Ico Новини Ico Полтавщина

Під прикриттям війни. 5 із 5 міст Полтавщини отримали статус НЕПРОЗОРИХ

Доки Україна бореться із зовнішнім ворогом, не сплять і вороги внутрішні. У своїх матеріалах МедіаДоказ вже звертав увагу на те, що окремі органи влади надміру втаємничені. Простий громадянин не має доступу до даних про перебіг сесій та депутатських комісій, посадовці не публікують проєкти рішень, не проводять трансляції засідань, не надають відповіді на запити тощо. 

Чиновники посилаються на обставини непереборної сили, ворога і шкоду нацбезпеці навіть у банальних відповідях  щодо отриманих зарплат. Одразу відзначимо, так не всюди, і дослідження Transparent Cities тому підтвердження. 

Є міста, які, попри постійні ворожі обстріли, залишаються відкритими і підзвітними громаді. Але ті міста не на Полтавщині.

Про дослідження

Із 2017 року Transparent Cities вивчає роботу органів місцевого самоврядування України. Дивляться за низкою показників, а саме: інформація про роботу органу місцевого самоврядування, доступ та участь, закупівлі, житлова політика, фінансова та матеріальна допомога, гранти, соціальні послуги, кадрові питання, антикорупційна політика та професійна етика, землекористування та будівельна політика, комунальні підприємства, комунальне майно, освіта, інвестиції та економічний розвиток.

Щороку саме за цими критеріями створюють рейтинг прозорості міст України. Приміром, у 2017 році Кременчук у тому рейтингу посідав 8 сходинку,  а в 2020 році — 20. 

Дослідження 

В умовах воєнного стану програма «Transparent cities/Прозорі міста» дослідила 70 міст України за новою методологією. 

Аналізували період з березня по грудень 2022 року. Не аналізували міста, наближені до лінії розмежування та які були в окупації понад 6 місяців. 

Перевіряли за 40 адаптованими критеріями, які стосуються:  організації роботи міських рад, публікації інформації на офіційних ресурсах, доступу до даних щодо земельних та житлових питань, комунального майна, соціальної сфери тощо. 

Окремі критерії стосувалися створення можливостей для ВПО та релокованого бізнесу, оприлюднення інформації про гуманітарну допомогу, її розподілу, місцезнаходження укриттів цивільного захисту населення тощо.

Результат

Прозорі у цьогорічному дослідженні — Дніпро, Львів та Мукачево. 

Частково прозорі  — 10 міст: Вінниця, Володимир, Житомир, Кам’янське, Київ, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці. 

Решта міст (57) — непрозорі.

У переліку непрозорих, із різними оцінками, опинилися всі 5 міст Полтавщини, які перевіряли аналітики.

Із 40 критеріїв понад половину не виконують органи місцевого самоврядування. 

Найгірший стан у Полтаві: із 40 критеріїв там не виконують 31.

Горішні Плавні та Лубни — не виконують 25.

Кременчук та Миргород —  не виконують 23. 

Чим саме “грішать” міста Полтавщини

Перелік доволі чималий. До нього входять раніше звичні речі, як-то оприлюднення анонсів засідань органів влади, порядки денні сесій, депутатських комісій та виконкому, протоколи засідань, прямі трансляції.

Крім того, у більшості міст на Полтавщині дослідники не знайшли: 

Негативною була відповідь і на питання: 

Із повними результатами дослідження щодо кожного міста можна ознайомитися за посиланням. 

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

З початку року лише 63 церкви УПЦ МП перейшли до ПЦУ. На Полтавщині – жодної

Із початку 2023 року 63 українські релігійні організації перейшли... Читати далі

Із початку 2023 року 63 українські релігійні організації перейшли... Читати далі

На головну сторінку