Ico Публікації Ico Полтавщина

Про дорогі авто для чиновників Полтавщини. Купувати можна без обмежень та контролю?

Наприкінці минулого тижня журналісти МедіаДоказу оприлюднили матеріал про закупівлі автівок, оголошені комунальними структурами Полтавщини. Мова про дорогі авто на загальну суму у 8 мільйонів гривень. Найдорожче  Hyundai Kona Electric учасник тендера готовий поставити КУ Полтавської обласної ради з експлуатації адміністративних будівель за 1 760 400 гривень. 

Враховуючи що в Україні повномасштабна війна і багато органів самоврядування обмежують бюджетні установи в бажанні жити розкішно, МедіаДоказ звернувся по роз’яснення до Полтавської обласної ради, а після отримання відповіді вирішив звернутися до поліції.

Історія питання

У січні 2023 року про намір купити 6 автівок оголосили 4 структури:

Вирішили придбати

Найменша вартість, з огляду на пропозиції, —  817 200 гривень, найбільша — 1 760 400,00 гривень. 

МедіаДоказ знайшов рішення Полтавської обласної ради 2016 року, яким було встановлено граничні суми витрат на придбання автомобілів та техніки в розмірі 300 000 гривень. Журналісти звернулися із запитом до обласної ради, щоб дізнатися, чи скасоване це рішення та чи встановлювались граничні суми в період 2021-2023 років?

Що повідомила Полтавська обласна рада

Обласні посадовці відповіли, що рішення від 2016 року втратило чинність.

Було це ще в квітні 2018 року. Обмеження зняли депутати 7 скликання. Натомість обранці ухвалили інше рішення, згідно з яким обмеження щодо сум зняли, а відповідальність поклали на депутатів бюджетної комісії і профільної.

Пошук серед рішень обласної ради за 2018-2021 роки встановлення інших вимог до закупівель не виявив. У 2021 — 2023 роках рішення щодо граничних сум, які б обмежували купівлю автівок та техніки не приймали. 

Що маємо

30 січня інтернет-видання “Полтавщина” оприлюднило матеріал, у якому є коментар директора КУ Полтавської обласної ради з експлуатації адмінбудівель Володимира Брюханя. Посадовець зазначив, що закупівлю погодив юридичний відділ. 

За пошуком на сайті обласної ради ми не знайшли рішення, яке б скасовувало прийняті у 2018 році вимоги щодо необхідності узгодження таких придбань депутатськими комісіями. 

Чи погоджували депутати купівлю дорогих автівок, з’ясувати складно. Публікацію протоколів засідань постійних депутатських комісій сайт обласної ради припинив із липня 2021 року. 

З метою не допустити порушення прав і законних інтересів громадян, МедіаДоказ звернувся до поліції Полтавщини з проханням перевірити  закупівлі комунальних структур на відповідність вимогам нормативно-правових актів. 

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

День обшуків, звільнень та вручених підозр

1 лютого правоохоронці вручили підозри колишнім та нинішнім... Читати далі

1 лютого правоохоронці вручили підозри колишнім та нинішнім... Читати далі

На головну сторінку