Ico Новини Ico Полтава

Полтавська ОВА занизила вартість гуманітарки на майже 90 млн. ТСК підозрює розкрадання

Засідання ТСК у Полтаві. Фото: голова комісії Сергій Козир у Facebook

31 березня з’явився проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань можливих порушень законодавства України у сфері гуманітарної допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб. У документі йдеться, що 8 лютого в Полтаві відбулося засідання ТСК. За його підсумками члени комісії виявили низку порушень з боку полтавських обласної адміністрації та міськради.

Полтавська ОВА

Під час засідання 8 лютого у Полтаві стало відомо, що область отримала 5,65 тис. тонн гуманітарної допомоги від вітчизняних та зарубіжних надавачів, з яких 5,3 тис. тонн передали людям. Гуманітарку також передавали до інших областей (Сумської, Харківської, Запорізької, Херсонської). Разом із цим, Полтавською ОВА отримано 120 тонн гуманітарної допомоги медичного призначення.

За висновками державного аудиту, з окремих питань фінансово-господарської діяльності Полтавської ОВА, за період з 24 лютого по 31 серпня 2022 року, встановлено порушення Бюджетного кодексу. Зокрема, обласна військова адміністрація не вела бухгалтерський облік та не складала відповідні звіти щодо отриманої гуманітарної допомоги. Перевірка виявила, що через це вартість допомоги занизили на 89 млн 743 тис. гривень. У звіті сказано, що це дає підставу стверджувати про умисні дії, направлені на розкрадання гуманітарної допомоги в особливо великих розмірах. Із цього приводу члени комісії звернулися до правоохоронців.

У звіті ТСК також йдеться про те, що до 19.12.2022 року засідання гуманітарного штабу, де вирішували б питання обліку та розподілу гуманітарної допомоги, не проводили. Відповідні протоколи та рішення щодо цього відсутні. Лише з 19 грудня затвердили склад робочої групи з розподілу гуманітарної допомоги та ліквідували штаб з питань її надання населенню. Функцію з отримання, розподілу і надання гумдопомоги передали Полтавському обласному центру соціальних служб.

Крім того, за даними ТСК, очільник ПОВА відмовився надавати інформацію щодо майна, яке було примусово вилучене з метою задоволення гуманітарних потреб. Зокрема, у звіті зазначено, що комісія отримала листа за підписом начальника Полтавської ОВА Луніна Д. (без дати та вихідного номера такого листа), де підписант пише, що питання примусового вилучення, відчуження майна не стосуються предмету розслідування Тимчасової слідчої комісії.

Полтавська міська рада

У звіті ТСК зазначено, що слідча комісія неодноразово намагалась отримати відповіді від Полтавської міської ради: надсилала письмові звернення, телефонні звернення та намагалася особисто зустрітися з представниками міського голови Олександра Мамая. Але ті зусилля були безуспішними.

Як йдеться у звіті, Полтавська міська рада, на чолі з міським головою Олександром Мамаєм, надала неповну відповідь на звернення від 11.10.2022 р. щодо надання інформації Тимчасовій слідчій комісії. Затримка з наданням відповіді сягнула сто три дні. Отримані відомості не дали змоги комісії своєчасно та в повному обсязі проаналізувати інформацію та спростувати або підтвердити факти можливих зловживань і правопорушень, які стосуються мети діяльності комісії.

Комісія направила повторне звернення з уточнюючими запитаннями від 25.01.2023 р. Відповідь у встановлені строки не надано і, на момент написання звіту, змістовної інформації не отримано. На думку комісії, це може свідчити про приховування фактів правопорушень.

У звіті констатують, що у ході роботи Тимчасової слідчої комісії у Полтаві нардепи не отримали відповіді на більшість із поставлених питань та детальної інформації від правоохоронних органів, крім формальних відповідей.

Підсумки

За результатами перевірки ТСК ухвалила рішення звернутись до правоохоронних органів щодо можливих неправомірних дій службових та посадових осіб Полтавської ОВА та Полтавської міської ради, а також щодо встановлених фактів і обставин під час засідання комісії.

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Кременчуцьке КАТП-1628 замовляє вживані шини та запчастини на 13,6 млн у давнього партнера

За останній місяць Кременчуцьке комунальне автотранспортне... Читати далі

За останній місяць Кременчуцьке комунальне автотранспортне... Читати далі

На головну сторінку