Ico Публікації Ico Полтавщина

Зарплата керівництва Полтавської ОВА за 2022 рік менша, ніж зарплата чиновників Кременчука за 6 міс.

МедіаДоказ продовжує інформувати громаду про заробітні плати топових посадовців Полтавщини. Сьогодні мова піде про керівництво військової адміністрації Полтавської області. З відповідей на отримані запити виходить, що у 2022 році утримання 5 посадовців ОВА платникам податків коштувало стільки ж, скільки утримання головних чиновників Лубен. Більше того, сума нарахованої зарплати менша за нараховану посадовцям Кременчука за пів року, і майже така сама, як нарахована зарплата владній верхівці Миргорода за 9 місяців. 

Загальні дані

2023 рік МедіаДоказ розпочав із запитів до органів місцевого самоврядування Полтавщини щодо обсягу заробітних плат, отриманих керівництвом у 2022 році. У всіх запитували такі дані: заробітна плата, премія, надбавка, грошова компенсація, матеріальна допомога, оплата відпустки тощо (за кожен місяць окремо).

Полтавська ОВА була серед перших, хто надіслав дані про заробітки владної верхівки. Мова про 5 посадовців: очільника ОВА Дмитра Луніна, його заступників — Катерину Рижеченко, Максима Калініна, Ігоря Панченка та керівницю апарату Катерину Бойко.

Що отримали

З Полтавської ОВА надійшли дані про обсяг нарахованих коштів 5-ти посадовцям без зазначення утриманих із заробітної плати податків і зборів. Відтак, скільки фактично було отримано посадовцями, сказати не можемо, але сума точно менша за нараховану.

Дмитро Лунін

Серед головних чиновників ОВА, заробітна плата її очільника, Дмитра Луніна, виявилася найскромнішою. Посадовець має оклад 18 000 гривень, середня сума нарахованих коштів складає 40 000,  найбільше отримав у лютому — 56 581, і у підсумку заробив 482 576 гривень. Цікаво, що Дмитро Лунін є єдиним із владників ОВА, хто взагалі не отримував премій у 2022 році. 

МедіаДоказ цікавився заробітніми платами посадовців Полтавщини і раніше, тому сьогодні можемо навести кілька цікавих порівнянь. Дмитру Луніну було нараховано 482 000 за весь 2022 рік, тоді як, приміром, Володимиру Нестеренку, меру м. Гадяч, за той же період нарахували 742 000. Заступник мера м. Заводське теж заробив більше, ніж голова ОВА — 598 000 гривень. А заступниці мера Кременчука Тетяні Неіленко майже таку ж суму було нараховано тільки за підсумком 4 місяців 2022 року  — 461 000 гривень.

Для того, щоб вийти на заробіток голови Полтавської ОВА в 482 000, головам міст знадобилось значно менше часу:

Заступники голови ОВА

Катерина Рижеченко є заступницею голови ОВА, і, як і четверо інших посадовців, за рік отримала більше, ніж Дмитро Лунін. Відзначимо, на відміну від очільника військової адміністрації, його заступники премії не отримували в період з березня по серпень. Після чого преміювання поновили. 

Тож Катерина Рижеченко має оклад 16 125 гривень, розмір преміювання коливався від 1 000 до понад 14 000 гривень. Чиновниця отримувала матеріальну допомогу на оздоровлення в липні — 35 800 гривень, і за рік заробила близько 540 000. 

Ще один заступник — Максим Калінін — так само має оклад 16 125 гривень,  найбільшою сумою зароблених коштів може похвалитися в жовтні — 104 000 завдяки матеріальній допомозі на оздоровлення. Загалом за рік посадовцю було нараховано  660 000 гривень — це найбільша сума серед заступників голови ОВА.

Заступник Дмитра Луніна Ігор Панченко має схожу історію: 16 125 гривень — оклад, 5 місяців без премії, найбільш грошовитий місяць — серпень, коли посадовцю було нараховано 120 814 гривень. У 550 000 обійшовся платникам податків рік роботи чиновника.

Рекордсменкою за сумою нарахованої заробітної плати серед перших чиновників ОВА є керівниця апарату Катерина Бойко. 

Чиновниця має скромний оклад — 12 900 гривень, без премій пропрацювала з березня по грудень 2022 року. Керівниця апарату має найвищий розмір надбавки за інтенсивність — 25 800, до того ж вона єдина систематично отримує виплати за особливо важливу роботу. Найбільш вдалим для Катерини Бойко був серпень, коли їй було нараховано 101 620 гривень.  За рік роботу чиновниці оцінили в 719 000 гривень.

Загалом робота п’яти посадовців ОВА коштувала платникам податків дещо більше 3 мільйонів гривень. Для порівняння, громада Кременчука приблизно таку ж суму на руки заплатила вісьмом чиновникам міста тільки за 7 місяців, громада Лубен  своїй владі нарахувала приблизно ж стільки за рік. 

Наостанок відзначимо, станом на 19 січня журналісти МедіаДоказ ще не отримали дані про заробітні плати посадовців Полтави, Кременчука, Миргорода, Горішніх Плавнів. У відповідях на запити ці органи місцевого самоврядування посилались на різні обставини, що, на думку чиновників, унеможливлюють отримання доступу до інформації. Тож огляд заробітних плат владників Полтавської області ще не завершено. 

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Суд над Костянтином Жеваго перенесено на 2 лютого. Причини ー страйк та неповний переклад справи

Питання екстрадиції українського мільярдера Костянтина... Читати далі

Питання екстрадиції українського мільярдера Костянтина... Читати далі

На головну сторінку