У Полтаві визначились із підрядником на новорічні подарунки для дітей

Як стало відомо із платформи публічних закупівель «Прозорро» Департамент освіти Полтавської міської ради 23 листопада уклав договір з фірмою ТОВ «Компанія Крок Трейд» на придбання 28,5 тис. наборів цукерок на загальну суму в понад 7 млн грн.
Подарунковий набір
За умовами тендеру подарункові набори для дітей повинні бути розфасовані в паперові пачки з малюнками на новорічну тематику. Маса одного подарункового пакету – не менша 540 г.
Набір повинен складатися із:
- глазуровані шоколадною, молочно-шоколадною або кондитерською глазур’ю – 3 штуки;
- цукерки на вафельній основі – 4 штуки;
- цукерки праліне – 6 штук;
- цукерки зі збивним корпусом глазуровані шоколадною або кондитерською глазур’ю – 7 штук;
- цукерки з корпусами молочно-грильяжними та м’яким грильяжем – 4 штуки;
- цукерки желейні – 10 штук;
- цукерки карамель – 4 штуки;
- шоколад – 2 штуки.
Очікувана вартість новорічних подарунків становила 7 млн 125 тис. грн, але підрядник готовий виконати замовлення за 7 млн 68 тис. грн. Таким чином ціна за один набір із 40 цукерками складе 248 грн.
Цікаво, що на онлайн-магазинах можна знайти подарункові набори із переліченими цукерками, глазурованими шоколадною глазур’ю, на вафельній основі, праліне, желейними тощо (усього 40 штук) вагою 550 г і вище, які вартують на 100 грн дешевше:

Підрядник
Єдиним учасником торгів стало ТОВ «Компанія Крок Трейд», засноване два роки тому у Полтаві. Основний вид діяльності – оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами. Його керівником є Віталій Попельнюк, який також разом із Олександром Ягольніцером є засновником компанії. Віталій Попельнюк балотувався у 2020 році до Полтавської міської ради від «Європейської солідарності», але не пройшов.
Закупівля воєнного часу?
Департамент освіти провів закупівлю новорічних подарунків у категорії «Відкриті торги із особливостями», тобто як таку, що підпадає під дію постанови №1178 від 12.10.2022 про закупівлі під час воєнного стану. Торги з особливостями можуть відбутись, якщо пропозицію подасть навіть один учасник. У такому випадку просто не буде проводитись аукціон, а закупівля відразу переходить на період розгляду пропозиції. Але головне, що у відкритих торгах з особливістю майже всі строки коротші, ніж у відкритих торгах. Це особливо важливо для закупівель у воєнний час. Але навіщо такий поспіх із подарунковими новорічними наборами і чи є така закупівля необхідною в умовах воєнного стану?
Для порівняння
Коли на початку вересня частина полтавських учнів пішла на навчання офлайн, батьки почали цікавитись умовами і виявилось, що попри перевірки майже половина укриттів у навчальних закладах неготові прийняти дітей. Соцмережі сколихнули фото туалетів у шкільних сховищах, зокрема у соцмережі потрапила світлина, де в одній зі шкіл Полтави дітям в якості туалету в укритті запропонували відро.

Крім того, депутатка Юлія Костенко під час онлайн-засідання освітньої комісії Полтавської міськради розповіла, що це не поодинокий випадок, адже у деяких школах міста у сховищах учням пропонують ходити в туалет не тільки у відра, а ще й у пакети.
На сайтах каталогів товарів великі біотуалети коштують до 10 тис. грн. Тобто, 7 млн грн, витрачені на цукерки, у середньому могли б перетворитись на майже 1000 біотуалетів для навчальних закладів.

В умовах війни відкритими торгами із особливістю для департаменту освіти могли б стати й облаштування сховищ у навчальних закладах. Ми подивились у системі закупівель «Прозорро» скільки коштів пішло на поточні ремонти укриттів полтавських закладів освіти. Так, з серпня Департамент освіти замовив ремонт підвальних приміщень у загальноосвітніх школах у с. Абазівка, с. Валок, с. Чорноглазівка, у навчально-виховних комплексах у с. Пальчиківка, с. Бричківка, с. Тахтаулове, с. Гожули та с. Супрунівка, які відносяться до Полтавської громади. Ремонт укриття замовили також для початкових шкіл Полтави № 41, № 42, № 43 та № 44. Вартість з кожного з цих ремонтів коштувала 500 тис грн. Тобто на ремонт 11 укриттів у 11 школах департамент витратив менше аніж на одну закупівлю на цукерки. Виходячи з цін на ремонти із замовлень департаменту освіти, 7 млн на новорічні подарунки – це витрати на 14 ремонтів підвальних сховищ у школах.
Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів: ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та EUACI. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію ІРРП та EUACІ.
Коментарі
Залишити коментар
Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті