Ico Публікації Ico Розслідування Ico Лубни

Улюбленці лікарень: гаряче харчування до Лубенської лікарні постачатиме кафе, яке проводить банкети

Колаж ІА МедіаДоказ

МедіаДоказ продовжує розповідати про постачальників гарячого харчування  лікарням Полтавщини. Цього разу мова йде про Лубни й місцеву лікарню інтенсивного лікування. Підряди на постачання гарячого харчування пацієнтам лікарні у 2023 році розділили між собою два приватні підприємці, які є подружжям і володіють місцевим закладом для банкетів. Загальна сума двох угод – 7 млн 350 тис. грн.

Про тендери

6 січня комунальне підприємство «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» Лубенської міської ради провело дві закупівлі на послуги з організації харчування пацієнтів. Одну – на 4 млн 950 тис. грн – замовили в приватної підприємиці Ольги Гук, іншу – на 2 млн 400 тис. грн – у приватного підприємця Ігоря Гука. Про це повідомляють на сайті електронних закупівель Prozorro.

Обидві закупівлі провели без конкурсу. Згідно з укладеною угодою, підприємці годуватимуть пацієнтів (дорослих і дітей) Лубенської лікарні інтенсивного лікування до кінця 2023 року.

Про меню

Ми проаналізували меню Лубенської лікарні ІЛ за останні чотири роки. Перші зміни там стались у 2023: в меню пацієнтів дітей з’явилось м’ясо, а дорослим додали трохи масла, сиру та повидло до каші.

Отже, приблизне меню на 2023 рік однакове в обох постачальників. Для дорослих (включно із пацієнтами інфекційного відділення) передбачено сніданок, обід та вечерю. На сніданок дають 300 грамів супу (з крупою, макаронами або галушками), 20 грамів вершкового масла та 20 грамів твердого сиру. На обід – 250 або 300 грамів супу (може бути борщ, капусняк або розсольник) та 200 грамів каші (макарони) з 50 грамами овочевого гарніру. На вечерю – 200 грамів солодкої каші та 20 грамів повидла (у попередні роки замість каші була булочка). Тричі на день передбачено 50 грамів хліба та чай з цукром. Цукру 5 грамів це приблизно чайна ложка. М’ясо не передбачено.

Меню дітей майже однакове з дорослими. За винятком того, що їх годують п’ять разів на день, бо передбачено другий сніданок і полуденок. На другий сніданок дають 50 грамів печива або пряників, без напоїв. 50 грамів – це дві печенини або 1 пряник. На полуденок – 100 грамів запіканки, млинців або одне запечене яблуко. Під час обіднього супу чи борщу дітям додали 20 грамів курячого філе, а до каші – котлету, тефтелю, тушковану рибу чи омлет (усе не більше 90 грамів).

Примірне меню з угоди Лубенської лікарні ІЛ

Згідно з угодою, підприємець Ігор Гук постачатиме готові страви для пацієнтів дітей (14 000 порцій) та пацієнтів інфекційного відділення – дорослих (7 000 порцій) та дітей (3 000 порцій). Ціна за порцію складає 100 грн.

Угоду із підприємицею Ольгою Гук укладено на харчування стаціонарних дорослих хворих. Усього заплановано поставити 55 тисяч порцій. Ціна за одну порцію становить 90 грн.

Про підрядника

ФОП Гук Ігор Олександрович зареєстрований 22 роки тому в Лубнах. З 2018 року підприємець постачає готові страви для харчування хворих.  Так, спочатку в січні 2018 року Лубенський обласний наркодиспансер зробив у цього підприємця невелике замовлення без конкурсу на майже 107 тис. грн.

Із того часу підприємець став учасником і переможцем у 12 закупівлях на суму 12.92 млн грн, постачаючи готові страви хворим. Із ним підписано 12 договорів на суму 12.92 млн грн. За даними аналітичного порталу Clarity Project, усі ці закупівлі визнано неконкурентними. 8 з 12 договорів ФОП уклав із Лубенською лікарнею інтенсивного лікування.

Скріншот з порталу Clarity Project

Як зазначалося вище, на початку 2023 року договір на 2 млн 400 тис. грн  підприємець уклав із Лубенською лікарнею ІЛ.

