Ico Публікації Ico Лубни

Луганська дитяча лікарня переїхала до Лубен. Разом з підрядниками

Фото: Dozorro

10 квітня Луганська обласна дитяча клінічна лікарня, яка з початком повномасштабного вторгнення переїхала до Лубен, оголосила про намір укласти угоду із ФОП Оксана Давиденко. Закупівля передбачає поточний ремонт у відділеннях загальної хірургії та дитячої реанімації. Загальна вартість робіт – 3,8 млн грн. Про це стало відомо з порталу електронних закупівель Prozorro.

Про тендер

У жовтні 2022 року Луганську обласну дитячу клінічну лікарню, яку до початку російського вторгнення було розташовано у Лисичанську, перемістили до міста Лубни. Про це повідомляли Луганська ОВА та Сєвєродонецька міська ВЦА.

Обласна дитяча лікарня у Лисичанську після російських обстрілів, березень 2022 року. Джерело: голова ЛОВА Сергій Гайдай у Facebook

Тепер у будівлі на проспекті Володимирському в Лубнах, де розташувався лікарняний заклад, заплановані ремонтні роботи.

За умовами тендеру, фірма-переможець завершить роботи до 30 червня 2023 року. Технічним завданням передбачено, що компанія проведе заміну вікон і дверей, відремонтує стелю, підлогу, стіни та укоси. Зробить монтаж кисневої системи з протяжністю трубопроводів 100 метрів, а також придбає кисневу рампу, два кисневих редуктори, настінний бактерицидний випромінювач, контрольно-розподільчий блок з манометром для кисневої станції та побутовий кондиціонер. Крім того, підрядник повинен замінити системи водопостачання, опалення, вентиляції, а також каналізацію та електрику.

Тендер на ремонт проводили як торги з особливостями. Окрім переможця, інших учасників не було. Хоча на етапі подання пропозицій надійшла скарга від ТОВ «СК ПРОЕКТСТРОЙ», зареєстрованого у м. Рубіжному на Луганщині (нині місто тимчасово окуповане російською армією). Скаржник зазначив, що акт попереднього огляду об’єкта є дискримінаційним щодо учасників, які територіально перебувають поза межами місцезнаходження об’єкта.

Скріншот з порталу Prozorro

Крім того, він звернув увагу, що огляд об’єкта учасником і замовником до аукціону прямо порушує норми чинного законодавства у сфері публічних закупівель, адже вони мають право на електронне спілкування лише на вебпорталі уповноваженого органу, а не при особистій зустрічі.

У результаті замовник вніс зміни до тендерної документації та вилучив додаток, про який йшла мова. Але ТОВ «СК ПРОЕКТСТРОЙ» на аукціон не подалося. Єдиним учасником стала приватна підприємниця Оксана Давиденко. Запропонована нею загальна вартість робіт становить 3,8 млн грн. Отже, економія від оголошеної замовником ціни складе 74 тис. грн, або 2%.

Про підрядницю

Юридичною адресою ФОП Оксана Давиденко вказано місто Київ. Але з дня заснування, у 2017 році, до березня 2022 року приватна підприємниця була зареєстрована у місті Сєвєродонецьк на Луганщині (після вторгнення росії у 2014 році і окупації Луганська, це місто стало обласним центром).

До перереєстрації у Києві підприємниця Оксана Давиденко постійно отримувала замовлення у Луганській області, усі вони були від місцевих комунальних підприємств та закладів. Загалом, за даними порталу Clarity Project, із нею підписано 146 договорів на суму 18 млн грн.

Скріншот з порталу Clarity Project

Найбільшим замовником в Оксани Давиденко стала обласна спецшкола у місті Гірське. З нею підприємниця підписала 70 договорів. Хоча основним видом діяльності ФОПу зазначено будівництво житлових і нежитлових будівель, Оксана Давиденко постачала найрізноманітніші товари: від рушників до телевізорів, від міксерів до наборів бісеру для творчості.

