Ico Публікації Ico Полтава

Обласний департамент будівництва проти аудиторів. Чи прислухаються до рішення суду?

На фото: Полтавський окружний адміністративний суд. Джерело: українська Вікіпедія

Нещодавно ми розповідали про тендер на капітальний ремонт гуртожитку у Решетилівці, який оголосив Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА. Його за 29,5 млн грн виконає полтавське ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ», яке має статутний капітал 100 грн і пов’язане з колишнім юрисконсультом КП «Облбудкомплект». Днями з ухвали Полтавського окружного адміністративного суду стало відомо – в іншій закупівлі між обласним департаментом будівництва і цією фірмою аудитори зафіксували порушення законодавства. Тоді департамент не погодився з висновками аудиторів і пішов до суду. А той став на сторону аудиторів. І поки у департамента є час на апеляцію, він уклав ще кілька мільйонних договорів на ремонти із цим самим підрядником.

Тендер з порушеннями

11 лютого 2022 року департамент будівництва Полтавської ОДА оголосив про тендер на капітальний ремонт санітарно-гігієнічних приміщень першого корпусу Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату, що в селі Лісне Полтавського району.

Свої пропозиції надали три компанії – ТОВ «Отеко», ТОВ «НВП «Термотех» та ТОВ «КП Груп». Остання вибула з аукціону. А у відкритих торгах нижчу цінову пропозицію – 4 млн 933 тис. грн –  запропонувало ТОВ «Отеко». І мало б бути переможцем, оскільки запропонована сума була найбільш економічно вигідною.

Але замовник відхилив цю пропозицію як таку, що не відповідає вимогам, встановленим законодавством (мова йшла про документи, які вимагав замовник, але  вони не були надані учасником). Зокрема, замовник вказав на те, що в одному із необхідних дозволів директором компанії досі вказано її колишнього керівника. І у підсумку департамент будівництва обрав підрядником «НВП «Термотех». У березні з ним підписали договір на 5 млн 552 тис. грн.

ТОВ «Отеко» назвали відхилення їхньої пропозиції дискримінаційним.

Скріншот з системи держзакупівель Prozorro

Держаудитслужба промоніторила закупівлю і знайшла порушення. Зокрема, не було надано копії чинного Сертифіката системи управління/менеджменту якістю, виданого на учасника закупівлі за стандартами ISO 9001:2015. Тобто замовник повинен був відхилити і пропозицію ТОВ «НВП «Термотех», бо підприємством також не надано всіх необхідних документів.

Але, схоже, підрядник був настільки важливим для департаменту, що він вирішив оскаржувати в суді висновок аудиторів про те, що закупівлю провели з порушеннями.

Як видно з ухвали Полтавського окружного адміністративного суду,  Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА відмовили в оскарженні висновку аудиторів і відхилили його позов. До прикладу, суд констатував, що замовник дав час ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ», щоб усунути невідповідності до своєї тендерної пропозиції, і той таки завантажив Сертифікат якості, але зробив це після закінчення гранично допустимого строку.

Тепер, після винесення ухвали суду, департамент може подати апеляцію. Або ж виконати вимоги аудиторів та усунути недоліки.

Тим часом, наприкінці червня обласний департамент будівництва і ТОВ «НВП «Термотех» підписали додаткову угоду, згідно з якою затвердили новий календарний план робіт і продовжили строк виконання робіт у Кобеляцькому психоневрологічному будинку-інтернаті до 23 грудня 2022 року.

Інші угоди

Поки тривали судові тяжби, департамент уклав у грудні 2022 року ще кілька мільйонних угод із «Термотехом». Так, компанія має виконати за 3,9 млн грн додаткові роботи на першому поверсі дитячої лікарні під Лубенський міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, додаткові роботи на п’ятому поверсі першого блоку Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці за 4,7 млн грн, капітальний ремонт приміщень будівель та споруди Лубенської спеціальної школи за 9,6 млн грн, та ремонт гуртожитку в Решетилівці за 29,5 млн грн.

Підрядник

ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ» заснували майже 20 років тому в Полтаві. Основний вид діяльності – будівництво житлових та нежитлових будівель. Розмір статутного капіталу – 100 грн.

Керівником фірми є Микола Горпинченко. З даних на сайті аналітичної системи Youcontrol видно, що Микола Горпинченко у 2016-2017 роках був суб’єктом декларування: у 2016 році – як заступник директора обласного госпрозрахункового КП «Облбудкомплект», а у 2017 році – як юрисконсульт того ж таки КП «Облбудкомплект».

Скріншот з Youcontrol

ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ» є переможцем у 60 закупівлях на суму 267.43 млн грн, з ним підписано 58 договорів на суму 266.73 млн грн. Згідно з даними Clarity Project, найбільше угод компанія уклала із Департаментом будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА – 28. Їхня загальна сума – 219,9 млн грн.

Скріншот з Clarity Project

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

РІК ВІЙНИ НА ПОЛТАВЩИНІ В ЦИФРАХ

Голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін підбив підсумок 2022... Читати далі

Голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін підбив підсумок 2022... Читати далі

На головну сторінку