Серед наданих документів до цієї великої закупівлі є довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації – трьох кухарів. Себе ж Ігор Гук вказав як керівника і водія-експедитора. Згідно з наданими наказами, двох кухарів прийнято на роботу до кафе «Віто» 18.12.2019 р., а третю (Ольгу Гук) – 07.12.2021 р. Підписано накази керівником ФОПу Ігорем Гуком.

У переліку матеріально-технічної бази підприємець вказує складські приміщення, два кондиціонери, генератор, 4 холодильники, морозильну камеру, ваги та мікроавтобус Renault Trafic, зареєстрований на нього.

За адресою потужностей, вказаних серед тендерних документів, розташоване вищезгадане кафе «Віто». У рекламі в соцмережах зазначено, що заклад працює під замовлення, там проводять корпоративи, банкети, сімейні свята. В коментарях відвідувачі дякують «Ользі Миколаївні та дівчатам».

Скріншот з Facebook

Про підрядницю

Ольга Миколаївна Гук зареєструвала ФОП 29 вересня 2022 року, і за 4 місяці підприємництва змогла отримати замовлення від лубенської лікарні на майже 5 млн грн.

У довідці про наявність працівників відповідної кваліфікації підприємиця вказала тих же 4 працівників, що й Ігор Гук. Тільки себе зазначила як керівницю, кухарку та відповідальну за здійснення громадських операцій. На обох кухарів додано накази про прийняття на роботу в кафе «Віто». Тільки, на відміну від попередньої закупівлі, працівниць на постійну роботу взяли з 12.10.2022 р., а підписано накази Ольгою Гук.

Матеріально-технічну базу та адресу потужностей підприємиця вказала такі ж, що й Ігор Гук. Як досвід підприємиця продемонструвала п’ять замовлень Лубенської лікарні ІЛ та Полтавського обласного наркологічного диспансеру, починаючи від 16.02.2020. Але ця інформація не відповідає дійсності, бо на час укладання цих угод ФОП Ольга Гук не була зареєстрована, а всі зазначені угоди уклали із ФОП Ігор Гук.

Зв’язок

Ольга та Ігор Гуки – подружжя. Про те, що вони є чоловіком та дружиною, свідчать копії паспортів обох підприємців. До того ж, обидва підрядники зареєстровані за однією адресою в Лубнах.

Схоже, тендер на кейтерингові послуги (послуги з організації харчування) довелося розділили між подружжям. В держреєстрі ФОП Ігор Гук за сплатою податків зазначено як ФОП 2 групи, тобто максимально допустимий розмір доходу за рік для такого підприємця не повинен перевищувати 5 млн грн. З 2018 по 2022 роки, поки підприємець постачав готові страви до лікарень, щорічна сума тендерів не перевищувала цей ліміт. А в 2023 році сума двох договорів на організацію харчування пацієнтів Лубенської лікарні ІЛ склала 7 млн 350 тис. грн. Тому, припускаємо, знадобилась допомога іншого новозареєстрованого підприємця. В Ольги Гук також ФОП 2 групи, тобто її річний дохід теж не повинен бути більшим за 5 млн грн. І саме на 4 млн 950 тис. грн Лубенська лікарня підписала з нею угоду.

Ми помітили й інший зв’язок. Перше державне замовлення підприємець Ігор Гук отримав у 2018 році від Лубенського обласного наркологічного диспансеру. Серед даних порталу Clarity Project збереглася інформація про перевірку диспансеру в Лубнах у 2018 році. Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками перевірила, як у медзакладі дотримуються вимог законодавства щодо якості лікарських засобів. Серед учасників перевірки зазначено Гук Ольгу Миколаївну, яка 03.09.2018 р. (час перевірки) працювала в закладі головною медичною сестрою. А в довідці до закупівлі підприємиця вказує, що закінчила Лубенське медичне училище МОЗ за спеціальністю «Медична сестра».

Скріншот з порталу Clarity Project

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Скільки офіційно заробляє міський голова Глобиного та його заступники

Ми продовжуємо висвітлювати, скільки податків громадян... Читати далі

Ми продовжуємо висвітлювати, скільки податків громадян... Читати далі

На головну сторінку