12 млн грн застави на трьох – усім фігурантам у справі хабарництва екскерівництва Полтавщини обрали запобіжний захід

2 листопада у Вищому антикорупційному суді обрали запобіжний засіб третьому фігуранту у справі про корупцію у Полтавській ОДА. Мова йде про колишнього радника Голови Полтавської облдержадміністрації. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Слідчий суддя ВАКС ухвалив підозрюваному запобіжний захід у вигляді 1 984 800 гривень застави. Підозрюваний, зокрема, повинен прибувати на вимогу детектива, прокурора та суду, не відлучатися із Києва без дозволу, повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, не спілкуватися з іншими підозрюваними і свідками у справі та здати до відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби України паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд та в’їзд до України. Строк дії запобіжного заходу – до 2 січня 2023 року.
Традиційно правоохоронці не називають прізвища підозрюваних у справі про корупцію, проте у 2017 році головою ОДА був Валерій Головко, його першим заступником – Андрій Пісоцький, а радником – Олександр Літвінов. Нині усіх звільнено з посад.
Нещодавно суд призначив заставу експершому заступнику голови Полтавської ОДА Андрію Пісоцькому. До нього слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді 3 969 600 гривень застави. На Андрія Пісоцького поклали такі ж обов’язки, як і на Олександра Літвінова, але ще й призначили носити електронний браслет. Строк дії запобіжного заходу – до 28 грудня 2022 року включно.
31 жовтня обрали запобіжний захід і для ексочільника Полтавської ОДА – за результатами засідання суд ухвалив застосувати до колишнього посадовця запобіжний захід у вигляді 6 202 500 гривень застави. Тепер підозрюваний не може відлучатися без дозволу з Полтави та повинен прибувати до детектива, прокурора та суду за кожною вимогою, повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі та свідками та здати на зберігання до відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби України паспорт для виїзду за кордон. Термін дії обов’язків – до 26 грудня 2022 року.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура не погодилась із вказаним рішенням суду та оскаржить його в суді апеляційної інстанції.

Нагадаємо, як встановило слідство, колишній радник Голови Полтавської ОДА разом із головою та його першим заступником створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація. Зокрема, у 2017 підозрювані вимагали від приватного підприємця хабар у розмірі 176 тис. євро. Натомість компанії підприємця обіцяли перемогу на тендерах, з цими компаніями повинні були укласти договори на експлуатаційне утримання автомобільних доріг в Полтавській області та оплатити надані послуги з бюджету облдержадміністрації.
Підозрювані отримали 176 тис. євро, але обіцяного не відбулося – навпаки посадовець разом із своїм першим заступником та радником почали вимагати ще один хабар. Мова йде про автівку Mercedes-Benz вартістю понад 7,5 млн грн. ЇЇ ексголова отримав як «подарунок на день народження».
Слідство також встановило, що у 2018 році голова Полтавської ОДА разом зі спільниками нібито «позичив« у цього бізнесмена 85 тис. євро, обіцяючи повернути борг за тиждень. Однак посадовець повернув лише частину коштів – 50 тис. дол. США, а решту залишив собі.
Дії підозрюваних осіб кваліфікували за ч. 4 ст. 368 «Одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі» та ч. 4 ст. 190 КК України «Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою». Покарання за цими статтями передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Коментарі
Залишити коментар
Щоб залишити коментар, вам потрібно увійти або зареєструватися на нашому сайті