Ico Публікації Ico Полтава

Скандальну справу про небезпечні консерви для продрезерву Полтави на 8,3 млн грн передано в Одесу

Фото Головного управління Держпродспоживслужби

Днями прокуратура Полтавської області повідомила про подання до суду двох позовних заяв щодо неякісних консервів для продрезерву, які в березні 2022 року бюджетним коштом закупила Полтавська міська рада. За даними Держпродспоживслужби, продукт, який мав відповідати ДСТУ, був виготовлений із «сировини невідомого походження», в антисанітарних умовах та з порушеннями вимог харчового законодавства. 

Про що мова?

У березні 2022 року медіа Полтавщини повідомляли про активне формування продовольчого резерву Полтави. Набір продуктів було сформовано на випадок запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, зокрема для забезпечення потреб харчування особового складу територіальної оборони та внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану.

Тоді мер Полтави Олександр Мамай повідомив, що продукти довготривалого зберігання закуповують для малозахищених груп населення, пенсіонерів, багатодітних родин тощо… 

В інтерв’ю міський голова Полтави відзначив, що його принципова позиція ─ закуповувати продукти тільки у виробників, які тоді обіцяли знижку. 

https://t.me/mediadokaz

Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко конкретизував номенклатуру продовольчого резерву:

борошно — 80000 кг;

консерви м’ясні (свинина тушкована) — 80000 шт.;

консерви м’ясо-рослинні (каша перлова зі свининою) — 80000 шт.;

крупа пшенична — 80000 кг;

макаронні вироби — 80000 кг;

олія соняшникова — 60750 л;

цукор — 80000 кг.

Новина з’явилася 17 березня, а вже 22-го у системі Prozorro з’явився договір від 18 березня про закупівлю консервів на загальну суму 8 мільйонів 323 тисячі 200 гривень.

Що купували?

Згідно з договором, підприємство ТОВ «ПРОДОПТОМ» зобов’язувалося постачати і передавати у власність продукти харчування: консерви м’ясні (свинина тушкована), термін зберігання яких не більше 4 років, фасовані у банки 525г, в кількості 80000 шт. 

Продукт мав відповідати вимогам ДСТУ 4450:2005.

В кого купували ?

Договір було укладено з ТОВ «ПРОДОПТОМ». Підприємство зі статутним капіталом в 1000 гривень, на момент підписання договору, існувало менше року, і не мало великих замовлень. 

Скріншот з аналітичної системи YouControl

Що отримали?

Травнева перевірка Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області показала — постачальник виготовляв консерви в антисанітарних умовах з речовини невідомого походження. 

Було виявлено низку порушень вимог харчового законодавства, а саме: обладнання застаріле, стіни, стеля та підлога мали пошкодження цілісності, що унеможливлювало результативне миття та дезінфекцію, стіни та стеля місцями були уражені пліснявими грибками.

Фото Головного управління Держпродспоживслужби

Витяжна система не працювала, на витяжках був пил, на технологічному обладнанні — корозія. У приміщеннях були наявні мухи, електричні пастки для комах були переповнені. Крім того, на підприємстві використовувалася сировина невідомого походження (відсутня простежуваність).

Це якщо стисло. У наявних судових рішеннях щодо проведеної перевірки ми нарахували 33 порушення вимог чинного законодавства!

Враховуючи зазначені фактори, Держпродспоживслужба дійшла висновку, що можливе забруднення продукції, вживання якої може призвести до реальної загрози захворювання на смертельну хворобу ботулізм. Ухвалено рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів на вищезазначеній потужності.

Фото Головного управління Держпродспоживслужби

ТОВ «ПРОДОПТОМ» через суд намагалося оскаржити результати перевірки. На момент підготовки матеріалу судові рішення були не на користь підприємства. 

Велике питання до посадовців Полтави

Перевірка Держпродспоживслужби відбулася в травні, а в червні, за даними прокуратури, виконком Полтавської міської ради прийняв рішення про роздачу вказаних консервів у складі продуктових наборів жителям Полтавської територіальної громади.

За даними медіа, у Полтаві протягом літа малозахищеним верствам населення мали роздати до 65 тисяч продуктових наборів з продрезерву.

Рішення передбачало роздачу продуктових наборів:

Фото Головного управління Держпродспоживслужби

Продуктовий набір на одну особу мав містити:

Щоправда, згодом Олександр Мамай повідомив, що продуктові набори з продрезерву доукомплектовуються і відомостей про те, що фактично небезпечні консерви потрапили до споживачів ми не знайшли.

Що далі?

20 жовтня Полтавський окружний адміністративний суд, розглянувши справу за адміністративним позовом ТОВ «ПРОДОПТОМ» до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, вирішив: у задоволенні позову відмовити повністю.

21 листопада Полтавська окружна прокуратура повідомила, що звернулася до суду з двома позовними заявами:

На момент підготовки матеріалу стало відомо, що Господарський суд Полтавської області, розглянувши матеріали за позовною заявою керівника Полтавської окружної прокуратури, ухвалив: матеріали справи направити за територіальною підсудністю до Господарського суду Одеської області.

Автор: Цокур Оксана

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

ПублікаціїРозслідування
ПублікаціїРозслідування

Два мільйони на перевезення працівників та мільйон на охорону. Тендер виграють знов ті самі?

Комунальне підприємство «Кременчуцьке тролейбусне управління... Читати далі

Комунальне підприємство «Кременчуцьке тролейбусне управління... Читати далі

На головну сторінку