Ico Публікації Ico Полтава

На проєкти ремонтів медзакладів у Полтаві та Лубнах витратять понад 4 млн

Фото: freepik.com

5 квітня Департамент будівництва та містобудування Полтавської ОВА уклав одразу три угоди на виготовлення проєктно-кошторисної документації на загальну суму 4,32 млн грн. Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту Prozorro.

Про угоду

Усі три угоди провели без конкурсу. Три договори уклали з однією компанією: полтавським ТОВ «УСП «УКРСЕРВІСПРОЕКТ». Жоден із договорів для широкого загалу не оприлюднили. Строк виконання проєктних робіт по всіх закупівлях однаковий – до 31 липня 2023 року.

Першу угоду уклали на виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо капітального ремонту будівлі дитячого відділення Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні. Загальна вартість угоди  1,49 млн грн.

У другій угоді йдеться про проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт харчоблоку в Полтавській обласній клінічній лікарні імені М. В. Скліфосовського. Вартість 1,49 млн грн.

Крім того, департамент підписав договір на 1,33 млн грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо об’єкту “Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни”. Мова йде про реставрацію будівлі основного корпусу медзакладу.

Про підрядника

ТОВ «УСП «УКРСЕРВІСПРОЕКТ» створено в жовтні 2021 року в Полтаві. Керівником фірми є Юрій Білодєд, кінцевим бенефіціаром Руслан Русанов. Уже через два тижні після створення компанія «УСП «УКРСЕРВІСПРОЕКТ» отримала перше державне замовлення на коригування проєктно-кошторисної документації  на 1,49 млн грн.  

За майже півтора року існування компанія стала переможцем у 17 закупівлях, із нею підписано 17 договорів на суму 8,65 млн грн. Найбільшим замовником послуг у ТОВ «УСП «УКРСЕРВІСПРОЕКТ» є Департамент будівництва та містобудування Полтавської ОВА.

Скріншот з порталу Clarity Project

Давні партнери

Згідно з даними реєстрів, окрім ТОВ «УСП «УКРСЕРВІСПРОЕКТ», Юрій Бєлодєд і Руслан Русанов володіють такими проєктними організаціями: ТОВ «Неоінжиніринг», ТОВ «УСП «Мегаполіс», ТОВ «ГК «УкрСервісПроект», ПП «УкрСервісПроект», ТОВ «УСП «Інспецпроект» тощо.

Інженери цієї групи компаній є давніми партнерами Департаменту будівництва та містобудування Полтавської ОВА. В них замовляли проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію скверу пам’яті Героїв України, на будівництво нового Палацу спорту, на реконструкцію футбольного поля у Решетилівці, на будівництво Льодового палацу на артскладах у Полтаві, на оновлення обласної бібліотеки тощо.

Фігурували кілька компаній із пулу Русанова-Білодєда і в розслідуванні щодо привласнення посадовцями бюджетних коштів. Йдеться про виконання дорожніх робіт у Полтавській області у 2018-2019 роках, а також виготовлення проєктної документації. Зокрема, дві з компаній – ТОВ «УСП «Інспецпроєкт» і ТОВ «УСП «Укрбудпроєкт» – фігурують і в справі екскерівника ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана, якого підозрюють у нецільовому використанні 29 млн грн і зловживанні на 5,5 млн грн. У лютому 2023 року Вищий антикорупційний суд призначив його справу до розгляду.

Слідство встановило, що у 2018 році Агентство місцевих доріг Полтавської області уклало з чотирма підрядниками 22 договори на загальну суму 28 млн 905 тис. грн, з яких по чотири договори отримали ТОВ «УСП «Інспецпроєкт» і ТОВ «УСП «Укрбудпроєкт», на 4, 9 млн грн і 4,6 млн грн відповідно. Розроблення проєктно-кошторисної документації здійснювалось на окремі ділянки доріг, які, по суті, є суцільними ділянками. Це дозволило придбати відповідні послуги у наперед визначених компаній без оголошення відкритих торгів, за процедурою допорогових закупівель.

Експертиза, проведена в межах розслідування, встановила завищення вартості внаслідок такого поділу на понад 5,52 млн грн. Зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму майже 29 млн грн – саме стільки коштів було безпідставно перераховано на виконання договорів.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

6 нових авто за 5,5 млн гривень купує КП “Обласний заклад з надання психіатричної допомоги”

Закупівельний парад нових автівок обласними закладами... Читати далі

Закупівельний парад нових автівок обласними закладами... Читати далі

На головну сторінку