Ico Публікації Ico Полтава

Мільйон гривень на матеріали про Полтавську військову адміністрацію в онлайн-ЗМІ

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації оголосив тендер на створення та поширення авторських матеріалів про діяльність Полтавської обласної військової адміністрації та її структурних підрозділів у загальноукраїнських ЗМІ. Початкова вартість за 3 послуги – 1 мільйон гривень.

3 жовтня на платформі публічних закупівель «Прозорро» з’явився тендер на створення та поширення інформації, авторських матеріалів про діяльність Полтавської обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів, підпорядкованих підприємств, організацій, посадових осіб у загальноукраїнських ЗМІ.

Тендер передбачає висвітлення стану бомбосховищ в Полтавській області, інформаційно-роз’яснювальну роботу для внутрішньо переміщених осіб, контрпропаганду у зв’язку з військовим вторгнення Російської Федерації на територію України.

За умовами закупівлі виконавець повинен мати медійну групу у складі журналіста, фотографа, відеооператора, які відвідуватимуть заходи, організовані Полтавською ОВА, а потім створюватимуть про ці події текстові матеріали або відеоролики.

Переможець повинен буде розмістити не менше трьох публікацій на інтернет-ресурсах, серед яких «ТСН», «Гордон», «Обозрєватель», «УНІАН», «Факти» тощо. Прикметно, що серед заявлених у тендері 28 онлайн-видань, лише одне – «Еспресо.tv» – входить до «білого списку» ico Рейтинг ЗМІ, який раз на півроку складає Інститут масової інформації. На ресурсах «білого списку» рівень дотримання професійних стандартів у середньому – близько 96%, а у центральній стрічці новин не виявлено джинси, мови ворожнечі, сексизму та фейків. Інституту масової інформації найякісніших онлайн-медіа, тобто медіа, де рівень дотримання професійних стандартів у середньому становить близько 96%.

Натомість присутні, приміром, «Комсомольська правда в Україні», «Znaj.ua» та «Політека». «Комсомольська правда» – це українська філія щоденної російської газети, яка до 13 січня 2022 року публікувала на сайті матеріали виключно російською мовою, і не зрозуміло чому досі перебуває в українському інформаційному просторі.

«Znaj.ua» та «Політека» ще у 2019 році експерти українського інтернет-видання про медіа «Детектор Медіа» назвали маніпулятивними ресурсами. Обидва ресурси неодноразово порушували журналістські стандарти та опинялися в першій десятці неякісних ЗМІ, що поширюють маніпулятивні новини та фейки.

Вартість тендеру з висвітлення діяльності Полтавської ОВА оцінили в 1 мільйон гривень. Строк виконання послуги – до 31 грудня 2022 року. Пропозиції приймають до 13 жовтня.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Читайте також:

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Нецільове використання 29 млн: директору «Агентства місцевих доріг у Полтавській області» оголосили про підозру

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна... Читати далі

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна... Читати далі

На головну сторінку