Ico Публікації Ico Миргород

Антимонопольний комітет наклав штраф за змову на закупівлі послуг з ремонту доріг Миргорода

Ремонт доріг у Миргороді. Фото: офіційний сайт міської ради

Лише вчора ми розповідали про ПрАТ «Миргородський агрошляхбуд», з яким уклали низку угод на поточний ремонт доріг у селі Комишнянської громади на майже 2 млн гривень. Головою наглядової ради та власником цієї компанії є ексдепутат Миргородської райради та чинний член виконкому. Сьогодні стало відомо, що Антимонопольний комітет викрив змову між ПрАТ «Миргородський агрошляхбуд» та ПП «Великобагачанська міжколгоспна пересувна механізована шляхобудівельна колона (МПМШК) №1» під час їхньої участі у процедурі закупівлі послуг з ремонту тротуарів та доріг міста.

Як повідомили в Антимонопольному комітеті, Східне міжобласне територіальне відділення АМКУ встановило змову між ПрАТ «Миргородський агрошляхбуд» та ПП «Великобагачанська МПМШК №1» під час їхньої участі у процедурі закупівлі послуг з поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів вулиць міста Миргорода. Закупівлю проводив відділ капітального будівництва Миргородської міської ради у 2020 році. Очікувана вартість предмета закупівлі становила 4 млн гривень.

Під час розгляду справи відділення встановило низку фактів, які могли свідчити про наявність змови між згаданими суб’єктами господарювання. Зокрема, підприємці створювали свої пропозиції з однієї електронної платформи та ІР-адреси. Крім того, помітно схожість в оформленні документів та спільні особливості завантажених файлів у складі тендерних пропозицій.

Зважаючи на ці та інші факти, на порушників накладено штрафи на загальну суму 64 400 гривень за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Нагадаємо, ПАТ «Миргородський агрошляхбуд» зареєстроване в Миргороді у 1999 році. Керівником компанії є Олександр Широкий, а кінцевим бенефіціаром – Микола Патенко.

У 2010 році Микола Патенко був обраний до Миргородської районної ради від Партії регіонів за одномандатним мажоритарним виборчим округом № 20 (с. Солонці, с. Бессараби, с. Коптів, с. Мареничі Миргородського району). Балотувався і на місцевих виборах у 2015 році (вже від Аграрної партії), але до райради не потрапив. Натомість Микола Патенко є чинним членом виконкому Миргородської міської ради 8 скликання.

Скріншот документу з офіційного сайту Миргородської міської ради

З 2016 року ПАТ «Миргородський агрошляхбуд» бере участь у публічних закупівлях. За цей час компанія отримала 697 договорів на 388,68 млн гривень, очікує ще 6 договорів на 400 тис. гривень. Найбільше угод – 260 – укладено з відділом капітального будівництва Миргородської міської ради.

Скріншот з порталу Clarity Project

ПП «Великобагачанська МПМШК №1» зареєстроване  у 1992 році у смт Велика Багачка. Власником компанії є Вячеслав Вороненко. У 2021 році, на повторних місцевих виборах, він самовисувався кандидатом у депутати Великобагачанської селищної ради Миргородського району.

За понад 30 років існування підприємства, воно жодного разу не виграло державні замовлення. Натомість чотири рази було конкурентом  ПАТ «Миргородський агрошляхбуд» у тендерах у 2020 та 2022 роках. Двоє з цих торгів було відмінено, а в ще двох переможцем став «Миргородський агрошляхбуд». Ці закупівлі й потрапили під приціл АМКУ. Як вже говорилось, у тендері 2020 року на ремонт доріг та тротуарів вже виявлено порушення і накладено штраф, а от розгляд іншого ще триває. Ця закупівля відбулась у 2022 році і вона майже тотожна попередній: відділ капітального будівництва замовив ремонт тротуарів і доріг на 4 млн гривень. І в цій закупівлі АМКУ виявив порушення, але замовник у грудні 2022 року пішов до суду, щоб оскаржити висновки Антимонопольного комітету. Тому остаточну крапку в цьому тендері ще не поставлено.

Скріншот з порталу Prozorro

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Пліснява, проблеми з водою та старі будівлі. Умови проживання переселенців на Полтавщині

Як повідомив омбудсман Дмитро Лубінець, працівники Офісу... Читати далі

Як повідомив омбудсман Дмитро Лубінець, працівники Офісу... Читати далі

На головну сторінку