Ico Публікації Ico Кобеляки

Ліцей у Кобеляках замовив ремонт укриття за 2,9 млн у ексфігуранта корупційних розслідувань

Кобеляцький ліцей. Фото з сайту закладу

Кобеляцький ліцей Полтавської обласної ради 7 квітня уклав угоду з ФОП Лисенко Олексій Іванович на поточний ремонт підвального приміщення під укриття за 2,9 млн грн. Про це йдеться у Prozorro.

Усі роботи підприємець має виконати до 31 грудня 2023 року. Деталі угоди не розкривають, оскільки закупівлю проведено без використання електронної системи.

Лисенко Олексій Іванович зареєстрований як ФОП із 2006 року в Полтаві. Спеціалізується підприємець на інших роботах із завершення будівництва. 

За даними системи Clarity Project, із 2016 року ФОП Лисенко Олексій Іванович отримав державних замовлень на загальну суму 26,64 млн грн. Усього з підприємцем уклали 127 угод, із них 100 (!) – з Департаментом освіти Полтавської міської ради.

Скріншот з порталу Clarity Project

Окрім ФОПу, Олексій Лисенко є власником ТОВ «Будімперія 2017». У 2017 році Олексія Лисенка, як керівника цієї фірми, та директорку ПТУ № 44 у Миргороді Раїсу Мокрій підозрювали у розкраданні бюджетних коштів.

За матеріалами справи, ПТУ в особі директорки уклало угоду на 1,1 млн грн на реконструкцію покрівлі корпусу. Роботи мали виконати за 2 місяці. За версією слідчих, Раїса Мокрій змовилася з Олексієм Лисенком, щоби привласнити кошти держбюджету, і підписала акти виконаних робіт, коли підрядник ще не закінчив ці роботи. Таким чином, за підрахунками фахівців, обсяги підрядних робіт було завищено на 308 тис. грн. Крім того, обидва підписали ще одні акти виконаних робіт (а також проєкт реконструкції покрівлі та кошторис до нього), які мали розбіжності з першими. На думку слідчих, це було зроблено, щоб приховати злочин, адже саме ці акти надіслали на вимогу слідчих.

Влітку 2019 року обом учасникам вручили підозру. На суді і керівник компанії, і керівниця ПТУ заперечили причетність до інкримінованого злочину, а підрядник повідомив, що документи переплутали ненавмисно. У 2021 році Октябрський райсуд виправдав обох учасників через недоведеність існування в їхніх діях складу злочину.

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Олександра Мамая офіційно звільнили з посади міського голови

Міського голову Полтави Олександра Мамая офіційно звільнено... Читати далі

Міського голову Полтави Олександра Мамая офіційно звільнено... Читати далі

На головну сторінку