Ico Публікації Ico Глобине

Батько начальника Кременчуцької РВА відремонтує укриття у Великих Кринках за додаткові 2,69 млн

Великокринківський ліцей. Фото зі сторінки ліцею у Фейсбук

У березні МедіаДоказ розповідав, як відділ освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради уклав угоду на 2 млн 696 тис. грн із ПП «Райагробуд». Мова йшла про поточний ремонт укриття в ліцеї с. Великі Кринки Кременчуцького району Полтавської області. 15 травня відділ підписав із компанією ще одну – майже ідентичну – угоду. І знову на ремонтні роботи в укритті в ліцеї у Великих Кринках загальною вартістю  2 млн 696 тис. грн. Про це стало відомо із порталу державних закупівель Prozorro.

Історія тендеру

Перший підряд, вартістю 2,69 млн грн, на поточний ремонт з облаштування підвального приміщення під укриття Великокринківського ліцею глобинський відділ освіти віддав ПП «Райагробуд» 21 березня 2023 року. Замовник уклав із фірмою пряму угоду без конкурсу, а тендерне оголошення на Prozorro з’явилося через два дні після підписання.

Дефектним актом передбачалось, що за отримані кошти підрядник має змінити рівень підлоги, розібрати дощате покриття, облаштувати натомість цементно-бетонне. Крім того, передбачені оздоблювальні роботи зі стінами (ґрунтування, штукатурення), демонтаж дверних коробок із заміною їх на нові з металопластику, облаштування внутрішньої та зовнішньої каналізації,  а також обладнання приміщення 10 вимикачами світла, 4 умивальниками та 4 чашами Генуя (підлоговими унітазами).

За умовами договору, всі ці роботи підрядник повинен виконати до 1 вересня 2023 року. Гарантійна надійність та якість виконаних робіт мають становити не менше двох років.

Схоже, ці роботи вже виконані, бо, як свідчать дані єдиного вебпорталу використання публічних коштів, відділ освіти вже сплатив «Райагробуду» 2 млн 487 тис. грн. Замовник провів п’ять трансакцій  — кожну на підставі акту виконаних робіт. Причому перший із актів було складено вже через два тижні після укладення договору, а інші — кожен наступний тиждень після першого.

Скріншот з порталу E-spending

Продовження

19 травня в системі Prozorro з’явилось ще одне оголошення на поточний ремонт з облаштування підвального приміщення під укриття Великокринківського ліцею вартістю 2,69 млн грн. Глобинський відділ освіти знов уклав пряму угоду поза електронною системою. Договір із тим самим підрядником, фірмою «Райагробуд», підписали за кілька днів до публікації оголошення.

Тепер до 1 вересня 2023 року підрядник має провести ремонт стелі, облицювати стіни керамічною плиткою, установити додаткові двері, відремонтувати три виходи, утеплити стіни та цоколь укриття. Знову заплановані роботи із зовнішньою каналізацією, а також сантехнічні та електромонтажні роботи. Передбачено встановлення протипожежного щитка.

Прикметно, що попри різні види робіт і затрат, у підсумку договірна ціна вийшла однакова.

Скріншот з порталу Prozorro

Підрядник

Власником ПП «Райагробуд», що отримав два підряди у с. Великі Кринки, є Віктор Лєднік, батько голови Кременчуцької районної військової адміністрації Олега Вікторовича Лєдніка. Як свідчить біографія Олега Лєдніка, він народився у Великих Кринках та працював майстром із будівництва на фірмі «Райагробуд». У Великих Кринках народився і Віктор Лєднік.

Це вже не перший випадок, коли глобинські чиновники довіряють капітальні ремонти батькові  посадовця.  Згідно  з даними порталу Clarity Project, починаючи з 2016 року «Райагробуд» став переможцем у 122 закупівлях на суму 70,18 млн грн, причому лише 20 закупівель визнали конкурентними. З ним підписано 114 договорів на суму 61,34 млн грн. Найбільш активно компанія співпрацює з відділом освіти Глобинської районної державної адміністрації: з ним «Райагробуд» підписав аж 54 угоди на майже 6 млн грн.

Скріншот з порталу Clarity Project

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

НовиниПублікації
НовиниПублікації

Один день, одна мерія, десять закупівель на 3,9 млн грн і потенційна переплата

Українська визвольна війна триває, а відповідно, і закупівлі... Читати далі

Українська визвольна війна триває, а відповідно, і закупівлі... Читати далі

На головну сторінку