Ico Публікації Ico Кременчук

Мерія Кременчука таки придбає вживані автівки за 2,1 млн грн.

12 грудня виконавчий комітет Кременчуцької міської ради опублікував в електронній системі «Прозорро» оголошення про придбання трьох вживаних автівок на загальну суму 2 мільйони 120 тисяч гривень. У листопаді виконком вже намагався придбати позашляховики, тоді інформація викликала розголос у громаді, а торги не відбулися через відсутність пропозицій. Нині три закупівлі провели поза електронною системою.  

Розголос

У листопаді інформація про намір виконкому Кременчука придбати позашляховики викликала невдоволення громади, яка почала цікавитись, наскільки необхідними є такі покупки у воєнний час і хто, власне, буде їздити на придбаних автомобілях. У відповідь міський голова Кременчука Віталій Малецький назвав місцевих журналістів «кремлівськими інформаційними агентами» і повідомив, що автівки нібито передадуть спецпризначенцям. Залишається чекати, чи покажуть таки громаді, що віддали автівки на фронт. У листопаді мер обіцяв надати повний звіт, але вже після перемоги.

Процедура закупівлі

У листопаді ідентичні закупівлі на вживані позашляховики виконком проводив як торги з особливостями. Тобто закупівлі воєнного часу за пришвидшеною процедурою, коли торги можуть відбутись навіть якщо пропозицію подасть тільки 1 учасник. Тоді всі три закупівлі автомобілів відмінили, бо учасники не надали жодної пропозиції.

Прикметно, що у листопаді технічні вимоги до закупівлі всіх трьох авто, схоже, були прописані під конкретних постачальників, адже замовник вказав не лише обов’язковий рік випуску, версію автівок, а й навіть чорний колір кузова, конкретну (з приміткою «не більше/не менше») масу автомобіля, оздоблення сидінь тканиною, обігрів заднього скла тощо.

В кінці лютого державним структурам дозволили проводити закупівлі без Prozorro, а звітувати про них  після закінчення війни. Схоже, цього разу чиновники Кременчука вирішили скористатися цим правом, адже всі три автівки провели поза системою Prozorro.

Автівки і постачальники

Як видно з системи «Прозорро», мерія Кременчука придбає три вживаних автомобіля у фізичних осіб. Два Mitsubishi Outlander купують за ціною 740 тис. грн. кожен. Один позашляховик виконком придбає у мешканця Олександрії Юрія Макарова, другий – у кременчуківки Оксани Лук’янченко. Третя автівка – це вживаний Jeep Compass за 640 тис. грн. Його купують також у мешканки Кременчука Віри Анохіної. Що цікаво, про жодного з трьох власників авто немає поточної інформації по коду ІПН (ЄДРПОУ) в жодній з аналітичних систем. У кожного це перша закупівля, жодного в системі “Прозорро” до цього часу не було. Як мерія і власники автівок знайшли одне одного – загадка.

На противагу

12 грудня оголосили і про ще одну закупівлю автівки, цього разу від територіального управління Державної судової адміністрації в Полтавській області. Легкове авто за 600 тисяч гривень прагнуть придбати служителі Феміди. Купують шляхом проведення аукціону, такий призначено на 21 грудня. Показово, що попри те, що сума, як і у мерії Кременчука, чимала, вимоги в судової адміністрації до конкурсантів значно скромніші. Ані тобі року випуску, ані марки/моделі чи кольору, просто легковик.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Сторічний будинок культури у Глобине ремонтувала фірма без ліцензії і за завищеними цінами

Господарський суд Полтавської області задовольнив позов... Читати далі

Господарський суд Полтавської області задовольнив позов... Читати далі

На головну сторінку