Ico Публікації Ico Полтава

Полтавський департамент віддав своєму фавориту дві угоди вартістю у 7 мільйонів на ремонт у медзакладах

Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня. Джерело: dsk.ua

Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської ОВА впродовж 16 травня уклав дві угоди на капітальний ремонт. У першій – мова йде про будівлю лікувального корпусу в Полтавській обласній дитячій клінічній лікарні. Загальна вартість робіт – 3,58 млн грн. За другою угодою підрядник повинен здійснити реконструкцію частини першого поверху дитячої лікарні під Лубенський міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та інклюзивну інтеграцію. Загальна вартість цих робіт – 3,76 млн грн. Про це йдеться у системі Prozorro.

Строк виконання робіт у Лубнах – до 31 липня 2023 року, у Полтаві – до 31 серпня 2023 року.

В обох випадках підрядником обрали полтавську компанію ТОВ «Укрбудпроектсіті». Про цю фірму відомо, що її було створено 1 рік і 5 місяців тому зі статутним капіталом у 1000 гривень. ТОВ «Укрбудпроектсіті»  почало отримувати державні замовлення з 2023 року.

Причому перший тендер був одразу на 108 млн грн. Будівельний департамент Полтавської ОВА без торгів уклав договір з компанією-новачком на капремонт одного з корпусів обласної психіатричної лікарні для розміщення переселенців. Підрядник повинен закінчити капремонт до кінця року.

Із сайту Clarity-project відомо, що за недовгий час існування компанія «Укрбудпроектсіті» має 5 договорів на виконання будівельних робіт на загальну суму 126,28 млн грн. Чотири держзамовлення отримано від будівельного департаменту ПОВА.

Скріншот з порталу Clarity Project

Департамент і компанія, схоже, активно користуються воєнним станом, під час якого бюджетні установи можуть купувати все необхідне напряму і не звітувати про це в системі Prozorro аж до закінчення воєнного стану. Адже всі багатомільйонні закупівлі є неконкурентними, їх провели без конкурсу та без використання електронної системи. Договори та інші умови виконання капітального ремонту не оприлюднили.

Власником фірми «Укрбудпроектсіті» є Микола Горпинченко. З даних на сайті аналітичної системи Youcontrol видно, що Микола Горпинченко у 2016-2017 роках був суб’єктом декларування: у 2016 році – як заступник директора обласного госпрозрахункового КП «Облбудкомплект», а у 2017 році – як юрисконсульт того ж таки КП «Облбудкомплект».

Скріншот з порталу Youcontrol

З 2017 року Микола Горпинченко є головою правління і засновником громадської організації «Правовий захист співробітників органів внутрішніх справ, запобігання та протидія корупції», від якої обирався на 2017-2018 роки до громадської ради  при Полтавській ОВА. Співзасновницею зазначеної громадської організації є Оксана Моргуль. Це колишня керівниця земельного управління Полтави, яку звільнили 27 березня 2023 року за судимість. У 2012 році, коли чиновниця працювала спеціалістом-землевпорядником Ковалівської сільської ради Полтавського району, суд визнав її винною у махінаціях із видачею земельних ділянок.

Скріншот з порталу Youcontrol

У системі Prozorro ми знайшли інформацію, що чиновники замовляють капітальний ремонт у Полтавській обласній дитячій клінічній лікарні вдруге. Іншу угоду підписали 18 серпня 2021 року. Тоді замовником обрали іншу компанію — ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ». Загальна вартість робіт складала 11,48 млн. Цей договір з 2021 року кількома додатковими угодами «розтягнули» до 11 травня 2023 року. Сума виплат підряднику склала 9,6 млн.

Керівником фірми ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ» є вже згадуваний Микола Горпинченко. Ця компанія також є незмінним підрядником для обласного департаменту будівництва. З компанією підписано 57 договорів на суму 261,21 млн грн, з яких половина – це замовлення від департаменту.

Скріншот з порталу Clarity Project

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

У Горішніх Плавнях купують яйця за завищеними цінами. У фірми, пов’язаної зі скандальним підприємцем

15 травня комунальний заклад дошкільної освіти «Дюймовочка»... Читати далі

15 травня комунальний заклад дошкільної освіти «Дюймовочка»... Читати далі

На головну сторінку