Ico Публікації Ico Кременчук

Три генератори за майже три мільйони купує мерія Кременчука. Без конкурсу, у давнього партнера

У зображенні використано фото з сайту VITOLUX

За незламність в умовах повномасштабної війни українці платять дорого. Але одна справа платити, інша ㅡ переплачувати. Журналісти МедіаДоказу звернули увагу на закупівлю, що з’явилася в мережі Рrozorro 16 лютого. За нею, виконком Кременчука придбав три дизельні генератори за 2 мільйони 820 тисяч гривень. Без конкурсу та зі строком виконання поставки аж до кінця цього року.  

Що купують

Придбати посадовці вирішили:

Цікаво, що строк поставки кожної одиниці — 31 грудня 2023 року. Закупівля пройшла без використання системи Prozorro, відповідно, і за відсутності конкуренції. Товар буде сплачено коштом місцевого бюджету. 

Ціна питання

В електронній системі відсутні сама угода і детальна специфікація товару. У звіті про договір вказано тільки назви генераторів. 

Пошуковий запит щодо першої позиції точного співпадіння не дає. Але вартість дизель-генераторів потужністю 220 кВт коливається від одного до майже двох мільйонів, залежно від специфікації.

Значно простіше порахувати ціни на генератори VITOLUX. Це компанія з Болгарії, і на її сайті люб’язно вказані ціни на позиції.

Генератор дизельний трифазний турбо, 150KVA/120KW VITOLUX, 6 циліндрів  

Різниця — 409 685 гривень.

Генератор дизельний  трифазний турбо, 82KVA/66KW VITOLUX (на сайті підприємства вказана потужність 83KVA)

Різниця — 358 000 гривень.

Цікаво, що генератор потужністю 220 кВт цієї ж фірми, який виконком Кременчука купує за 1 275 000 гривень, обійшовся б у 801 915 гривень, тобто на 473 085 гривень дешевше.

Довідково

За даними bi.prozorro, протягом останніх п’яти місяців більше за кременчуцьку мерію за один генератор заплатило тільки ГУНП в Київській області  — 2 565 000 гривень. 

Кошти отримає

Угоду на три генератори віддали ФОП Жуков Роман Юрійович. За даними clarity project, активну участь у закупівлях підприємець почав брати з грудня 2022 року. Фактично за три місяці ФОП вже підписав 32 угоди на 8,25 мільйонів. Ще одна угода — на півмільйона — на стадії підписання. Всі закупівлі неконкурентні. 

Тільки виконком Кременчука, гуртом з двома КП (Кременчукводоканал та Теплоенерго), віддали підприємцю угод на 8  612 000.

Зв’язки

Жуков Роман Юрійович має відношення ще до кількох підприємств, що ведуть діяльність на території Кременчука.

Приміром, МП «ІНТЕР’ЄР» ,де пан Жуков є керівником, з 2016 року брало участь у тендерах.  Із того часу було підписано 2 980 договорів на суму 7.28 млн гривень. Найбільші замовники — комунальні та бюджетні установи, лідер за сумою угод ㅡ Кременчуцьке тролейбусне управління. 

Крім того, Жуков Роман Юрійович мав із кременчуцькою владою й інший зв’язок: разом з мерією він був відповідачем у судовій справі. 

Цивільна справа стосувалася нежитлових приміщень площею 8,5 та 8,3 кв.м., які було відчужено Кременчуцькою міською радою на користь відповідачів, серед яких і пан Жуков.  

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

росіяни поцілили двома ракетами по об’єкту критичної інфраструктури у Кременчуці

В ніч на 16 лютого росіяни завдали масованого ракетного... Читати далі

В ніч на 16 лютого росіяни завдали масованого ракетного... Читати далі

На головну сторінку