Ico Публікації Ico Горішні Плавні

800 тис. грн відшкодовано до бюджету Горішніх Плавнів. Гроші переплатили за вартість комп’ютерного томографа у 2020 році

Комп’ютерний томограф. Фото: Лікарня інтенсивного лікування м. Горішні Плавні у Facebook

Обласна прокуратура завершила досудове розслідування в кримінальному провадженні про закупівлю комп’ютерного томографа (КТ). За даними слідства, у 2020 році, при укладенні з київським товариством договору на придбання КТ, очільник лікарні включив до вартості медичного обладнання відмінений податок, чим спричинив переплату з бюджету  800 тис. грн. Тим часом Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського також планує купити вартісне обладнання – систему магнітно-резонансної томографії. І на дискримінаційні умови закупівлі вже поскаржилися дві компанії.

Як повідомляє пресслужба обласної прокуратури, нині завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні. За даними слідства, у травні 2020 року, незважаючи на звільнення від сплати податку на додану вартість операцій із постачання медичних товарів і обладнання у період запобігання поширенню COVID-19, генеральний директор, при укладенні з київським товариством договору про закупівлю комп’ютерного томографа, включив вказаний податок до вартості томографа.

У подальшому постачальнику медичного обладнання сплатили зайві кошти з місцевого бюджету. Мова йде про 800 тис. грн податку на додану вартість. Під час досудового розслідування безпідставно отримані кошти товариство повернуло на рахунок комунального підприємства, яке, у свою чергу, перерахувало їх до бюджету міста Горішні Плавні.

Нині прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно генерального директора комунального підприємства.

Традиційно правоохоронці не розкривають усіх деталей, але тендер на придбання комп’ютерного томографа зберігся у системі Prozorro. У листопаді 2019 року його замовила Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні. Переможцем тендеру стало київське ТОВ «Медгарант». Остаточна ціна за комп’ютерний томограф склала 12 млн 492 тис. грн, зокрема в договорі вказано 817 тис. 233 грн податку.

Скріншот із системи Prozorro

Цікаво, що ще на етапі подання пропозицій до закупівлі виникли питання. Так, ТОВ «Астріум», яке є офіційним дистриб’ютором Canon Medical Systems в Україні, звернуло увагу на дискримінаційні умови. На думку товариства, зазначеним у тендерній документації медико-технічним вимогам могла відповідати лише система виробника Neusoft NeuViz 16 Essence, через що виробники та продавці інших систем були позбавлені можливості взяти участь у закупівлі. Але вимоги ТОВ «Астріум» усунути порушення залишили без змін. Представники тендерного комітету лікарні відповіли, що запропоновані зміни зменшать комфорт пацієнтів при обстеженні, а в деяких випадках зроблять неможливим проведення дослідження людей, які страждають на клаустрофобію.

Скріншот із системи Prozorro

У договорі не вказали, обладнання якого виробника поставили до Горішніх Плавнів. Але у 2020 році в місцевих ЗМІ з’явився сюжет, в якому розповіли, що для міської лікарні придбали сучасний комп’ютерний томограф Neu Viz.

Тим часом, 14 лютого 2023 року, КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М. В. Скліфосовського» оголосила про закупівлю системи магнітно-резонансної томографії всього тіла з надпровідним магнітом. Про це йдеться у системі Prozorro.

Первинна пропозиція – 49 млн 700 тис. грн. Строк поставки обладнання – 30 червня 2023.

За умовами тендеру, лікарня планує придбати систему МРТ, випущену не раніше 2022 року. У тендерній документації детально прописані медико-технічні умови, зокрема магніту, градієнтної системи, радіочастотної системи тощо. Закупівлю проводять як відкриті торги з особливостями, тобто за пришвидшеною процедурою.

І знову на етапі пропозицій є скарга на те, що умови закупівлі заточені так, щоб у тендері міг взяти участь лише той учасник, який запропонує обладнання визначеної марки та конфігурації. Крім того, сумнів викликали і строки проведення закупівлі.

Так, вже згадуване ТОВ «Астріум» звернуло увагу, що умовам, заявленим у тендерній документації, відповідатиме лише модель МРТ Magnetom Amira компанії Siemens Healthineers, що є дискримінацією стосовно інших учасників і зменшує конкретність закупівлі. На що замовник прийняв рішення внести відповідні зміни до вимог тендерної документації на закупівлю.

Скріншот із системи Prozorro

Інший претендент – SENSO DYNAMICS LLC – обурився пришвидшеними строками, які здебільшого стосуються військових закупівель, натомість для медичного обладнання, на думку компанії, цей строк повинен бути від 15 до 30 днів. У своїй скарзі представники SENSO DYNAMICS LLC іронізують: «Хто здатний і мотивований працювати так швидко (відкласти всю іншу роботу, перекласти свої документи на англійську, підтвердити досить складну специфікацію, розрахувати ціну, отримати вартість мультимодальної доставки, організувати та перекласти на українську купу документів)? Як ви думаєте, чи є десь у світі супермаркет, де можна покласти апарат МРТ у кошик для покупок і піти до каси? І в чому причина такої надзвичайної ситуації, якщо здача планується до кінця червня?». Також учасник заявив, що умови оплати замовника не захищено.

Скріншот із системи Prozorro

У відповідь тендерний комітет лікарні повідомив, що не вбачає жодної дискримінаційності в умовах оголошення про проведення закупівлі, зокрема і щодо строків проведення процедури закупівлі. А щодо встановлення умов оплати, у договорах дотримано норм чинного бюджетного законодавства.

Пропозиції за цим тендером прийматимуть до 22 лютого. 23 лютого пройде аукціон.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Три генератори за майже три мільйони купує мерія Кременчука. Без конкурсу, у давнього партнера

За незламність в умовах повномасштабної війни українці... Читати далі

За незламність в умовах повномасштабної війни українці... Читати далі

На головну сторінку