Ico Новини Ico Полтавщина

2 рік повномасштабного вторгнення, а в області й досі є громади, де на обліку 0 укриттів

Відповідна інформація сьогодні пролунала на апаратній нараді в Полтавській ОВА. Відзначимо, з одного боку мова про облік укриттів, а не про їх фактичну наявність, з іншого — якщо немає актів, значить нарікання не усунуто. Крім того, Горішні Плавні наразі єдине місто, де функціонує автоматична система цивільного оповіщення, тоді як безліч громад не розробили навіть відповідне положення, що вимагає тільки роботи фахівця, без грошових вкладень. Які громади пасуть задніх —  у матеріалі. 

Автоматичні система цивільного оповіщення 

Мова не про звичайні сирени, які сповіщають про тривогу, а про більш сучасні системи інформування громади, які б автоматично сповіщали і про самі загрози: дрони, ракети, підтоплення та інше.

За даними ОВА, така система нині є тільки в Горішніх Плавнях. 

Навіть не розробили положення про систему оповіщення, що не вимагає витрати грошей, а передбачає тільки роботу посадовців, такі громади: Оржицька, Заводська, Великобудищанської, Полтавська, Котелевська, Великорублівська.

Запланували виділення коштів на системи оповіщення за програмами:

Гребінківська, Лубенська, Кременчуцька, Кам’янопотоківська, Пришибська, Лохвицька, Миргородська,  Гадяцька, Білоцерківська, Великобудищанська, Великосорочинська, Петрівсько-Роменська, Полтавська, Мачухівська, Опішнянська, Котелевська, Великорублівська, Новосанжарська, Чутівська, Скороходівська громади. 

Фактично виділено кошти в Михайлівській, Миргородській, Великобудищанській та Петрівсько-Роменській. Розроблено проєкт системи в Чутівській.  

Найкраще роботу проводять у Миргородському районі, найгірше —  в Лубенському.

Захисні споруди, сховища, укриття, матеріальні резерви 

Усього 1381 споруда цивільного захисту нині є в області. 

Найкраще нарощування фонду захисних споруд проходить у Кременчуцькому районі, найгірше  — в Лубенському. Є громади, в яких взагалі не накопичують матеріальні резерви. Найкраще над накопиченням працюють у Полтавському районі, найгірше — в Миргородському.

Кременчуцька громада

На запитання, чому в Кременчуці досі немає автоматизованої системи оповіщення, мер Кременчука повідомив, що сирени в місті працюють, частину їх відремонтували, а щодо більш сучасної системи, то таку хотіли зробити за грантові та кредитні кошти міжнародних партнерів. За проєктом ціна питання —  €1 мільйон. Але зараз партнери від втілення проєкту відмовились.

Мер кременчука відзначив: у бюджеті Кременчука наразі недофінансування заявок по розпорядниках сягає 118 мільйонів. Цих коштів місту не вистачає на першочергові потреби, такі як заробітні плати й основні заходи. 

На те була відповідь від очільника ОВА, що він охоче може проконсультувати міського голову щодо того, які саме видатки можна скоротити, аби покрити важливі та першочергові потреби.

Для роздумів відзначимо, що тільки за сьогоднішній день, тільки один виконком, в особі апарату міського голови, оголосив закупівель на 275 тисяч гривень. У переліку: обладнання для здійснення відеоконференцзв’язку у комплекті, 50 штук солодких подарункових наборів, папки, тканинні ролети та інше. 

Серед іншого, мер Кременчука повідомив,  що у 15 школах тривають будівельні роботи з облаштування укриттів, а вже з 1 квітня запрацюють 3 дитячі садочки.

Голова ОВА Дмитро Лунін попросив Віталія Малецького надати адміністрації проєкт на систему оповіщення,  пообіцяв можливе співфінансування 50/50. 

Полтавська, Оржицька, Сенчанська та Щербанівська громади 

Перший заступник мера Полтави Валерій Пархоменко зауважив, що місто виділило кошти на проєктну документацію — 57 тисяч гривень. Враховуючи, що у Полтаві 700 мільйонів гривень вільного залишку бюджетних коштів, голова ОВА відзначив, що цю роботу вже можна було зробити, та попросив пришвидшити процес.

Оржицька громада відзначилася тим, що не має жодного укриття на обліку. Водночас голова громади Олена Сидоренко повідомила, що і укриття функціонують, і програма матеріального резерву реалізована на 2 мільйони 700 тисяч, шляхом залучення додаткового фінансування. Проблема виявилася в інформуванні ОВА. 

Крім того, було відремонтовано укриттів на 2 мільйони 150 тисяч, щоправда, знову ж таки їх не прийняли комісійно і не поставили на облік, бо не всі попередні нарікання усунуто. У підсумку виявилося, що Оржицька громада — “безсумнівний лідер ззаду”.

Створення матеріального резерву у Сенчанській та Щербанівській громадах

Голова Щербанівської громади Ігор Процик повідомив, що над створенням резерву працюють, зокрема закуповують паливно-мастильні матеріали, генератори, гостро стоїть проблема закупівлі протигазів та респіраторів. 

Планують додатково виділити на формування резерву понад мільйон гривень. Підписують договір з організації системи оповіщення, планують виділення коштів на укриття.

Голова Сенчанської громади Наталія Сліпухова повідомила, що по матеріальному резерву є накопичення, але про них не повідомили ОВА.  

На нараді пролунало, що на сьогодні зібрано матеріалів стосовно 391 споруди цивільного захисту. Вже відкрито провадження у 17 справах щодо визнання бездіяльності. По деяких справах є судові рішення. 

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Воєнний стан — завада екстрадиції мільярдера? Аргументи сторін у справі Жеваго 

Минуло майже 3 місяці відтоді, як в одному з готелів елітного... Читати далі

Минуло майже 3 місяці відтоді, як в одному з готелів елітного... Читати далі

На головну сторінку