Ico Новини Ico Горішні Плавні

Олігарх Костянтин Жеваго йде з посади невиконавчого директора та залишає раду директорів Ferrexpo

Фото: офіційний сайт FERREXPO

Як стало відомо з повідомлення компанії на сайті Лондонської фондової біржі, після появи у засобах масової інформації новини про затримання Костянтина Жеваго Рада директорів Ferrexpo провела засідання щодо його становища у компанії. Після консультацій із зовнішніми радниками та представниками екснардепа у Ferrexpo повідомили, що Жеваго залишає раду директорів. Тепер офіційно документують його відставку.

Тим часом суд французького міста Шамбері відправив олігарха під екстрадиційний арешт. Далі суд почне розглядати питання про екстрадицію Жеваго в Україну. Очікують, що це станеться на початку січня 2023 року. До цього часу екснардеп перебуватиме під арештом.

Нагадаємо: Костянтина Жеваго затримали представники кримінальної поліції Франції 27 грудня на гірськолижному курорті Куршевель у Франції за запитом Державного бюро розслідувань. У ДБР повідомили, що екснардеп намагався оскаржити правомірність затримання, але врешті погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції. 

Підозру у рамках розслідування кримінального провадження про розтрату $113 млн коштів банку «Фінанси та кредит» Костянтину Жеваго та кільком топменеджерам банку оголосили ще у 2019 році. У тому ж році олігарха оголосили у розшук по Україні, а через два роки – у міжнародний розшук Інтерполу.

Нині на майно підозрюваного екснардепа накладено арешт. Мова йде про акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, корпоративні права товариств та 26 об’єктів нерухомості.

Також наклали арешт на пов’язаних з Костянтином Жеваго юридичних осіб. Зокрема, на 14 майнових комплексів, 21 частину майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

У жовтні 2020 року арештовані активи вартістю понад 300 млн гривень були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами.

Довідка

Ferrexpo – група компаній зареєстрована у Швейцарії. Основні її активи – кілька виробників залізної руди – знаходяться в Україні у Полтавській області. Підприємство було засноване у 1960 році як Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат у місті Горішні Плавні. Комбінат було приватизовано у 2001 році урядом України. Як приватний бізнес компанія вперше з’явилася на Лондонській фондовій біржі у 2007 році.

Компанія виробляє окатиші з залізної руди, які є продуктом для сталеливарної промисловості. Безпосередньо в Україні розташовані підприємства, що видобувають залізну руду. За межами країни – підприємства, які продають готову продукцію, більшу частину якої компанія продає на металургійні заводи Східної Європи.

Автор: admin

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Міському голові Полтави Олександру Мамаю вручили підозру. Може отримати ще дві

СБУ розслідує справу щодо розголошення міським головою... Читати далі

СБУ розслідує справу щодо розголошення міським головою... Читати далі

На головну сторінку