Ico Публікації Ico Кременчук

Скільки вже витрачено на ремонт укриття в адмінбудівлі Кременчука?

26 квітня на порталі державних закупівель Prozorro з’явилось оголошення від виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Мерія міста замовила послуги з поточного ремонту вентиляційної мережі та відмостки в укритті адміністративної будівлі за адресою: площа Перемоги, 2.

Тендер провели без використання електронної системи, тобто без конкурсу. Переможцем стало комунальне госпрозрахункове підприємство «Союзрембуд». Загальна вартість робіт – 492 тис. грн. Строк виконання робіт – до 31 грудня 2023 року. Договір та інші умови тендеру не оприлюднили.

Нагадаємо, що рішення виділити понад пів мільйона гривень зі Стабілізаційного фонду міської територіальної громади на ремонти та закупівлю предметів для укриття в адмінбудівлі депутати прийняли 13 квітня 2023 року на сесії Кременчуцької міської ради. Тоді, окрім 492 146 грн на зазначений ремонт вентиляційної мережі та відмостки, виділили 48 880 грн на ремонт резервуара для технічної води в укритті адмінбудівлі (договір уклали із ФОП Пащенко Юрій). А також 74 188 грн – на придбання комплектів металевого посуду. Мова йшла про тарілки, миски, кухлі, ложки та виделки з нержавіючої сталі (по 300 штук кожного). Постачальником обрали ТОВ «Нова лінія 1».

Проте це не єдині кошти, виділені на облаштування укриття в адмінбудівлях у Кременчуці. Традиційно виконком не оприлюднює дані у Prozorro, але можна подивитись дані Єдиного вебпорталу використання публічних коштів, щоб дізнатись, скільки коштів вже було перераховано.

Укриття в мерії Кременчука. Фото: Кременчуцька газета

Так, починаючи з 24 лютого мерія Кременчука провела 10 проплат комунальному госпрозрахунковому підприємству «Союзрембуд«.  Призначення платежу  – «поточний ремонт укриття в адмінбудівлі». Загальна сума цих проплат – 3,86 млн грн.

Скріншот з порталу E-spending

Перші шість трансакцій здійснили згідно з договором № 138 від 08.08.2022 року. Цікаво, що перші три акти виконаних робіт, які дозволили провести оплату, створено впродовж п’яти днів – 8, 11 та 12 квітня.

Скріншот з порталу E-spending

Останні чотири проплати (починаючи з 30 серпня) здійснили згідно з договором № 276 від 16.08.2022 року. Його, схоже, підписали після затвердження на сесії рішення виконавчого комітету від 12.08.2022 року щодо виділення 2,05 млн грн зі Стабілізаційного фонду громади на поточний ремонт укриття, розташованого в адмінбудівлі виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

Скріншот з порталу E-spending

Для порівняння, через тиждень після того, на іншій сесії, затвердили і рішення виконкому про виділення коштів із Стабілізаційного фонду міської територіальної громади на проведення ремонтів та обладнання найпростіших укриттів (сховищ) у закладах загальної середньої освіти. Загальна виділена сума 2,97 млн грн.

Згодом начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік повідомив журналістам, що оберуть 5 шкіл, де будуть ремонтувати укриття для подальшого навчання в очному режимі. Таким чином, на одну школу припало приблизно 594 тис. грн (якщо кошти на п’ять закладів розподілили рівномірно). Ще раз раз зауважимо, що на ремонт адмінбудівлі виділили 3,8 млн грн. І ця сума не остаточна, адже ми враховували лише поточний ремонт, без супутніх витрат, як-то придбання генератора, системи відеонагляду тощо.

Менше витрачають і на ремонт укриттів цивільного захисту. До прикладу, впродовж серпня-вересня КГЖЕП «Автозаводське» провело низку проплат тому ж таки КГП «Союзрембуд» за ремонт укриттів, які перебувають на його балансі. Кожна з транзакцій не перевищує 50 тис. грн, а  ремонт у шести сховищах для мешканців міста коштує вдвічі дешевше ніж система вентиляції в укритті в адмінбудівлі.

Скріншот з порталу E-spending

Ну і варто додати, що Кременчук нині єдине місто Полтавщини, де навчання відбувається тільки  онлайн, адже у місцевих школах і садочках немає укриттів. Двічі батьки дошкільнят приходили на мітинг під мерію Кременчука.  Міський голова повідомив батькам, що влада міста працює над облаштуванням укриттів, але це не швидкий процес, оскільки значна кількість підвалів не пристосована до використання.

3 травня стало відомо, що менше ніж за тиждень батьки зібрали 1513 підписів під листом-зверненням. Вони закликають повернути навчання для школярів та дошкільнят міста в режим офлайн та відкрити школи і дитсадки у громаді. Лист відправили до міністра освіти Оксена Лісового.

Фото з Telegram-групи «Відкриття закладів освіти Кременчука»
Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Комунальники Горішніх Плавнів купують чорних лебедів

2 травня комунальне підприємство «СпецЕко» Горішньоплавнівської... Читати далі

2 травня комунальне підприємство «СпецЕко» Горішньоплавнівської... Читати далі

На головну сторінку