Ico Новини Ico Полтава

Міський голова Полтави Олександр Мамай зі свідка став обвинуваченим у справі  “хатніх робітниць

Фото? Олександр Мамай у Facebook

Про новий процесуальний статус очільника полтавської громади стало відомо з реєстру Судової влади України. 21 лютого Вищий антикорупційний суд призначив судову колегію, яка розглядатиме матеріали у так званій справі хатніх робітниць. Мова йде про двох домогосподарок міського голови Олександра Мамая, яких оформлювали через комунальну організацію «Інститут розвитку міста». Кошти за роботу платили з міського бюджету. Збитки, завдані громаді, оцінили у понад пів мільйона гривень.

Спочатку підозру у підробці документів та розтраті бюджетних коштів на понад пів мільйона гривень вручили керівниці та бухгалтерці КО «Інститут розвитку міста», а також двом прибиральницям приватного майна родини міського голови Полтави. Це сталось 30 червня 2022 року.

За даними слідства, керівниця КО «Інститут розвитку міста» Тетяна Татаріна та бухгалтерка Оксана Шпіньова вносили недостовірні відомості до табелів обліку робочого часу двох працівниць про перебування на роботі та виконання своїх обов’язків.

Як повідомила обласна прокуратура, вчинені кримінальні правопорушення кваліфікують за ч.4 ст.191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного або надзвичайного стану. Двом фігуранткам – керівниці і бухгалтерці – також повідомлено про підозру в службовому підробленні (ст. 366 КК України).

Оформлені у комунальній організації працівниці не виконували свої робочі обов’язки і не з’являлися на робочих місцях, але отримували заробітні плати та трудовий стаж. Одну з жінок, Ольгу Кубай, влаштували на посаду інспекторки з програм, іншу – Валентину Кропивну – на посаду головної фахівчині з інтегрування урбаністичного розвитку міста та управління проєктами.  До обох посад були вимоги щодо наявності середньої спеціальної освіти. Натомість ці жінки фактично виконували функції домогосподарок у маєтку міського голови та квартирі наближеної до нього особи. На думку слідства, очільниця КО «Інститут розвитку міста» навмисно занизила кваліфікаційні вимоги до освіти в посадових інструкціях найманих працівниць, щоб фіктивно влаштувати їх на роботу до комунальної установи. 

Під час брифінгу 7 липня Олександр Мамай повідомив журналістам, що справа «хатніх робітниць» є «повною туфтою». Зокрема, він заявив: «Це повна туфта, повна нісенітниця. Слідство розбереться і суд поставить крапку. Але якщо ви хочете запитати в мене особисто, чи схожий я на того, хто буде це робити? Не схожий».

У жовтні 2022-го з Єдиного державного реєстру судових рішень стало відомо, що справу «хатніх робітниць», яку розслідувала полтавська поліція, передали до НАБУ. А Вищий антикорупційний суд продовжив розслідування до 30 квітня 2023 року.

Судячи зі зміни процесуального статусу Олександра Мамая, менш ніж за місяць після отримання дозволу слідчі НАБУ та САП зібрали докази, які вказують на те, що мер знав про обставини злочину. Нині обвинувальний акт на розгляд по суті передали до Вищого антикорупційного суду.

Скріншот з сайту Судова влада України

Видання «Полтавщина» припускає, що зміна статусу міського голови зі свідка на обвинуваченого може свідчити про його бажання визнати свою провину та укласти угоду щодо визнання вини. Це журналістам неофіційно підтвердили їхні джерела.

Варто додати, що 22 лютого мала відбутися сесія Полтавської міської ради під головуванням Олександра Мамая. Депутати повинні були розглянути 112 питань, зокрема, земельні, про перейменування вулиць та щодо програм житлово-комунального господарства. Рада не змогла зібрати необхідний для проведення засідання кворум. На сесію зареєструвався 21 депутат із 42. Не з’явилися представники «Слуги народу», «Рідного міста» та «Свободи».

Чим Олександр Мамай запам’ятався за останній час читайте у нашому матеріалі:

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

400 000 гривень витратить виконком Пирятинської міської ради на висвітлення в медіа своєї роботи

20 лютого у мережі публічних закупівель Prozorro було оприлюднено... Читати далі

20 лютого у мережі публічних закупівель Prozorro було оприлюднено... Читати далі

На головну сторінку