro

Так, ще у 2017 році антикорупційні активісти розповідали, що Юрій Мотренко був засновником сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Гадяч Сад». Це підприємство закупило холодильники на 521 тис. грн (це кошти бюджетів Гадяцького району та Полтавської області), при чому закупівлі розробили на окреме обладнання, щоб не проводити конкурентну процедуру торгів. Холодильне обладнання придбали у ТОВ «Буд-Проект-Строй», власником якого був Віктор Кондратенко.

До всього, Юрій Мотренко був не тільки засновником «Гадяч Сад» та ТОВ «Фортуна Т», він значиться серед власників (співвласників) низки інших фірм: ТОВ «Дата АМ», ТОВ «Спрінт СВ», ТОВ «Мобі А».  Його компанія «Дата АМ» ще й стала засновником ТОВ «Інтер А». А кінцевим бенефіціаром цієї фірми знову зазначено знайоме ім’я та прізвище – Віктор Кондратенко.

Ну і варто згадати, що за даними медіа, фірми «Дата АМ» та «Інтер А», були фігурантами кримінальної справи про відмивання доходів через підприємства з ознаками фіктивності. Також по цій справі проходило ТОВ «МІК-Трейд». До 2014 року, доки діяльність фірми була припинена, її очолював Юрій Мотренко, а власниками було подружжя Тетяна та Олексій Матюшенки.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Вища рада правосуддя відсторонила голову Полтавського райсуду

8 травня Вища рада правосуддя відсторонила від роботи до... Читати далі

8 травня Вища рада правосуддя відсторонила від роботи до... Читати далі

На головну сторінку