Ico Новини Ico Україна

Справа на 40 млрд. Головній бухгалтерці «Укрататнафти» повідомили про підозру

Як інформують пресслужби СБУ та Бюро економічної безпеки, 3 лютого підозру отримала фігурантка кримінального провадження щодо привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ “Укрнафта” та ПАТ “Укртатнафта”. Жінка переховувалась в Ужгородському районі на Закарпатті, але спецпризначенці встановили її  місцезнаходження.

За даними СБУ, ПАТ «Укртатнафта» виробляло та реалізовувало пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча відповідне податкове навантаження закладали в ціну для споживачів. Тож заборгованість зі сплати акцизу за даним епізодом складає 605 млн гривень.

Фото: СБУ

Нині правоохоронці відшуковують виведені активи «Укрнафти» і «Укртатнафти», та встановлюють всі обставини протиправної діяльності колишніх керівників цих компаній, продовжують активні слідчі дії у рамках провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом акціонерних товариств.

Зокрема, у Дніпрі було викрито приміщення, де зберігалась прихована бухгалтерія однієї з компаній. Також знайдено документи пов’язаних підприємств і печатки.

Фото: БЕБ

Нагадаємо, ПАТ «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією України, а ПАТ «Укртатнафта» – нафтопереробною. Цінні папери цих компаній, після засідання Ставки Верховного Головнокомандувача 5 листопада, було примусово відчужено у власність держави. До наглядової ради «Укрнафти» ввійшли особи, пов’язані з головою офісу президента Андрієм Єрмаком. За даними Bihus.Info, від Міноборони до наглядової ради призначили двох осіб: Розу Топанову та Андрія Готу. Роза Топанова – юристка, яка раніше працювала в юридичній фірмі Єрмака, з яким потім заснувала адвокатське об’єднання у якості партнерів. Андрій Гота є радником Єрмака, а у 2020-2022 роках очолював кабінет голови ОПУ. Керівником «Укрнафти» й «Укртатнафти» був призначений Сергій Корецький, який з 2013 по 2018 роки був керівником мережі АЗС WOG.

1 лютого СБУ та БЕБ провели обшуки в будинку бізнесмена Ігоря Коломойського в Дніпрі. Служба безпеки повідомила, що розслідування пов’язані із махінаціями щодо компаній «Укртатнафта» та «Укрнафта». Мова йде про схеми привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом цих двох компаній.

У рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, правоохоронцями встановлено виведення великої партії нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів. За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Про дорогі авто для чиновників Полтавщини. Купувати можна без обмежень та контролю?

Наприкінці минулого тижня журналісти МедіаДоказу оприлюднили... Читати далі

Наприкінці минулого тижня журналісти МедіаДоказу оприлюднили... Читати далі

На головну сторінку