Ico Новини Ico Полтавщина

З початку року лише 63 церкви УПЦ МП перейшли до ПЦУ. На Полтавщині – жодної

Із початку 2023 року 63 українські релігійні організації перейшли до Православної церкви України від Української православної церкви, канонічно пов’язаної з росією. А від початку повномасштабної війни до ПЦУ всього долучилося 277 релігійних громад. Про це стало відомо з даних сервісу моніторингу публічних реєстрів для громадян та бізнесу Опендатабот.

Хто перейшов?

Загалом на даний час в Україні залишається 8505 церков, що підпорядковуються московському патріархату. Області з найбільшою кількістю церков московського патріархату не змінилися з кінця 2022 року це Донецька (683 релігійних установ), Хмельницька (613) та Вінницька (563). На Полтавщині діють 370 церков московського патріархату.

У 2023 році до Православної церкви України перейшли 63 українські релігійні організації. Від початку повномасштабної війни та до кінця 2022 року до Православної церкви України перейшло 214 релігійних громад. Майже третина церков, що змінили свою приналежність, розташовані на Київщині – 20 церков. У першу трійку також потрапили Вінниччина та Хмельниччина – по 10 релігійних установ.

У 2022 році, від початку російського вторгнення, на Полтавщині до ПЦУ перейшли 13 релігійних громад. Натомість від початку 2023 року жодна церква нашої області не змінила приналежність до УПЦ МП.

Знайти церкву вашого міста чи села, і подивитись, чи не пов’язана релігійна установа з країною-агресором, можна на сторінці Реєстру церков московського патріархату.

 «Приховує, що належить РПЦ»

Як  пояснюють в Опендатабот, нині неможливо точно підрахувати повну кількість релігійних громад УПЦ МП в ЄДР. Єдине, що дає змогу ідентифікувати ту чи іншу релігійну установу – це назва. Згідно з коментарем Департаменту релігій Міністерства культури для Texty.org, організації УПЦ Київського патріархату мають відповідну вказівку в назві.

Якщо ж у назві установи зазначено «Українська православна церква» без уточнення патріархату, то вона пов’язана з УПЦ МП. Нині в реєстрі багато релігійних установ мають припис «Приховує, що належить РПЦ». Це відбувається тому, що згідно зі змінами до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», які набули чинності напередодні нападу рф на Україну, релігійні установи мають зазначати свої зв’язки з країною-агресором у назві, але деякі церкви намагаються ці дані приховати. Тож Мінʼюст почав інформувати про це, зазначаючи у назві установи в Єдиному державному реєстрі «НЕ ВКАЗАНО ПРО ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ».

Що означає церква московського патріархату?

Українська православна церква московського патріархату фактично є частиною російської православної церкви та має назву «Київська митрополія Української православної церкви». Дана приналежність, попри заяви представників УПЦ, означає, що дану релігійну організацію фізично, матеріально та духовно контролює РПЦ.

Петиція

Тим часом у Кременчуці, на сайті виконкому Кременчуцької міської ради, створили петицію про розірвання договорів оренди земельних ділянок, укладених з церковно-релігійними організаціями, що належать до УПЦ МП.

«Зважаючи на те, що Росія є агресором та окупантом нашої держави, я вважаю, що співпраця з УПЦ МП є не тільки неприйнятною з моральних позицій, але й є загрозою національній безпеці України»,  пише у тексті петиції її автор Назар Єщенко.

До кінця голосування залишилось 86 днів. На момент написання статті зібрано 159 голосів із 250 необхідних.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

У Великих Сорочинцях без конкурсу замовили реконструкцію системи опалення за 1,1 мільйони

6 квітня виконавчий комітет Великосорочинської сільської... Читати далі

6 квітня виконавчий комітет Великосорочинської сільської... Читати далі

На головну сторінку