Ico Публікації Ico Україна

Переплата 6 млн: мерія Маріуполя замовила продуктові набори в полтавської фірми

Ілюстративне фото продуктового набору «ЯМаріуполь».
Джерело: v-variant.com.ua

Державні аудитори оприлюднили в системі Prozorro результати моніторингу закупівлі виконкому Маріупольської міськради. Мова йде про продуктові набори на загальну суму 61,38 млн гривень. Державна аудиторська служба знайшла порушення в тому, що було відхилено учасника, який пропонував постачити проднабори на 6 млн гривень дешевше. Тим часом харчі планували замовити в полтавської фірми «Фудгранд». Її пов’язують із підприємцем Володимиром Сергієнком. Підконтрольні йому ФОПи та ТОВ вже який рік поспіль стають об’єктами журналістських розслідувань, бо постачають продукти до комунальних підприємств Полтави за завищеними цінами.

Продуктові набори

Під час російського вторгнення в Україну Маріуполь практично повністю було знищено російською армією. Попри героїчну оборону, з 20 травня 2022 місто перебуває під повною російською окупацією.

Виконком міста Маріуполь завчасно переїхав на вільну територію, звідки проводить закупівлі. Так, у грудні 2022 року оголосили про закупівлю 90 тисяч продуктових наборів для внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб. Початкова вартість складала 63 мільйони гривень.

В набір входить: пляшка олії, кілограм цукру, консерва «тушонка з яловичини», консерва «кілька в томаті», пачка чаю, борошно, макарони, крупи. Усього 16 позицій. Продуктовий набір обов’язково було розфасувати у картонні коробки із логотипом «ЯМаріуполь», який затвердив замовник.

Логотип замовника

Свої пропозиції на тендер надали дві фірми – полтавське ТОВ «Фудгранд» та київське ТОВ «Київпромсервіс 1». Цінова пропозиція останнього була меншою, підприємство запропонувало поставити продуктові набори за 55,44 млн грн. Ця фірма мала б стати переможцем, але замовник знайшов невідповідності в документах, які попросив усунути. Зокрема довантажити копію договору або іншого документу підтверджуючого проведення робіт із дезінфекції складських приміщень , також лист про виконання аналогічних угод. «Київпромсервіс 1» надала інформацію про аналогічний досвід, втім замовник відхилив цю пропозицію. Мовляв, фірма вказала досвід постачання продуктів харчування, а не продуктових наборів. 

Скріншот з порталу Prozorro

Таким чином, переможцем став інший учасник торгів – фірма «Фудгранд». Її пропозиція була на 6 мільйонів дорожчою за конкурента – 61 млн 380 тис. грн.

ТОВ Фудгранд

Фірма зареєстрована наприкінці липня 2022 року зі статутним капіталом у тисячу гривень. Директором і засновником «Фудгранду» є Наталія Хубова. Вже через два тижні після реєстрації компанія отримала перше замовлення. Згідно з даними аналітичної системи Clarity Project, за 8 місяців існування «Фудгранд»  став учасником у 1 937 закупівлях, з них – переможцем у 1 664 закупівлях на суму 273.39 млн грн. З фірмою підписано 1 650 договорів на суму 267,65 млн грн. Очікується ще 8 договорів на суму 4,57 млн грн.

Скріншот з порталу Clarity Project

Стрімкий успіх ТОВ «Фудгранд» пов’язують із одним із найбільших підрядників у Полтаві у сфері продуктів харчування – Володимиром Сергієнком. Цей підприємець фактично монополізував ринок харчування у комунальних закладах Полтави через мережу підконтрольних йому ФОПів та ТОВ.  

Зв’язок «Фудгранд» і Сергієнко простежується через складські приміщення (за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 20), які фірма орендує у заводу залізобетонних виробів №7. За цією адресою орендують приміщення й інші підконтрольні Володимиру Сергієнку компанії – ТОВ «ТК Світ Продуктів», ТОВ «Фудмікспостач», ФОП Віта Марченко, ТОВ «БС-Фуд». Зв’язок між ними усіма простежується  й через адреси гаражів, приміщень, транспорт і контакти.

Сам ТОВ «Фудгранд» за недовгий час існування також встиг потрапити під приціл журналістів. До прикладу місцеве видання «Полтавщина» повідомляло про те, що місцева влада замовляла у цієї фірми харчі по завищеним цінам. МедіаДоказ також розповідав, що ТОВ «Фудгранд» обрали постачальником гарячого харчування дві полтавські міські лікарні та пологовий. І перший контракт на кейтерингові послуги фірма підписала, не маючи серед працівників кухарів і не плануючи залучати субпідрядників.

Аудит

Тож на закупівлю продуктових наборів виконком Маріуполя звернула Державна аудиторська служба. Після моніторингу перевіряльники повідомили, що замовник безпідставно відхилив найдешевшу пропозицію і обрав іншого учасника – ТОВ «Фудгранд». Тепер виконком Маріупольської міськради має час до 14 березня на оскарження цього рішення.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Фактчек
Фактчек

СМС-ка від StratComZSU: чи варто боятися?

10 березня багатьом українцям прийшло смс-повідомлення... Читати далі

10 березня багатьом українцям прийшло смс-повідомлення... Читати далі

На головну сторінку