Ico Публікації Ico Полтавщина

Злого умислу не мав, не знав, помилився. Що сказав Олег Дядик у ВАКС

використано фото з офіційних сайтів ВАКС та Полтавської обласної ради

Днями депутат Полтавської обласної ради Олег Дядик постав перед Вищим антикорупційним судом. Його звинувачують у недостовірному декларуванні. У документі не знайшлося місця частині коштів, корпоративним правам, зобов’язанням щодо автівки Lexus та іншому. Помилка “заважила” на 3 млн 473 тис. грн. Депутат говорить, що не винний і без злого умислу. Обвинувачення не згодне. МедіаДоказ зібрав найцікавіше із тригодинного засідання: ключові позиції обвинувачення, захисту і найбільш обговорювані питання. 

Передісторія 

Наприкінці січня на розгляд Вищого антикорупційного суду було передано обвинувальний акт щодо депутата Полтавської обласної ради Олега Дядика. Обранця обвинувачують у тому, що подав недостовірну декларацію ico дов. ч. 1 ст. 366- 2 КК України ― Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у 2020 році. Санкція статті передбачає штраф від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4-5 млн грн), громадські роботи чи обмеження волі на строк до двох років, із позбавленням права обіймати певні посади.

У лютому в справі мала відбутися низка засідань, але їх переносили то через відпустку захисника, то через лікування в стаціонарі пана Дядика. Зрештою 20 лютого колегія суддів постановила здійснити привід обвинуваченого. 

28 лютого в судовій залі нарешті зібралися всі учасники засідання ― розгляд розпочався.

Позиції сторін 

Депутата обласної ради Олега Дядика звинувачують у внесенні  завідомо неправдивих відомостей до декларації на загальну суму 3 млн 473 тис. грн. Це  ціна сукупності фактів, нижче наведемо позиції обвинувачення і захисту по кожній складовій.

Тож, розслідуванням було встановлено: 

Висновки сторін

На чому наголошували у суді

Окрім викладених позицій сторін, чи не найбільше говорили про навмисність помилок. Депутат Олег Дядик наголошував, що в нього злого умислу не було, немає і не могло бути. Все що перераховано ― це все є в публічному просторі. Дані вніс необачно та з помилками. Не було мотивів, і не хотів спричинити суспільно небезпечні наслідки. 

Уже представник прокуратури зазначив, з даних випливає що грошовий актив депутата зменшився на 10 тис. дол. Видатки, ймовірно, перевищують доходи ― це може свідчити про умисел приховати і не відобразити ці обставини. Міг показати статки у вигідному світлі, щоб у подальшому в органів не виникло питань, чого його видатки перевищують доходи. 

Судді ж цікавилися, чому депутат взяв на себе зобов’язання збільшити статутний капітал, фактично вніс частину, але взагалі не вказав про наявність корпоративного права: 

Крім того,  суді з’ясували, що постанова про відкриття виконавчого провадження, щодо стягнення боргу перед людиною була надіслана ТОВ «Міт Магнат» 15.01.2021 року. Підприємство, яким керує Дядик отримало повідомлення ще до подання декларації. 

На що захист повідомив, що це все роздуми. Не підтверджено, що Дядик був повідомлений. 

Наступний розгляд справи має відбутися 6 березня. Планують заслухати свідків. 

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

СБУ завершила слідство. Олександр Мамай постане перед судом

Як повідомляють в Офісі Генпрокурора, Управління Служби... Читати далі

Як повідомляють в Офісі Генпрокурора, Управління Служби... Читати далі

На головну сторінку