Ico Новини Ico Полтава

5 років умовно і річна заборона на публічні посади. Вирок Мамаю у справі хатніх робітниць

Скріншот трансляції засідання ВАКСу

2 березня Вищий антикорупційний суд затвердив угоду міського голови Полтави зі слідством у справі щодо працевлаштування хатніх робітниць. Згідно з угодою, Олександру Мамаю присуджено умовний термін: 5 років позбавлення волі, з іспитовим строком 1 рік, і позбавлення права обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративні посади на 1 рік. Крім того, він повинен внести 2 мільйони гривень на ЗСУ. Вирок буде дійсним по завершенню термінів можливої апеляції.

Угода

НАБУ і САП підозрювали міського голову Полтави Олександра Мамая у привласненні й розтраті майна та зловживанні службовим становищем. У ході засідання суду від прокурорки САП стало відомо, що всі обвинувачені визнали свою вину. Пішовши на угоду, очільник полтавської громади отримав умовний термін.

На засіданні ВАКСу також повідомили, що Олександр Мамай уже повернув до бюджету витрачені гроші на прибиральниць і перерахує на Збройні сили України 2 мільйони гривень до Фонду United 24, на проєкт «Армія дронів».

Сам Олександр Мамай на суді визнав, що хатніх прибиральниць влаштували саме за його вказівкою. Пояснити чому так вчинив  міський голова не зміг, але додав, що морально винен тільки він.

Справа хатніх робітниць

На суді Олександр Мамай зізнався, що за його вказівкою до комунальної організації “Інститут розвитку міста” на посади фахівців-урбаністів влаштували двох жінок без вищої освіти. Оформлені у комунальній організації працівниці не виконували свої робочі обов’язки і не з’являлися на робочих місцях, але отримували заробітні плати та трудовий стаж. Насправді жінки працювали хатніми робітницями за місцями проживання мера: у приватному будинку на вул. Світанковій та у квартирі на вул. Великотирнівській у Полтаві.

За даними слідства, керівниця КО «Інститут розвитку міста» Тетяна Татаріна та бухгалтерка Оксана Шпіньова, у період із січня 2021 року до березня 2022 року, вносили недостовірні відомості до табелів обліку робочого часу двох працівниць про перебування на роботі та виконання своїх обов’язків.

Кошти за роботу платили з міського бюджету. Збитки, завдані громаді, оцінили у 572 тисячі гривень.

Підозри

Спочатку підозри оголосили керівниці та бухгалтерці КО «Інститут розвитку міста» й двом прибиральницям приватного майна родини міського голови Полтави. 30 червня 2022 року їм повідомили про підозру в підробці документів та розтраті бюджетних коштів на понад пів мільйона гривень.

16 лютого 2022 року підозру від НАБУ та САП отримав і сам Олександр Мамай. А вже 20 лютого він уклав угоду зі слідством про визнання вини.

До речі, ще в липні 2022-го Олександр Мамай називав справу щодо хатніх робітниць «повною туфтою». Зокрема, під час брифінгу він повідомив журналістам: «Це повна туфта, повна нісенітниця. Слідство розбереться і суд поставить крапку. Але якщо ви хочете запитати в мене особисто, чи схожий я на того, хто буде це робити? Не схожий».

Інші фігуранти

Умовні покарання отримали й інші фігурантки справи. Так, за вироком Вищого антикорупційного суду, всі чотири жінки засуджені до 5 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративні посади на 1 рік, іспитовий термін в 1 рік.

Що далі?

Після рішення ВАКСу Олександр Мамай не має права обіймати посаду міського голови Полтави. Але рішення набуде чинності тоді, коли сплине термін на оскарження вироку (1 місяць). Вочевидь, упродовж цього місяця Олександр Мамай планує виконувати обов’язки очільника громади.

Ну і нагадаємо, що Олександр Мамай є підозрюваним і в іншій справі. Йому інкримінують розголошення таємної інформації про розміщення підрозділів ЗСУ. Обвинувальний акт за вчинення кримінального правопорушення проти основ національної безпеки направлено до суду 1 березня 2023 року.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Злого умислу не мав, не знав, помилився. Що сказав Олег Дядик у ВАКС

Днями депутат Полтавської обласної ради Олег Дядик постав... Читати далі

Днями депутат Полтавської обласної ради Олег Дядик постав... Читати далі

На головну сторінку