Ico Публікації Ico Глобине

Сторічний будинок культури у Глобине ремонтувала фірма без ліцензії і за завищеними цінами

Фото: Глобинська міська рада

Господарський суд Полтавської області задовольнив позов прокуратури і визнав недійсним рішення тендерного комітету відділу культури виконкому Глобинської міської ради та договір підряду на понад 2,7 млн грн, який заключили у червні 2018 року. Слідство встановило, що приватне полтавське підприємство здійснювало роботи без ліцензії, завищило обсяги і вартість ремонту. Крім того, було підписано акти виконаних робіт, які до цього часу не завершено.

Як йдеться у повідомленні пресслужби Полтавської обласної прокуратури, у червні 2018 року тендерний комітет відділу культури, спорту, сім’ї та молоді виконавчого комітету Глобинської міської ради оголосив про проведення робіт із капітального ремонту Будинку культури ім. Івана Франка в м. Глобине. Переможцем торгів стало полтавське приватне підприємство, з яким заключили угоду на понад 2,7 млн грн.

Як встановила Глобинська окружна прокуратура, на момент проведення тендеру підприємство не мало діючої ліцензії на господарську діяльність. Керівник підприємства, отримавши з місцевого бюджету майже 800 тис. грн передоплати, завищив обсяги і вартість ремонту. Окрім цього, він підписав акти виконаних робіт, які до цього часу не завершено.

Прокуратура звернулася до Господарського суду Полтавської області з позовом і рішення тендерного комітету та договір підряду визнали недійсними.

Окрім цього, за публічного обвинувачення прокуратури у Глобинському районному суді триває розгляд кримінального провадження стосовно керівника підприємства, якому інкримінують заволодіння чужим майном, вчинене в особливо великих розмірах, видачу і використання завідомо неправдивих офіційних документів та службове підроблення.

Прокуратура не називає назву приватного підприємства, втім у системі «Прозорро» збереглися дані про торги. 19 липня відділ культури, спорту, сім’ї та молоді виконавчого комітету Глобинської міської ради підписав угоду із ПП «Полтавазв’язокбуд». Загальна вартість робіт – 2 732 544 грн. Строк виконання робіт згідно з договором – до 30 червня 2019 року.

Підприємство «Полтавазв’язокбуд» зареєстроване у Полтаві 11 з половиною років тому.

Як видно з системи «Прозорро», з часу підписання угоди замовник заключив із підрядником ще 6 додаткових угод, згідно з якими подовжували строки виконання робіт та фінансування на наступний рік. Останню додаткову угоду підписали рік тому. У ній строк дії основного договору знов продовжили – цього разу до 31 грудня 2022 р. Підстава – затримка фінансування (фінансування в недостатньому обсязі). Сума договору та інші умови залишились незмінними.

Цікаво, що перед тим як провести тендер у червні 2018 року, Глобинський відділ культури проводив торги за місяць до того. Їх відмінили, відхиливши пропозиції обох учасників аукціону. На тих торгах також подавався «Полтавазв’язокбуд» і мав бути переможцем, бо встановив найменшу вартість робіт. Але тендерний комітет відхилив цю пропозицію, як і пропозицію наступного учасника. У протоколі дискваліфікації вказано, що у пропозиції «Полтавазв’язокбуд» були відсутні окремі документи в електронному вигляді, зокрема електронний ключ та попередній список організацій, в яких планують здійснювати закупівлю будівельних матеріалів, конструкцій та сумішей.

Історична довідка

Будинок культури у Глобине разом із місцевим цукровим заводом побудували у 1911 році. Ці будівлі – найстаріші у місті. Після 1921 року будинок став клубною спорудою для заводської частини Глобине. Впродовж років у цьому закладі працювали гуртки художної самодіяльності, проводили театральні вистави, святкові заходи для трудового колективу заводу та міста, працювала бібліотека. Відомо, що на сцені глобинського будинку культури, починав свій шлях до акторського мистецтва актор та режисер театру, драматург Кость Капатський.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

На ПрАТ «АвтоКрАЗ» змінився керівник

Як видно з даних аналітичної системи “Youcontrol”, замість... Читати далі

Як видно з даних аналітичної системи “Youcontrol”, замість... Читати далі

На головну сторінку