Ico Публікації Ico Кременчук

Пів мільйона – улюбленим адвокатам

Фото: Getty Images/iStockphoto

Рік лише розпочався, а комунальні підприємства Кременчука вже укладають угоди з улюбленими юристами кременчуцького виконкому – Адвокатським об’єднанням «Консалтінг груп». Ця фірма відома тим, що серед її засновників – оточення нардепа, а кременчуцькі школи, парки та комунальні заклади масово підписують із нею договори. Так, у перші дні 2023 року три КП (“Міськоформлення”, “Кременчуцьке тролейбусне управління ім.Л.Я. Левітана” та “Кременчуцьке міське управління капітального будівництва”) вже уклали угоди із «Консалтінг груп» на загальну суму у понад пів мільйона гривень.

Як було?

Останні кілька років у Кременчуці комунальні навчальні заклади масово укладають угоди на послуги з юридичної консультації та адвокатської діяльності. До прикладу, у 2021 році таких угод підписано на загальну суму 3 млн 197 тис. грн, у 2022 – на 3 млн 75 тис. грн. В усіх цих випадках юридичним партнером освітян та чиновників стало Адвокатське об’єднання «Консалтінг груп».

Згідно з даними системи аналітики відкритих даних Clarity Project, зазначена юридична фірма була учасником 123 закупівель і стала переможцем у 122 із них. З «Консалтінг груп» підписано 121 договір на суму 10.49 млн грн. Усі процедури визнано неконкурентними. Їх провели за прямими договорами без використання електронної системи.

Що відомо?

Адвокатське об’єднання «Консалтінг груп» заснували п’ять років тому. Засновником і керівником є Юрій Анатолійович Гордієнко. Співзасновником – Євгенія Володимирівна Деревягіна.

Юрій Гордієнко отримав свідоцтво адвоката у 2008 році. У 2010 був депутатом Автозаводської районної ради у Кременчуці від Партії Зелених України. У 2019 році був офіційним спостерігачем від кандидата на пост Президента України Петра Порошенка на виборчому окрузі № 146 (до складу округу входять частина Автозаводського району – все що на південь від мікрорайону Молодіжне, – і Крюківський район міста Кременчук).

Євгенія Деревягіна свідоцтво адвоката отримала у 2010 році. У 2019 році, як і Юрій Гордієнко, була офіційним спостерігачем від кандидата на пост Президента України Петра Порошенка на виборчому окрузі № 146. У тому ж році вона була довіреною особою кандидата (а нині нардепа) від політичної сили «За Майбутнє» Юрія Шаповалова.

АО «Консалтинг груп» відоме тим, що неодноразово захищало у суді інтереси провладної газети «Автограф». Зокрема у справі «чорнухи» проти Фелікса Уріна (конкурента Юрія Шаповалова на виборах) та у справі про захист честі, гідності та ділової репутації Оксани Піддубної (на час розгляду справи – депутатки міськради, відомої своєю критикою кременчуцької влади). Обоє засновників «Консалтінгу» значились представниками відповідача – редакції газети «Автограф».

Захищає «Консалтінг груп» й інтереси чинних нардепів. Наприклад, у 2020 році Юрій Гордієнко був представником відповідача Юрія Шаповалова. Позов про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди проти нардепа подав місцевий приватний нотаріус Олександр Ганночка.

Юрій Гордієнко значиться і представником відповідача Олексія Мовчана (нардепа і племінника Юрія Шаповалова) у справі про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди. Позов проти нардепа подав ексдепутат облради, а нині керівник Держпродспоживслужби у Кременчуці Володимир Барчук.

Що зараз?

Повномасштабна війна, схоже, мало що змінила в житті фаворитів кременчуцької влади. Так, з початку 2023 року із адвокатським об’єднанням «Консалтінг груп» вже укладено три угоди. 3 січня Кременчуцьке тролейбусне управління підписало договір на 199 тис. грн на послуги з адвокатської діяльності. У цей же день комунальне підприємство «Міськоформлення» уклало угоду на 192 тис. грн, але на послуги з юридичного консультування та юридичного представництва. Ну і 5 січня КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» підписало контракт на адвокатські послуги на 144 тис. грн.

Припускаємо, найближчим часом слід очікувати на масову потребу в адвокатських послугах і серед навчальних закладів міста.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Через пов’язану з Жеваго схему було виведено понад $223 млн та €18 млн,ー Фонд гарантування вкладів

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав позов проти... Читати далі

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав позов проти... Читати далі

На головну сторінку