Ico Новини Ico Кременчук

Підозра в ухилянні сплати 700 мільйонів податків: на Кременчуцькому нафтопереробному заводі відбулися обшуки

Як повідомляє пресслужба Бюро економічної безпеки, 9 листопада співробітники БЕБ разом із Службою безпеки України проводили обшуки на Кременчуцькому нафтопереробному заводі за підозрою керівництва підприємства в ухиленні від сплати 700 млн грн податків. У схемі ухилення також задіяна група підприємств, які постачають паливно-мастильні матеріали, власником яких є один із українських олігархів.

Як інформує БЕБ, слідство встановило, що протягом 2019-2022 років службові особи декількох підприємств ймовірно занизили податкові зобов’язання з акцизного податку. Зокрема, приховували та не відображали у податковій та бухгалтерській звітності фінансово-господарські операції. Ухилення від сплати податків може становити понад 700 млн грн.

Обшуки проводили в офісних приміщеннях та на самому НПЗ. Правоохоронці шукали документальну доказову базу та попередили знищення предметів та документів, які підтверджують вчинення ймовірного злочину. 

Також перевіряють інформацію про підробку пального. Детективи проводять забір зразків палива для експертизи. Виявлені та вилучені документи та предмети, що підтверджують протиправну діяльність, будуть визнані речовими доказами.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводять за ознаками порушення передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України «Ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів».

Крім того, співробітникам СБУ, схоже, довелось прибути на «Укрнафту» зранку 9 листопада не тільки заради обшуків, а задля забезпечення її передачі до держвласності. За інформацією самого СБУ, його співробітники прибули на НПЗ, щоб запобігти дестабілізації його роботи та забезпечити передачу до державної власності у робочому стані.

Напередодні з’явилось повідомлення від самого підприємства про блокування його роботи озброєними людьми. У повідомленні йшлося, що співробітників та керівників «Укрнафти» не допустили на робочі місця. За інформацією «Укрнафти», представники акціонерів НАК «Нафтогаз» та Міноборони нібито не надали документів щодо діяльності Товариства в новому форматі, а також рішення суду, яке санкціонує проведення силових дій.

Нагадаємо, 5 листопада за підсумками засідання Ставки Верховного Головнокомандувача Кременчуцький нафтопереробний завод у складі «Укртатнафти» було передано у власність держави. Разом із ПАТ «Укртатнафта» примусово відчужили акції ПАТ «Укрнафта», АТ «Мотор Січ», ПрАТ «АвтоКрАЗ» та ПрАТ «Запоріжтрансформатор». 

Міністр оборони України Олексій Резніков пояснив, що відчуження у власність держави акцій п’яти стратегічно важливих підприємств, які пов’язані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, В’ячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним, не є їхньою націоналізацією. Це вилучення майна на час воєнного стану. По закінченню військового стану відповідно до вимог Закону вказані активи можуть бути передані власнику, або із відповідним відшкодуванням їхньої вартості.

Загалом у власність держави перейшли дві нафтові компанії. ПАТ «Укртатнафта» – один і  найбільших виробників нафтопродуктів в країні. Компанія володіє найбільшим нафтопереробним заводом країни, який розташований у Кременчуці. Нині НПЗ виведено з ладу після обстрілів російськими ракетами у травні. До передачі у власність держави близько 60% акцій «Укртатнафти» належали дніпропетровським олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Інші – НАК «Нафтогаз». 

«Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія країни. Підприємство розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України, в тому числі на території Полтавської області. Компаніям Коломойського в «Укрнафті» до відчуження на користь держави належало близько 42% акцій. Державі в особі НАК «Нафтогаз» до цього належали 50% плюс 1 акція. Власниками інших 8 % акцій є три компанії, зареєстровані в офшорній зоні на Кіпрі.

Автор: Альона Маліченко

Теги:

Коментарі

Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті

Продовжити читати

Публікації
Публікації

Подяка мера у значках, дизайнерські послуги і радіостанції в авто. Витрати мерії Кременчука

Листопад тільки розпочався, а у системі prozorro вже повно цікавих... Читати далі

Листопад тільки розпочався, а у системі prozorro вже повно цікавих... Читати далі

На головну сторінку