Подробиці справи про благоустрій вулиць Полтави

28 квітня пресслужба Полтавської обласної прокуратури повідомила, що до суду направлено обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості стосовно заступника керівника одного з управлінь виконавчого комітету Полтавської міської ради, який є депутатом районної у місті Полтаві ради, та власниці харківського підприємства.
Чи було прибирання?
За даними слідства, керівництво управління ЖКГ Полтавської міськради уклало договори з харківською компанією. Відповідно до угод, фірма зобов’язувалась виконувати роботи з благоустрою міських вулиць, скверів та паркових зон. Проте в СБУ зазначили, що вартість робіт була завищена і їх виконали не в повному обсязі. До актів виконаних робіт, в рамках договору укладеного влітку минулого року, вносили недостовірні відомості щодо спецтехніки й автотранспорту, які не були задіяні.
Заступник керівника управління не перевірив, чи були правдивими внесені до документів дані щодо наданих послуг. Як наслідок, харківське підприємство безпідставно отримало з місцевого бюджету майже 4 млн грн.
За попередніми оцінками фахівців протиправна схема завдала місцевому бюджету збитків на близько 4 млн грн.
Під час обшуків на робочих місцях та у помешканнях фігурантів правоохоронці виявили бухгалтерську документацію, що підтверджує протиправну діяльність.
Хоча правоохоронці не називали імена обвинувачених, відомо, що мова йде про заступника начальника управління ЖКГ Полтавської міськради Ігоря Скорика та приватне підприємство «Харківспецбудмеханізація-7», засноване 14 років тому в Харкові зі статутним капіталом 100 гривень. Керівницею і кінцевою бенефіціаркою фірми нині є Інна Топчій.
З чого починалось?
У 2022 році прибирання вулиць у Полтаві віддали двом компаніям з Харкова. Мова йде про ТОВ «ДБК Квант» та ПП «Харківспецбудмеханізація-7». Раніше обома компаніями керувала одна людина – Ярослав Ковальчук. Він працював у фірмах, які належали Вадиму Казарцеву.

Як повідомляв Харківський антикорупційний центр, з посиланням на KHARKIV Today, Вадим Казарцев відомий як кримінальний авторитет «Князь». Він помер восени 2020 року. Наприкінці липня 2020 року СБУ затримала членів його організованого злочинного угруповання, яке займалося вимаганням, рейдерством та умисними вбивствами в Харківській, Дніпропетровській та Полтавській областях. За інформацією силовиків, «Князь» керував діяльністю ОЗУ з-за кордону.

Спочатку полтавське управління ЖКГ уклало угоду із ТОВ «ДБК Квант». Замовник провів торги і 28 вересня 2022 року оприлюднив угоду, згідно з якою на прибирання вулиць в обласному центрі запланували витратити 129,9 млн грн. Нині строк дії цього договору продовжено до 30 квітня 2023 року за взаємною згодою сторін.
Схоже, що у червні 2022 року управління ЖКГ уклало ще й договір із «Харківспецбудмеханізацією-7». Цього разу напряму і без звітування на порталі Prozorro.
Як свідчать дані єдиного вебпорталу використання публічних коштів, упродовж двох місяців саме ця харківська фірма отримала проплати на загальну суму 44,26 млн грн. Так, 28 вересня 2022 року управління ЖКГ здійснило 16 проплат на загальну суму у 26,68 млн грн. А 31 жовтня – ще 14 проплат, загалом на 17,58 млн грн.
Цікаво, що в деталях цих транзакцій вказано посилання на закупівлю у Prozorro, де підрядником із прибирання вулиць обрано ТОВ «ДБК Квант».

Наприкінці 2022 року проєкт DOZORRO порівняв витрати на прибирання обласних центрів і вирахував якою буде вартість прибирання 1 кв. км. Тоді Полтава потрапила в четвірку міст (після Дніпра, Львова та Києва), в яких прибирання вулиць коштує найдорожче. Виходячи з сум, витрачених полтавськими чиновниками, прибирання 1 кв. км в обласному центрі обійшлося в 920 тис. грн.

Підозра
Підозру вручили 22 березня 2023 року. Пресслужба Управління СБУ в Полтавській області повідомила, що викрито посадовців Полтавської міськради на розкраданні бюджетних грошей, які були виділені на благоустрій вулиць обласного центру. Заступнику керівника управління оголосили підозру в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Власниці підприємства оголошено підозру за ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366 КК України (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права та службове підроблення офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки).
Наступного дня після вручення підозри Ігоря Скорика звільнили з посади. Про підписання відповідного розпорядження повідомив в.о. міського голови Полтави Андрій Карпов під час засідання виконкому.
Суд
28 квітня стало відомо, що чиновник та власниця харківського підприємства отримали умовне покарання. До суду направили обвинувальні акти разом з угодами про визнання винуватості.
Під час досудового розслідування вказані 4 мільйони збитків було відшкодовано до місцевого бюджету.
Крім цього, власниця підприємства, після затвердження судом угоди про визнання винуватості, зобов’язується перерахувати на підтримку ЗСУ (Проєкт UNITED24 «Оборона та розмінування») 500 тис. грн.
Читайте також:
Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.
Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ.
Коментарі
Залишити коментар
Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті