Ico Новини Ico Полтава

Олександра Мамая офіційно звільнили з посади міського голови

Джерело фото: Олександр Мамай у Telegram

Міського голову Полтави Олександра Мамая офіційно звільнено з посади. Причина звільнення посадовця – виконання рішення Вищого антикорупційного суду України, який визнав його винним у розтраті понад пів мільйона гривень із бюджету громади. Про це 13 квітня журналістам повідомив секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов, який нині виконує обов’язки міського голови.  За словами Андрія Карпова, 12 квітня запис про звільнення було зроблено у трудовій книжці Мамая працівником відділу кадрів.

Нагадаємо, 2 березня Вищий антикорупційний суд затвердив угоду міського голови Полтави зі слідством у справі щодо працевлаштування хатніх робітниць. Згідно з угодою, Олександру Мамаю присуджено умовний термін: 5 років позбавлення волі, з іспитовим строком 1 рік, і позбавлення права обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративні посади на 1 рік. Крім того,  він вніс 2 мільйони гривень на ЗСУ.

Аналогічні умовні покарання отримали й чотири інші фігурантки справи.

Після рішення ВАКСу Олександр Мамай не мав права обіймати посаду міського голови Полтави. Але рішення набуло чинності лише коли сплинув термін на оскарження вироку (1 місяць). 

Увесь цей час Олександр Мамай перебував у відпустці. Він підписав розпорядження, яким сам себе відправив у щорічну відпустку з 2 по 31 березня 2023 року (за період роботи з 29 грудня 2021 року по 28 грудня 2022 року). Це розпорядження було підписано за день до оголошення вироку ВАКСу.

МедіаДоказ надіслав запит до виконавчого комітету Полтавської міської ради з питанням, які відпускні отримав Олександр Мамай, доки очікував, коли вирок суду набере законності. Ми отримали відповідь – і це вперше посадовці Полтавської міськради відповіли на наш запит повністю.  

Як повідомила керівниця управління з питань персоналу та організаційної роботи, станом на 11 квітня 2023 року Мамаю Олександру Федоровичу з 02.03.2023 року нараховано 28 933 грн відпускних, з яких, після сплати податків, він отримав 23 291 грн. При цьому матеріальну допомогу чиновнику не нараховували.

Нині, згідно з законодавством про місцеве самоврядування, повноваження міського голови Полтави виконує секретар міської ради. Сам Олександр Мамай після звільнення з посади зможе взяти участь у нових виборах не раніше ніж через рік.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Луганська дитяча лікарня переїхала до Лубен. Разом з підрядниками

10 квітня Луганська обласна дитяча клінічна лікарня, яка... Читати далі

10 квітня Луганська обласна дитяча клінічна лікарня, яка... Читати далі

На головну сторінку