Ico Новини Ico Полтава

3,7 млн гривень застави призначили директору «Агентства місцевих доріг Полтавщини», підозрюваному у корупції

Дорога Чорнухи – Лубни. Фото: Полтавська ОДА

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала новий запобіжний захід для керівника «Агентства місцевих доріг у Полтавській області» Олексія Басана. Замість особистого зобов’язання, тепер він повинен внести 3,7 млн грн. Директора «Агентства» підозрюють у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 5,5 з 29 млн гривень із державного дорожнього фонду.

29 вересня прокуратура клопотала взяти Олексія Басана під варту із правом внесення 5,5 млн грн застави. Оскільки підозрюваний має постійне місце проживання, сім`ю, малолітню дитину на утримані, а також з 24 лютого 2022 року мобілізований до ЗСУ та без дозволу керівництва гарнізону не має право залишати територію Полтави та району, слідчий суддя відпустив керівника «АМД» під особисте зобов’язання.

За повідомленням Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, прокурор подав апеляцію на цю ухвалу. 18 жовтня апеляційну скаргу було розглянуто і посилено запобіжний захід директору Агентства доріг Полтавщини.

Як інформує АП ВАКС, колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу прокурора та змінила раніше обраний запобіжний захід з особистого зобов’язання на заставу в розмірі 3,7 млн грн. Що саме стало причиною зміни запобіжного заходу невідомо, адже ухвалу поки що не опублікували у реєстрі.

Нагадаємо, що розслідування по цій справі триває з 2018 року і його деталі є у судовому реєстрі. Зокрема там повідомляють, що мова йде про проєктно-кошторисну документацію з капітального ремонту автомобільних доріг /Н12/-Мала Рублівка-Рунівщина-/М03/, Миргород-Велика Багачка-Байрак-Поділ, Чорнухи-Лубни.

Слідство встановило, що у 2018 році посадовець без передбаченого бюджетом фінансування та без належного обґрунтування організував закупівлю на розробку проєктно-кошторисної документації з капітального ремонту трьох автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Полтавській області.

У грудні 2018 року «Агентство місцевих доріг Полтавської області» уклало 22 договори з чотирма підрядниками на загальну суму 28 млн 905 тис грн, з яких 13 отримало ТОВ «СК «Автострой» на суму 17 млн 822 тис грн, по чотири – ТОВ «УСП «Інспецпроєкт» і ТОВ «УСП «Укрбудпроєкт» на 4 млн 990 тис грн і 4 млн 605 тис грн відповідно, ще один – ТОВ «Держдорпроєкт» на суму 1 млн 487 тис грн. При чому розроблення проектно-кошторисної документації здійснювалось на окремі ділянки доріг, які по суті, являють собою суцільні ділянки.

За версією слідства, проєктування замовили у чотирьох пов’язаних між собою приватних компаній, заздалегідь підібраних очільником держпідприємства, які не мали відповідного досвіду та спеціалістів. Аби приховати корупційну схему й надати їй видимості законної, посадовець поділив три ділянки дороги протяжністю 118 км на 22 частини. Це дозволило йому придбати відповідні послуги у наперед визначених компаній без оголошення відкритих торгів, за процедурою допорогових закупівель.

Експертиза, проведена в межах розслідування, встановила завищення вартості внаслідок такого поділу на понад 5,52 млн грн. Зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму майже 29 млн гривень – саме стільки коштів було безпідставно перераховано на виконання договорів.

Сам Олексій Басан обвинувачення у нецільовому використанні державних коштів називає незрозумілими. На своїй сторінці у «фейсбук» він, зокрема, повідомив, що перелік напрямків та об’єктів ремонту затвердили тодішні керівники Департаменту капбудівництва, Полтавської ОДА та «Укравтодору». «Стандартна процедура. Погодили кошти на проекти – заплатили за проекти. Всіма перевірений і підписаний документ, винуватий чомусь я…» – пише Олексій Басан.

Крім того, керівник Агентства доріг Полтавщини зазначає, що у минулому році, Агентство отримало статус потерпілої сторони і замовило відповідні експертизи. Їхні результати нібито показали, що підприємство навіть зекономило 4 млн грн, але, за словами пана Басана, цю експертизу не була враховано при врученні підозри.

Рішення про новий запобіжний захід  набрало законної сили з моменту проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

736 000 за 9 місяців. Про оплату праці керівництва Кременчуцької районної військової адміністрації

МедіаДоказ продовжує інформувати громаду Полтавщини про... Читати далі

МедіаДоказ продовжує інформувати громаду Полтавщини про... Читати далі

На головну сторінку