Ico Новини Ico Полтавщина

Воєнний стан — завада екстрадиції мільярдера? Аргументи сторін у справі Жеваго 

фото Reuters

Минуло майже 3 місяці відтоді, як в одному з готелів елітного курорту Куршевель представники кримінальної поліції Французької Республіки затримали українського екснардепа. Його підозрюють у вчиненні правопорушень, пов’язаних з організацією механізму розтрати  $113 млн. 49-річний мільярдер, який контролює групу компаній Ferrexpo, був звільнений під заставу в  €1 млн. Рішення у справі мають винести 30 березня.

Позиція прокуратури

За повідомленням Радіо Свобода, прокурор Рішар Пален заявив, що не бачить мотивів відмовити в екстрадиції Костянтина Жеваго та не вважає справу політичною. Крім того,  він зауважив, що активні військові дії ведуться на частині території України, а отже немає загрози життю пана Жеваго.  

«Не бачу жодної причини сказати, що Україна не може надати пану Жеваго справедливий судовий процес. Українська судова система співпрацює з Європейським судом із прав людини і виконує його рішення, – заявив на засіданні суду Рішар Пален.

Також прокурор зазначив, що перед судом всі рівні, незалежно від їхнього статусу.

«Ми пам’ятаємо справу Ніколя Саркозі або Франсуа Фійона. Політики завжди намагаються перевести справу в політичну площину і кажуть, що ці справи політично вмотивовані. Якщо президент Зеленський справді переслідує політичний мотив у цій справі, то я бачу те, що переслідування пана Жеваго розпочалося до того, як Зеленський прийшов до влади», – заявив прокурор Рішар Пален.

Захист

Костянтина Жеваго представляли три паризькі адвокати – Етьєн Арно, Джессіка Фінель і Франсуа Зімере. Останній – колишній посол Франції у Данії, колишній депутат Європарламенту. У 2012 році Франсуа Зімере приїжджав до Харкова і закликав українську владу дотримуватися прав людини та міжнародних зобов’язань у справі Юлії Тимошенко.

Адвокатка Джессіка Фінель, у відповідь прокурору, наголосила на тому, що вся територія України перебуває під регулярними бомбардуваннями російської армії.

«Право на справедливий судовий розгляд не захищене, доки в Україні діє воєнний стан», — заявила Джессіка Фінель.

«Я вірю у французьке правосуддя і сподіваюся, що аргументи моїх адвокатів будуть почуті», — сказав Жеваго суддям.

Інвестиції та ще один суд

У бесіді з Reuters перед слуханнями Жеваго сказав, що «Фінанси та кредит» був одним із десятків банків, які втратили величезні суми грошей після анексії Криму. Він заявив, що за останні п’ять років інвестував в Україну $500 млн.

«Якби я насправді привласнив $100 млн, у чому мене неправдиво звинувачують в Україні, я б залишив гроші за кордоном», — сказав він.

«Натомість в останні роки я систематично інвестував у свої публічні компанії».

Минулого тижня український суд ухвалив накласти арешт на акції Ferrexpo, які належать Жеваго, після вимог про компенсацію на суму майже 46 млрд грн від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Жеваго заявив, що оскаржить «несправедливе і незаконне» рішення. 

Сам Фонд гарантування вкладів минулого тижня видав цікавий пресреліз «Замовні медіа-кампанії проти Фонду гарантування вкладів не зупинять роботу з притягнення до відповідальності власників банків». 

У ньому йшлося про те, що «проти Фонду готується чергова замовна медіакампанія». 

«Замовником цієї медіакампанії виступає власник одного з найбільших банків, що виводились з ринку Фондом. На підготовку медіакампанії з дискредитації Фонду гарантування витрачаються шалені кошти. Мета її – сформувати у суспільстві думку, що фігурант є жертвою політичних переслідувань, а не шахраєм в особливо великих розмірах».

Минулого тижня видання Forbes Україна повідомляло, що доходи Ferrexpo за підсумками 2022 року скоротилися на 50%, до $1,2 млрд  (у 2021 році доходи становили $2,5 млрд).

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

630 000 на просування Полтавської ОВА та Дмитра Луніна в соцмережах. Тендер

Владний PR, що його посадовці іменують інформуванням громади,... Читати далі

Владний PR, що його посадовці іменують інформуванням громади,... Читати далі

На головну сторінку