Ico Публікації Ico Полтавщина

Генератори на понад 30 мільйонів без конкурсу купує КП «Полтававодоканал». Це не рекорд в області

у колажі використано фото з офіційних сайтів підприємств

За даними Prozorro, станом на 30 січня із 783 закупівель генераторів у Полтавській області, це придбання є поки що другим за вартістю і поступається тільки обласним тепловикам. Дана угода “посідає” 19 сходинку серед найбільших закупівель дизельних генераторів одним лотом по Україні, тоді як минулорічний лот Полтаватеплоенерго — на 9 місці. Журналісти МедіаДоказу проаналізували всі оголошені пропозиції по області від початку 2023 року і готові розповісти про долю понад 77 мільйонів гривень.

Кіт у мішку для КП “Полтававодоканал”

27 січня у системі закупівель з’явилось одразу два оголошення. За ними КП «Полтававодоканал» купує 20 генераторів на понад 30 мільйонів гривень двома лотами:

Обидві закупівлі проводили без використання електронної системи, а відповідно, і без конкурсу.

Лот на понад 28 мільйонів гривень віддали кременчуцькому підприємству ТОВ «МОНТАЖНО СЕРВІСНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ДІМ ЕЛЕКТРИКИ». 

За даними clarity-project, товариство зареєстроване в квітні 2021 року, має статутний капітал в 100 000 гривень, а участь у публічних закупівлях вперше взяло дещо більше місяця тому, в грудні 2022. Відтоді на рахунку підприємства 3 угоди, найбільша з яких укладена із КП «Полтававодоканал». 

Поставити генератори комунальникам мають до кінця року, а от які саме генератори — це вже загадка. В оприлюднених у системі даних ми не знайшли інформацію про технічні характеристики товару. 

Щодо другого лоту, то за 1 873 000 водоканал купує дизельний генератор SDMO J66 IV у ТОВ «БУДГАЗКОНСАЛТИНГ ЛТД». Учасник є більш досвідченим, має 14 угод, але їх загальна сума значно скромніша – понад 9 мільйонів гривень. 

Точних технічних характеристик генератора в документах до закупівлі не вказано. Але простий пошук за назвою в Google видає вартість в 2.5 рази нижчу. 

Найдорожчий генератор для КП «Полтаватеплоенерго»

Теж без конкурсу і також двома лотами 6 генераторів  на майже 9 мільйонів придбало Полтаватеплоенерго: 

Угоду на понад 5 мільйонів отримало ТОВ «Індастріал технік сервіс». Наразі це єдина закупівля, в якій підприємство взяло участь. 5 дизель-генераторних установок, потужністю 60 кВт, товариство має поставити до кінця лютого. 

Враховуючи що точних моделей і технічних характеристик не вказано, можемо шукати тільки за назвою. І найдорожчу установку з такою потужністю гугл знайшов за ціною 728 000 грн.

фото з сайту vinur.com.ua

А от що таке дизель-генератор OYB-500 KVA Standby Power, пошукова система взагалі не знає. 

Генератор за 3 710 000 має поставити ТОВ «КТД «Зернопродукт». В активі підприємства всього 2 закупівлі: одна в грудні 2022, інша січнева. Замовник – КП «Полтаватеплоенерго», ціна всіх угод — 40 136 000 гривень. Закупівлю на  36 мільйонів тепловики провели в грудні 2022 року, і згідно з нею мають отримати 12 генераторів до кінця цього місяця.

АТ “Лубнигаз”

У цьогорічній п’ятірці замовників підприємство має найскромніший вигляд. Купує 5 генераторів за 2 663 479 гривень. Торги проводили, перемогло ТОВ “Інвестгаз 2018”. 

Підприємство брало участь у 58 закупівлях на загальну суму в понад 27 мільйонів гривень. Із них понад 26 мільйонів віддало структурі АТ” Лубнигаз”, переважно за паливні матеріали.

Довідково

За останні кілька місяців установи області купували дизельні генератори починаючи від 49 000.

Середня вартість 400 000-800 000,  залежно від потужності. Найдорожчий дизельний генератор, який ми знайшли у продажу на онлайн майданчиках, коштував 1 346 000.

Динаміка закупівель у Prozorro

Наприкінці минулого року glavcom.ua опублікував дослідження динаміки закупівель генераторів за 11 місяців 2022 року. За цей період у державі закупили понад 10 тисяч генераторів на 1,5 млрд грн. 

Ціни на генератори в Prozorro

Ціни варіювалися залежно від типу генератора, потужності, бренду. Бензинові – одні з найдешевших, проте в них більші витрати палива у порівнянні з дизельними. Моделі на дизелі відрізняються економним споживанням, а також можливістю тривалої безперебійної роботи, однак вони значно дорожчі. 

Найбільше придбали бензинових генераторів потужністю до 10 кВт. Генератори потужністю понад 100 кВт здебільшого купували для забезпечення функціонування об’єктів критичної інфраструктури та житлово-комунальних послуг.   

Лідером із кількості закупівель була Київська область, на яку припадала четверта частина від загальної кількості генераторів на Prozorro. Там закупилися на 451 млн грн. 

Підписуйтесь на наші оновлення в телеграм та фейсбук

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Зарплати й премії міського голови Гребінки та його заступників

МедіаДоказ продовжує розповідати про оклади, надбавки,... Читати далі

МедіаДоказ продовжує розповідати про оклади, надбавки,... Читати далі

На головну сторінку