Скріншот з порталу Clarity Project

Мережа субпідрядників

Схоже, Оксана Давиденко впевнена в отриманні підряду в Лубнах. Адже поки у системі Prozorro Луганська обласна дитяча лікарня оприлюднила лише намір укласти з нею договір, сама підприємниця 7 квітня підписала низку угод із субпідрядниками, які, власне, і виконуватимуть ремонтні роботи. Усі ці приватні підприємства зареєстровано в Луганській області.  

Зокрема підрядниця уклала цивільно-правові договори з такими ФОПами: Дмитром Баранніковим на 37 300 грн, Людмилою Баранніковою на 99 785 грн, Русланом Петрушевим на 112 600 грн, Віталієм Пампурою на 55 000 грн, Артемом Разянцевим на 74 200 грн, Павлом Осколковим на 32 000 грн, Сергієм Дубейком на 81 800 грн та Ігорем Дєдовим на 45 350 грн. Загальна вартість – 538 тис. грн. Ці субпідрядники мають виконати сантехнічні роботи, обшивку стін гіпсокартоном, фарбування стін, демонтаж старих радіаторів і встановлення нових тощо.

Крім того, до тендерної документації Оксана Давиденко додала гарантійний лист, що ремонтно-будівельні роботи, зокрема демонтаж, заміну вікон, дверей, встановлення кисневої системи, а також водопостачання, каналізації, опалення та вентиляції готове виконати ПП «Газ тепло плюс» з Кремінної Луганської області. Власником компанії є Алексан Гарібян.

Скріншот з порталу Prozorro

Ця фірма потрапляла у поле зору журналістів ще у 2017 році. Так, у матеріалі «Що не так із закупівлями Луганської обласної дитячої лікарні?» на моніторинговому порталі Dozorro розповідалось про публічні закупівлі цього медзакладу. Зокрема зазначалось, що лікарня закуповує товари за цінами вищими від ринкових. Неконкурентні договори укладають із фірмами та підприємцями, що зареєстровані лише за кілька тижнів до укладання угоди. Торги можуть дробити або скасовувати заради перемоги одного учасника.

Журналісти Dozorro зазначали, що ПП «Газ тепло плюс» плідно співпрацює з обласною дитячою лікарнею. Перші три ремонтні закупівлі, де брала участь компанія, були конкурентними і навіть було зекономлено 174 тис. грн. Але через деякий час керівництво дитячої лікарні та власник компанії Алексян Гарібан, мабуть, вирішили, що досить економити державні гроші і краще перейти на прямі договори без конкурентів, бо впродовж 2016-2017 років було укладено 9 договорів, кожен на суму 199 тис. грн, з 0% економії.

Співпраця зайшла так далеко, що влітку 2017 року компанія «Газ тепло плюс» перекваліфікувалась і на 199 тис. грн продала ноутбуки та стаціонарні комп’ютери лікарні, що взагалі не є спеціалізацією фірми. Лікарня заплатила по 13 тис. грн за шість «стаціонарних комп’ютерів в зборі» невідомої комплектації.Відтоді Луганська обласна дитяча лікарня і ПП «Газ тепло плюс» продовжують свої «партнерські стосунки». Медзаклад є найбільшим замовником у приватного підприємства. За даними Clarity Project, підписано 22 договори на загальну суму 2,8 млн грн. Усього ж підприємство стало переможцем у 105 закупівлях на суму 10,75 млн грн,  з яких левова частка замовників була з Луганщини.

Скріншот з порталу Clarity Project

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Під прикриттям війни. 5 із 5 міст Полтавщини отримали статус НЕПРОЗОРИХ

Доки Україна бореться із зовнішнім ворогом, не сплять і... Читати далі

Доки Україна бореться із зовнішнім ворогом, не сплять і... Читати далі

На головну сторінку