Ico Новини Ico Полтавщина

На Полтавщині обговорили план евакуації людей при надзвичайних ситуаціях. Три громади розкритикували

Фото з офіційного  вебсайту Полтавської ОВА

14 листопада відбулась апаратна нарада у Полтавській ОВА, де обговорили заходи евакуації в умовах воєнного стану. Такі кроки називають малоймовірними, а алгоритми з евакуації населення внаслідок повного блекауту чи руйнування Кременчуцької ГЕС опрацьовують для виявлення помилок. Приміром, Кобеляцька, Новосанжарська й Білицька громади вже отримали критику за «сумніви з приводу евакуації населення до них».

Для громад розробили план дій на випадок ситуацій в умовах війни, які можуть стати причиною евакуації цивільного населення. На апаратній нараді зазначили, що для Полтавської області такі ситуації є малоймовірними, але план дій є по кожній. Евакуацію називають найбільш дієвим заходом, який дозволить уникнути загибелі людей та втрату майна.

В умовах війни виокремили 4 можливих причини евакуації:

Евакуація через бойові дії

Віктор Стеблянко, т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОВА, повідомив, що Полтавщина визнана безпечним регіоном. Тому до нас планують продовжувати евакуацію людей з Донецької області та інших регіонів, де йдуть бойові дії. Область до цього готова, є відповідний план дій та створено спеціальний штаб. 

Застосування зброї масового ураження

На випадок такої загрози в області провели штабні навчання. Під час навчань сили оборони також розрахували зони можливого ураження в залежності від погоди, потужності боєприпасів, місця ураження тощо. 

Руйнування техногенних об’єктів

Руйнування Кременчуцької ГЕС може призвести до затоплення населених пунктів, внаслідок чого потрібно буде евакуювати 200 тисяч людей. За словами Віктора Стеблянка, дехто з керівників громад не розуміє рівня відповідальності, який на них покладено. Посадовець зауважив, що Кобеляцька, Новосанжарська та Білицька громади «мають сумніви з приводу евакуації населення до них». Віктор Стеблянко попросив правоохоронні органи розібратися у позиції вищеназваних громад, і зауважив, що розпорядження має бути виконано. 

Натомість Полтавська РВА збільшила до семи кількість громад у районі, куди можуть евакуювати людей через підтоплення. До плану внесуть Мачухівську та Щербанівську громади.

Блекаут 

Хоча за словами Віктора Стеблянка, ймовірність повного знищення критичної інфраструктури регіону мала, але потрібно враховувати підступність ворога. План дій на випадок повної відсутності тепла, води й світла вже розробили, людей будуть евакуйовувати у підготовлені «Центри Незламності».

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Новорічний піар розпочався: понад сім мільйонів гривень витратять в області на цукерки, а за встановлення ялинки голосуватимуть у телеграм-каналі Олександра Мамая

Війна війною, а політичні рейтинги ніхто не відміняв. Схоже,... Читати далі

Війна війною, а політичні рейтинги ніхто не відміняв. Схоже,... Читати далі

На головну сторінку