Ico Публікації Ico Кременчук

Кременчуцьке тролейбусне управління: підряди і знижки для «своїх»

Фото ілюстративне

Нещодавно на прикладі двох оголошених закупівель ми розповідали як останні кілька років тендери Кременчуцького тролейбусне управління імені Левітана виграють одні й ті самі улюблені комунальним підприємством підрядники. І дива не сталося – підряди КТУ на перевезення працівників та охорону об’єктів знов виграли ті самі. При чому, якщо у перевізника конкурентів не було, то тендер на охорону комунальна «Муніципальна варта» змогла вибороти у шести конкурентів лише аномально знизивши початкову суму.

Перевезення

21 листопада Кременчуцьке тролейбусне управління оголосило тендер на перевезення працівників підприємства. Про це йдеться у системі державних закупівель «Прозорро». Переможець повинен впродовж 2023 року перевозити працівників КТУ з роботи і на роботу з двох спальних районів міста.

КТУ провело закупівлю у категорії «Відкриті торги із особливостями», тобто ті, що під час воєнного стану проводяться за пришвидшеною процедурою і навіть якщо на торги подається 1 учасник, закупівля відбувається (не проводять аукціон, а одразу переходять до розгляду пропозиції).

Останні чотири роки перевезення працівників тролейбусного управління виграє той самий перевізник — ПП «Євротранс-Сервіс». Цього року підприємство знов отримало підряд на перевезення, ставши єдиним учасником торгів. Оголошена вартість закупівлі 2 млн грн. Таку ж пропозицію подала компанія-перевізник.

Скрін з системи держзакупівель «Прозорро»

У попередні роки тролейбусне управління укладало договори із «Євротранс-Сервіс» на перевезення працівників на такі суми: у 2022 році  на 1 млн 550 тис. грн, у 2021 році – на 1 млн 236 тис. грн,  у 2020 році – на 846 тис. грн.

Підприємство зареєстроване 16 років тому в Кременчуці. Його керівником є Олег Кагал, чинний депутат Кременчуцької районної ради від партії “Рідне місто” і голова постійної депутатської комісії з питань транспорту і зв’язку, підприємництва, промисловості. Засновниками підприємства є Ольга Кагал, Олена Макидонська та Василина Іванченко. Основний вид діяльності – пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення (маршрутки «Євротранс-Сервісу» обслуговують міські маршрути № 1, № 10, № 17 та кілька приміських маршрутів).

Охорона

А от торги на охорону об’єктів (приміщень, споруд та території) були цікавішими. 21 листопада КТУ оголосило тендер на послугу з охорони об’єктів (приміщень, споруд та території). Про це йдеться в електронній системі закупівель «Прозорро».

Ці торги також проводили у категорії «Відкриті торги із особливостями». Але замість одного учасника свої пропозиції надали одразу шість учасників: комунальне підприємство «Муніципальна варта», ТОВ «МАСТЕР-ЗАХИСТ», ТОВ «А1 ОХОРОНА», багатопрофільна приватна фірма «Кольчуга-КІДІС», ТОВ «АНТАРЕС-3000» та приватне підприємство «ЕВЕРЕСТ О».

Як ми розповідали, останні кілька років підряди на охорону об’єктів тролейбусного управління виграє комунальне підприємство “Муніципальна варта”, яке, власне, і створили для охорони КП, шкіл, лікарень тощо. У 2019 році КТУ та «Муніципальна варта» заключили договір на охорону на 614 тис. грн, у 2020 – на майже 659 тис., у 2021 – на 654 800 грн.

Цьогоріч КТУ встановив очікувану вартість послуги на рівні 1 млн 138 тис. 800 грн. Перемогу в тендері з-поміж 6 учасників, як і очікувалось, здобула КП «Муніципальна варта». Комунальне підприємство запропонувало набагато меншу ціну – лише 427 тисяч 50 гривень. Тобто майже на майже 711 тисяч менше за очікувану вартість.

Цікаво, що первинна пропозиція «Муніципальної варти» не передбачала аж такої «спеціальної знижки», але інші учасники тендеру почали суттєво занижувати ціну. Відтак в остаточній пропозиції КП ціна зменшилась втричі (!) від початкової.

Обґрунтовуючи аномально низьку ціну очільник «Муніципальної варти» повідомив замовнику, що враховує воєнний стан і важливість підприємства для міста, тому надає «спеціальну знижку» і бере на себе відповідальність виконувати роботи «якісно і в повному обсязі» навіть при такій ціні.

Така відповідь влаштувала замовника і він оголосив про намір укласти договір. Схоже, варто очікувати, що після укладання угоди через певний час її переглянуть і з’являться додаткові угоди до договору, в яких сума за охорону зросте.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ. 

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Сили ППО збили до 10 ракет над Полтавщиною

5 грудня росія здійснила черговий ракетний удар по Україні.... Читати далі

5 грудня росія здійснила черговий ракетний удар по Україні.... Читати далі

На головну сторінку