Ico Публікації Ico Розслідування Ico Кременчук

Два мільйони на перевезення працівників та мільйон на охорону. Тендер виграють знов ті самі?

Колаж ІА МедіаДоказ

Комунальне підприємство «Кременчуцьке тролейбусне управління імені Л.Я. Левітана» замовляє дві послуги. Перша передбачає перевезення працівників КТУ впродовж року. Оголошена вартість закупівлі 2 млн грн. Друга послуга – це охорона об’єктів (приміщень, споруд та території). Початкова ціна – 1 млн 138 тис. грн. Останні кілька років тендери на ці послуги виграють одні й ті самі улюблені комунальним підприємством підрядники. Чи зміниться щось цього разу?

Перевезення працівників

21 листопада Кременчуцьке тролейбусне управління оголосило тендер на перевезення працівників підприємства. Як видно з системи державних закупівель «Прозорро», переможець повинен впродовж року перевозити працівників КТУ з роботи і на роботу за маршрутом: вранці з Молодіжного та Раківки ico Спальні мікрорайони у Кременчуці та ввечері від КТУ до зазначених районів.

Скріншот із системи електронних закупівель «Прозорро»

Останні чотири роки перевезення працівників тролейбусного управління виграє той самий перевізник — ПП «Євротранс-Сервіс». Підприємство зареєстроване 16 років тому в Кременчуці. Його керівником є Олег Кагал, чинний депутат Кременчуцької районної ради від партії “Рідне місто” і голова постійної депутатської комісії з питань транспорту і зв’язку, підприємництва, промисловості. Засновниками підприємства є Ольга Кагал, Олена Макидонська та Василина Іванченко. Основний вид діяльності – пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення (маршрутки «Євротранс-Сервісу» обслуговують міські маршрути № 1, № 10, № 17 та кілька приміських маршрутів).

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, підприємство періодично отримує переможні контракти у закупівлях із комунальними підприємствами на передрейсовий/післярейсовий медичний огляд водіїв або на технічний огляд транспорту, але тендери від КТУ – найбільші. Так, на 2022 рік тролейбусне управління уклало договір із «Євротранс-Сервіс» на перевезення працівників на 1 млн 550 тис. грн,  2021 рік – на 1 млн 236 тис. грн,  2020 рік – на 846 тис. грн. У 2019 році закупівлю проводили за спрощеною процедурою, тобто переможця могли обрати навіть якщо подався тільки один учасник, і таким став «Євротранс-Сервіс».

У 2020 році учасників було троє. До фіналу вийшли два підприємства – «Євротранс-Сервіс» та ТОВ «ВІДІАР АВТО». Останній надав на 90 тис. меншу пропозицію за конкурента і мав би стати переможцем. Але замовник відхилив пропозицію цього учасника через те, що документи, які надала компанія, містили недоліки й їх не було усунуто у відповідні строки.

У 2021 році «Євротранс-Сервіс» став переможцем після проведення переговорної процедури.  Тобто КТУ двічі оголошувало закупівлю, але на відкриті торги подавалось менше двох учасників. Але у законодавстві є пункт, який передбачає, що якщо процедуру відкритих торгів було двічі відмінено, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, то можна застосувати переговорну процедуру закупівлі. Цим і скористалося комунальне підприємство, уклавши договір із «Євротранс-Сервіс».

Охорона

21 листопада комунальне підприємство оголосило тендер і на послугу з охорони об’єктів (приміщень, споруд та території). Про це йдеться в електронній системі закупівель «Прозорро». За умовами тендеру, загальна кількість послуг з охорони становитиме 14235 люд/год. Двох охоронців (одного із собакою) наймають для охорони двох об’єктів КП.

Останні кілька років підряди на охорону об’єктів тролейбусного управління виграє комунальне підприємство “Муніципальна варта”, яке, власне, і створили для охорони КП, шкіл, лікарень тощо.

У 2019 році КТУ та муніципальна варта заключили договір на охорону на 614 тис. грн, у 2020 – на майже 659 тис., у 2021 – на 654 800 грн.

Що цікаво, закупівлі 2019 і 2020 років були без використання електронної системи, тому муніципальна варта була єдиним учасником, який і став переможцем. А от у минулому році, хоча і проводили спрощену процедуру закупівлі, тобто переможцем аукціону міг знову стати лише один учасник, на торги вийшли одразу троє. Крім муніципальної варти, свої пропозиції подали полтавські охоронні підприємства ТОВ «АНТАРЕС-3000» і ПП «ЕВЕРЕСТ О». З пропозицій схоже, що полтавські фірми хотіли розіграти підряд між собою, бо їхня попередня пропозиція різнилася в 17 тисяч, а остаточна – в …1 гривню на користь «Антареса». Втім пропозиція кременчуківців стала найнижчою: спочатку КП «скинуло» майже 100 тис. від очікуваних замовником 800 тис., а потім — ще майже 50 (відповідно на 9 і 10 гривень менше за конкурентів), і стало переможцем. Остаточна ціна договору – 654 800 грн.

Скріншот із системи електронних закупівель «Прозорро»

У грудні 2021 року ТОВ «АНТАРЕС-3000» подало заяву до Держаудитслужби, повідомивши, що “службові особи КП «Кременчуцьке тролейбусне управління імені Л.Я.Левітана» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, маючи на меті заволодіти бюджетними грошовими коштами, неправомірно проводять спрощену процедуру закупівлі, а не відкриті торги”. Відповіді на цю заяву поки що не отримано.

Скрін із системи електронних закупівель «Прозорро»

Улюблені партнери

Як свідчить розслідування аналітикині ГО КІПЦ «Європейський клуб» Лариси Гориславець, перевезення працівників та охорона – не єдині закупівлі, де КТУ проявляє прихильність до тих самих підрядників. Так, для трьох кременчуцьких підприємців, Володимира Солуяна, Анастасії Величко та Максима Костькіна, за даними аналітичної системи YouControl, КТУ стало взагалі єдиним партнером. У кожного із вказаних вище ФОПів є по кілька підприємств, де вони — засновники, співзасновники або керівники. Аналітикиня помітила, що вони часто зустрічаються на тендерах як конкуренти, але в документах – то пов’язані адреси, то просвічуються в сканованих паперах печатки одне одного. Тому є підозра, що це одна компанія, яка працює на спільний результат, але створює враження конкуренції і боротьби.

Приміром, зв’язок між ФОПами та їх фірмами журналісти простежили, коли переглянули тендерні документи учасників торгів в Prozorro. ТОВ “Автопоставка 3000” підтверджує якісне виконання договору з боку  ФОП Величко. Документ про це видрукувано так, що на звороті просвічуються реквізити ТОВ “Трансспецтрейд”, де засновником є Костькін.

Скріншот із розслідування у «Кременчуцькій газеті»

Як відзначають у розслідуванні, вказані фірми часто перетинаються на тендерах одне з одним. У таких випадках учасники не знижують ціну, а той, хто має дорожчу пропозицію, не завантажує повний пакет документів, очевидно, вже на старті усвідомлюючи свою участь “для галочки”.

Пропозиції на послуги перевезення та охорони КТУ прийматиме до 29 листопада, початок аукціону – 30 листопада. Тоді стане видно, чи продовжує комунальне підприємство обирати ті самі фірми для своїх закупівель, чи ні.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Новини
Новини

Суд у Кременчуці знову виставляють на продаж, а з ним 2 клуби і комплекс “Міжрайшовк”

Нещодавно МедіаДоказ повідомляв про те що Фонд держмайна... Читати далі

Нещодавно МедіаДоказ повідомляв про те що Фонд держмайна... Читати далі

На головну сторінку